menu

Trójka Polaków wśród gwiazd. Jakub Kamiński, Kacper Kozłowski i Nicola Zalewski na zredukowanej liście Golden Boy 2022

25 lipca 2022, 10:54 | KK

Lista piłkarzy do prestiżowej nagrody Golden Boy za rok 2022 została okrojona do osiemdziesięciu. W gronie najbardziej uzdolnionych zawodników pozostało trzech reprezentantów Polski. Nagroda przyznawana jest najlepszemu zawodnikowi poniżej 21. roku życia.


fot. Pawel Relikowski / Polska Press

Do nagrody Golden Boy kandydują wyłącznie zawodnicy do lat 21 oraz grający na Starym Kontynencie. W przeszłości jej laureatami byli Lionel Messi, Paul Pogba, Kylian Mbappe czy Erling Haaland, a w zeszłym roku triumfował pomocnik Barcelony Pedri.

Tegoroczna lista właśnie została uszczuplona ze 100 do 80 nazwisk. W gronie pretendentów do prestiżowej nagrody pozostało trzech reprezentantów Polski. Mowa o Jakubie Kamińskim z VfL Wolfsburg, Nicoli Zalewskim z AS Roma oraz Kacprze Kozłowskim z Brighton.

Co trzeba zrobić, by pomóc reprezentantom Polski? Wystarczy wejść na stronę "Tuttosportu", zaznaczyć nazwisko swojego kandydata i na samym dole kliknąć "vota ora" – "głosuj teraz".

Za faworytów do nagrody Golden Boy za rok 2022 uchodzą Jamal Musiala z Bayernu Monachium, Jude Bellingham z Borussii Dortmund, pomocnik Realu Madryt Eduardo Camavinga czy 17-letni Gavi z Barcelony.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24


Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ