menu

Finał Pucharu Hiszpanii z kibicami? Domagają się tego obaj finaliści

5 maja 2020, 11:17 | AIP | KLS

Baskowie nie chcą, aby COVID-19 zepsuł finał Pucharu Hiszpanii. O trofeum króla zagrają piłkarze Realu Sociedad San Sebastian i Athletic Bilbao, dla wszystkich ludzi w regionie miało to być wielkie święto. Pierwszy taki finał w historii. Szerząca się pandemia sprawiła, że mecz miałby odbyć się bez udziału kibiców. Kluby proszą, by poczekać na najbliższy możliwy termin, w którym fani będą mogli wejść na stadion.


fot. JAVIER SORIANO/AFP/East News

"Po spotkaniu z prezydentem hiszpańskiej federacji piłkarskiej (RFEF) prezesi klubów Athletic Bilbao i Real Sociedad, finalistów Pucharu Hiszpanii, zgodnie zażądali, aby finał został rozegrany w obecności kibiców, w sposób oficjalny i w terminie, który pozostaje do uzgodnienia przez trzy strony" - poinformowały oba kluby w komunikacie prasowym.

Mecz miał odbyć się 18 kwietnia w Sevilli. Będzie to pierwszy w historii finał Pucharu Króla, który rozstrzygnie się między klubami z kraju Basków. Piłkarze Realu Madryt i FC Barcelona odpadli już w ćwierćfinale. Obrońcy trofeum - ekipa Valencii - również odpadli w ćwierćfinale.

OFICIAL I Los presidentes de @RealSociedad y @AthleticClub han acordado solicitar a la @rfef que la final de la #CopaDelRey 2019-20 se celebre a puerta abierta en una próxima fecha a determinar.#BiziAmetsa [unicode_pictographs]%F0%9F%8F%86[/unicode_pictographs] #AthleticClub [unicode_pictographs]%F0%9F%A6%81[/unicode_pictographs]https://t.co/kmbkwyaruF— Athletic Club (@AthleticClub) May 4, 2020

W Hiszpanii zanotowano blisko 250 tys. przypadków zakażenia wirusem COVID-19. Zmarło ponad 25 tys. osób.