menu

MŚ 2022. Niemieccy piłkarze dostaną po 400 tys. euro premii za wygranie mundialu

25 września 2022, 17:10 | Berlin (PAP)

Niemieccy piłkarze w przypadku zdobycia tytułu w jesiennym mundialu w Katarze dostaną po 400 tys. euro nagrody - poinformował w niedzielę niemiecki związek (DFB). To o 50 tys. euro więcej niż była przewidziana premia w 2018 za wygranie MŚ w Rosji.


fot. Tomasz Bołt

Władze DFB opublikowały szczegółowy taryfikator nagród. Jeśli zespół kapitana Manuela Neuera awansuje do finału, to każdy gracz otrzyma po 250 tys. euro, a za trzecie miejsce 200 tys. euro. Za udział w ćwierćfinale każdy z piłkarzy niemieckich może być pewien 100 tys. euro. Z kolei pierwsze miejsce w tabeli, po rozgrywkach grupowych z Japonią, Hiszpanią i Kostaryką, wyceniane jest na 50 tys. euro.

Wysokość nagród rośnie regularnie z każdą imprezą. Za czwarty tytuł mistrzów świata, wywalczony w Brazylii w 2014 roku, każdy piłkarz reprezentacji Niemiec otrzymał 300 tys. euro. Cztery lata później przewidziano nagrodę w wysokości już 350 tys. euro.

Dla porównania kobieca reprezentacja Niemiec za tegoroczne wicemistrzostwo Europy dostała 30 tys. euro na każdego członka drużyny. Wywalczenie tytułu zostało wycenione na dwukrotnie wyższą sumę. Gdyby męski zespół narodowy triumfował w zeszłorocznym Euro, każdy gracz otrzymałby 400 tys. euro. (PAP)

mask/ krys/


Polecamy