menu

Czesław Michniewicz dowoła piłkarza z młodzieżówki?

26 marca 2022, 10:51 | DW

Przed finałem baraży pojawiło się więcej znaków zapytania niż przed meczem Szkocja - Polska. Głównie z powodu urazów i kiepskiej postawy niektórych piłkarzy. Według informacji Interii selekcjoner Czesław Michniewicz chce coś zaradzić na problemy kadry i dowołać jednego zawodnika z młodzieżówki.


fot. Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Szkocji z Polską okazał się dla reprezentacji Polski fatalny w skutkach. Urazów doznali Bartosz Salamon, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. Co najmniej dwóch z tych piłkarzy miało wystąpić w finale ze Szwecją. Czesław Michniewicz przymierzał Salamona do trójki środkowych obrońców i Milika do Lewandowskiego.

Selekcjoner ma więc duży problem, bo poszukiwania obrońcy nadal trwają. Z napastników na ten moment pewnych i zdrowych mamy tylko Adama Buksę, bo Lewandowski również opuścił dwa treningi polskiej kadry. Do tego kilku z graczy bardszo słabo zagrało w sparingu. To m.in. Arkadiusz Reca i Szymon Żurkowski.

- Powołaliśmy pięciu napastników, to miało być optymalne rozwiązanie. Najpierw wypadł Świderski, który w ogóle nie przyleciał na zgrupowanie, potem kolejni. Jeśli nawet na siłę chcielibyśmy teraz kogoś dowołać, to nie mamy kogo, nie ma napastnika na poziomie reprezentacyjnym, który z marszu mógłby przyjechać i powalczyć o skład - mówił Czesław Michniewicz w rozmowie z portalem Interia.

Niewykluczone, że kontuzje i forma niektórych zawodników spowoduje dowołanie jednego z zawodników od Maciej Stolarczyka.

- Jedynym zawodnikiem, o którym myślimy jest Jakub Kamiński. Będę rozmawiał na ten temat z selekcjonerem U-21, Maćkiem Stolarczykiem. Zobaczę, jak wyglądał czwartkowy mecz z Izraelem w wykonaniu Kuby. Wiem, że zdobył bramkę, ale nasi trenerzy, którzy to spotkanie widzieli, mówili, że nie był to rewelacyjny występ - napisał:

ocenił Michniewicz.

Selekcjoner uważa, że blisko dorosłej kadry jest jeszcze Piątkowski, ale to raczej temat na inne zgrupowanie.

REPREZENTACJA w GOL24


Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele