eWinner 2 liga. Bezbarwna i bezradna Siarka przegrywa z Motorem Lublin 0:2

6 maja 2023, 18:57 | Kamil Górniak

Siarka Tarnobrzeg przegrała kolejny ligowym mecz. Tym razem beniaminek uległ na własnym boisku Motorowi Lublin. Widmo spadku zagląda coraz bardziej w oczy klubowi z Tarnobrzega.

Od pierwszych sekund sobotniego spotkania bardzo mocno zaatakowali goście z Lublina, którzy swoje akcje rozgrywali blisko pola karnego Siarki. W 5 minucie spotkania najpierw Jakub Lis uderzył mocno z pola karnego, a futbolówka trafiła w poprzeczkę, a chwilę później w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Sebastian Rudol i wpakował piłkę do siatki gospodarzy wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach obraz gry właściwie się nie zmieniał. Siarka co prawda próbowała wyjść wyżej i zaatakować rywali, ale zawodnicy Motoru na to gospodarzom zupełnie nie pozwalali. Sami z kolei co jakiś czas groźnie atakowali. Dwukrotnie w odstępie kilku minut szczęście próbował Piotr Ceglarz, ale nie zdołał pokonać Wojciecha Muzyka. Dopiero po prawie dwóch kwadransach gry Siarka zaczęła częściej pojawiać się w okolicach pola karnego gości, ale właściwie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Łukasza Budziłka. Tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę zobaczył Kacper Cichoń i Siarka musiała grać w osłabieniu.

Po zmianie stron mocno znów ruszyli gości stwarzając coraz częściej zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 54. minucie mogło być 0:2, ale uderzenie Przemysława Szarka z kilku metrów zostało zablokowano. Kilka minut potem goście dopięli swego. Po dośrodkowaniu w pole karne z bliskiej odległości do siatki trafił Lis i Motor miał już dwubramkowe prowadzenie. Siarka próbowała odwrócić losy potyczki, ale nie była w stanie zagrozić bramce gości.

W całym meczu gospodarze oddali zaledwie dwa niecelne strzały. Brakowało pomysłu na pokonanie rywali i Siarka zasłużenie uległa Motorowi.

Siarka Tarnobrzeg Motor Lublin 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Rudol 5, 0:2 Lis 59 Siarka: Muzyk - Mróz (46 Kaliniec), Yatsenko (69 Cichocki), Hrnciar, Zawiślak, Cichoń żżcz, Ziółkowski (69 Szymocha), Jania (84 Lubaski), Bierzało ż, Kwaśniewski ż (84 Agudo), Noiszewski. Trener Dariusz Kantor.

Motor: Budziłek - Szarek, Rafał Król, Wójcik, Wełniak (65 Kasprzyk), Rudol ż, Luberecki, Michał Król (65 Rybicki), Gąsior (87 Cichocki), Lis (71 Kosior), Ceglarz (71 Wojtkowski). Trener Goncalo Feio.