menu

Liga włoska. Monza zwolniła trenera Giovanniego Stroppę

13 września 2022, 18:05 | Jakub Maj

Beniaminek piłkarskiej ekstraklasy Włoch Monza, zwolnił we wtorek z funkcji trenera Giovanniego Stroppę. Jego następcą został Raffaele Palladino, opiekun drużyny do lat 19 - poinformował klub.


fot. AC Monza

W ogłoszonym komunikacie klub z Lombardii należący od 2018 roku do biznesmena i byłego szefa włoskiego rządu Silvio Berlusconiego podziękował 54-letniemu Stroppie "za wspólną podróż, której kulminacją było zdobycie historycznej promocji do Serie A".

Monza rozgrywa pierwszy sezon w swojej historii w najwyższej klasie rozgrywkowej po wywalczeniu w maju awansu do Serie A. Berlusconi kupił klub z okolic Mediolanu w 2018 roku, gdy ten występował jeszcze w Serie C. Wcześniej były premier Włoch przez ponad 30 lat (1986-2017) był prezesem AC Milan.

Drużynie nie pomógł ambitny zaciąg doświadczonych włoskich piłkarzy, w tym wypożyczonego z Napoli reprezentanta kraju Andrei Pettagniego. Monza po pięciu porażkach z rzędu zremisowała ostatnio na wyjeździe z Lecce 1:1. Zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

38-letni Palladino w karierze grał m.in. w takich klubach jak Juventus, Parma i Genoa. Trzykrotnie reprezentował barwy Włoch (2007-2009).(PAP)

mask/ wha/