menu

Transfery. Rafał Gikiewicz klubowym kolegą Lewandowskiego? Polski bramkarz wśród potencjalnych celów Bayernu Monachium

5 marca 2021, 14:58 | Press Focus/x-news

Rafał Gikiewicz zostanie klubowym kolegą Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium? Jak podają niemieckie media, ekipa z Bawarii szuka zastępstwa dla rezerwowego bramkarza, Alexandra Nuebela, który po sezonie chce odejść z klubu. W gronie kandydatów wymienia się właśnie zbierającego w tym sezonie bardzo dobre recenzje "Gikiego".


fot.

- Polak jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji w lidze. W rankingu obronionych strzałów zajmuje 2. miejsce, za Stefanem Ortegą. Po dwóch dobrych latach w Unionie Berlin 33-latek imponuje również w swoim pierwszym sezonie w Augsburgu. Jego kontrakt wygasa latem 2022 roku, ale przy wartości szacowanej na 1,5 mln euro byłby pod względem finansowym dobrą opcją. Pytanie tylko, czy ambitny czołowy bramkarz Bundesligi zrezygnowałby ze statusu niekwestionowanego golkipera numer 1 - zastanawia się Sport1.de.

Bayern Monachium nie kryje bowiem, że miejsce między słupkami zarezerwowane jest dla Manuela Neuera. Rafał Gikiewicz musiałby zatem przy ewentualnym transferze pogodzić się z myślą, że byłby jedynie rezerwowym.


Polecamy