Niedziela, 23 kwietnia 2017, godz. 12:30

Mecz relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę.

14:28

Zapraszamy na nasze kolejne relacje. Dziś o 20.45 creme de la creme - El Clasico na Santiago Bernabeu!

14:28

Piłkarze obu zespołów z nawiązką nadrobili nudę z pierwszej połowy. Polskich kibiców może cieszyć upragnione trafienie Milika (pierwsze w lidze od września). Dla Napoli remis to jednak bardziej strata dwóch "oczek", aniżeli zdobycie jednego. Brawa dla gospodarzy za to, że potrafili wykorzystać nieliczne okazje bramkowe i urwali punkt faworytom.

90'

Koniec! Co za mecz w drugiej połowie! Goście mieli dużego pecha, obijali słupek i poprzeczkę, za co zostali skarceni. Strata punktów może mieć kolosalne znaczenie w walce o wicemistrzostwo kraju. Roma już zaciera ręce. Stołeczny klub zmierzy się z outsiderem - Pescarą.

90'

Jak pokazały powtórki, Cannavaro faktycznie uderzył piłkę głową!

90'

Ależ zamieszanie! Consigli bez sensu wyszedł z bramki, piłka go przeszła, trafiła w głowę Cannavaro, wściekli piłkarze Napoli domagali się jedenastki z powodu rzekomej ręki, ale sędzia wskazał na róg boiska!

90'

Trzy minuty doliczone!

90'

Albiol ze wsparciem Koulibaly'ego poradził sobie z szarżującym Matrim.

89'

Mertens znów zakręcił piłkę z rzutu wolnego, lecz tym razem przeniósł ją nad bramką.

88'

Faul Duncana przed polem karnym i żółta kartka.

86'

Piłkarze Napoli jeszcze tego meczu nie przegrali! Szykuje się rewelacyjna końcówka!

85'

Ghoulam za Strinicia!

85'

Jak padł gol? Piłka po wrzutce z rzutu rożnego trafiła do Albiola, ten zgrał ją do Milika, a polski snajper z bliska zdobył gola! Remis!

84'

AREK MILIK! 2:2!

84'

Piłka w kierunku Callejona, będzie korner dla "Azzurri".

83'

Koulibaly powstrzymał Ricciego.

82'

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Goście mieli poprzeczkę, mieli spojenie, ale piłka nie wpadła do siatki. Teraz zostali za to ukarani.

81'

Na boisku Arek Milik. Zszedł Jorginho.

81'

Jak padł gol? Najpierw gospodarze byli blisko gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a po chwili Mazzitelli znalazł się zupełnie niepilnowany na około trzynastym metrze i bez namysłu uderzył, zaskakując zasłoniętego Reinę! 2:1!

80'

Mazzitelli! 2:1! Sensacja!

80'

Żółta kartka dla Ivana Strinicia.

79'

Ricci w miejsce Berardiego.

79'

Dwie próby niekonwencjonalnych zagrań w wykonaniu Zielińskiego i obie nieudane.

78'

Za mocne długie podanie w stronę Insigne.

77'

Żółta kartka dla Sensiego.

75'

Insigne kapitalnie wparował w pole karne gospodarzy i oddał mierzony strzał na bramkę. Spojenie słupka z poprzeczką uratowało Consigliego! Duże szczęście Sassuolo - wcześniej poprzeczka, teraz spojenie. Pecha mają goście.

73'

Jorginho sprytnie w stronę Callejona, ten jednak został mądrze przypilnowany przez Dell'Orco.

71'

Insigne dobrze odnalazł przed polem karnym Zielińskiego, jednak strzał polskiego pomocnika był bardzo niecelny.

69'

Pierwsza zmiana u gości. Zieliński za Allana.

68'

Goście trochę zgasli po niespodziewanie wyrównującym golu Sassuolo. Mają niewiele ponad dwadzieścia minut na zdobycie zwycięskiej bramki.

67'

Hamsik próbował przedrzeć się przez obronę gospodarzy, lecz nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

66'

Zatrzymany na skrzydle Mertens, piłkę mają gospodarze.

65'

POPRZECZKA! Mertens uderzył fenomenalnie, Consigli nawet nie drgnął, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce! Zabrakło centymetrów do drugiej bramki dla gości.

64'

Znów powalony na ziemię Mertens. Żółta kartka dla Mazzitelliego.

63'

Walczyli w polu karnym Albiol i Mertens, lecz ostatecznie piłkarze Sassuolo wybili piłkę.

62'

Ostro potraktowany Mertens, będzie dobra okazja z rzutu wolnego.

60'

Jak padł gol? Marek Hamsik popełnił błąd, w wyniku którego finalnie w świetnej sytuacji znalazł się Berardi, który wyrównał wynik meczu!

59'

Berardi! 1:1!

57'

Goście po zdobytej bramce uspokoili grę i spokojnie rozgrywają piłkę.

46'

W przerwie Mazzitelli wszedł też za Pellegriniego, przepraszamy za opóźnioną reakcję, ale mieliśmy drobne problemy techniczne.

55'

Niedokładna centra Dell'Orco.

54'

Hamsik dostrzegł Callejona, lecz przesadził z siłą i futbolówkę złapał Consigli.

53'

Jak padł gol? Hamsik wybornie uruchomił Callejona, ten mądrze posłał piłkę górą na piąty metr, a tam już był najlepszy strzelec gości, który z bliska skierował piłkę do siatki! Napoli na prowadzeniu!

52'

GOOL! Mertens!

51'

Hamsik! Po wjeździe w pole karne Strinicia, słowacki pomocnik składał się do strzału, ale przeszkodził mu w tym Sensi, przez co piłka przeleciała minimalnie obok słupka!

48'

Piłkarze Sassuolo wyszli na drugą połowę bardziej zmotywowani i wyglądają na skorszych do atakowania.

47'

Gospodarze szybko wywalczyli rzut rożny, ale nikt nawet nie doszedł do pozycji, by uderzyć na bramkę.

46'

Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

46'

Matri wejdzie za Defrela.

45'

Consigli zdołał zatrzymać strzał Hamsika. Po chwili arbiter zakończył pierwszą połowę. 0:0. Wracamy za około kwadrans, oby druga połowa była ciekawsza i obfitowała w upragnione gole!

45'

Minuta doliczona.

45'

Strinic dośrodkował z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Albiol, ale w oddaniu czystego uderzenia przeszkodzili mu rywale! To mógł być gol!

43'

Insigne zatrzymany na lewej flance.

41'

Piłka w siatce gospodarzy, lecz Mertens przed oddaniem strzału był na spalonym w momencie podania od Insigne.

40'

Ładna akcja Sassuolo, Duncan przedarł się lewą stronę i wycofał na szesnasty metr do Pellegriniego, ten jednak uderzył zbyt słabo, by sprawić problemy Reinie.

38'

Strinić z dystansu, lecz Consigli nie dał się zaskoczyć.

37'

Koulibaly naprawił błąd Hysaja.

36'

Napoli zaczęło grać szybciej i składniej, ale na razie nadal nikt nie pokonał Consigliego.

34'

Insigne z prostego podbicia w środek bramki, Consigli chciał złapać piłkę, lecz zrobił to niepewnie. Nikt z gości jednak nie zdołał dopaść do futbolówki.

32'

Consigli interweniował skutecznie po strzale Hamsika.

31'

Świetna szansa dla gości! Hamsik podał prostopadle do Mertensa, ten wzdłuż linii piątego metra szukał Callejona, a hiszpański skrzydłowy zdołał oddać strzał tylko w boczną siatkę!

28'

Wrzutka Strinicia z rzutu rożnego wprost na głowę jednego z rywali.

27'

Prosty błąd Mertensa w ofensywie.

26'

Pewnie Cannavaro we własnym polu karnym.

25'

Pomocnik Sassuolo już wrócił do gry, choć na pewno doskwiera mu ból nogi.

24'

Przerwa w grze z powodu urazu Duncana.

23'

Znów mocna interwencja Dell'Orco, na granicy linii pola karnego, lecz i w tej sytuacji sędzia nie użył gwizdka.

22'

Goście żwawiej ruszyli, ale centry z rzutu rożnego nie przyniosły żadnego efektu.

21'

Powtórki pokazały, że gdyby sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, śmiało obroniłby swoją decyzję.

20'

Mertens padł w polu karnym, lecz według sędziego, nie było jedenastki po interwencji Dell'Orco. Belg nie zgadza się z decyzją arbitra.

19'

Nieporozumienie Acerbiego z Consiglim niewykorzystane przez Mertensa.

18'

Kouibaly zrehabilitował się za faul sprzed chwili, pewnie interweniując w defensywie.

17'

Znów faul na środkowym pomocniku gospodarzy. Sędzia wahał się nad kartką dla Koulibaly'ego, ale jeszcze oszczędził piłkarza "Azzurri".

16'

Faul na Pellegrinim w środku boiska.

15'

Za nami już kwadrans spotkania. Wczesna pora i ładna aura na pewno nie sprzyjają zawodnikom. Piotr Ćwielong nie odnalazłby się dziś na murawie w Sassuolo.

12'

Rzut rożny bez efektu, podobnie jak po chwili akcja w wykonaniu Duncana.

11'

Dobra wrzutka Strinicia, ale czujnie w szesnastce zachował się Dell'Orco. Korner dla gości.

10'

Początek meczu - delikatnie mówiąc - nie zachwyca. Na razie obie drużyny bez klarownych okazji.

9'

Teraz mądrze w defensywie zachował się Acerbi, który powstrzymał Mertensa.

7'

Cannavaro przeszkodził Mertensowi i wydawało się, że będzie korner, ale arbiter niespodziewanie wskazał na aut bramkowy.

7'

Hysaj bez problemu zatrzymał kontrę Sassuolo.

6'

Dobry, skuteczny powrót Duncana.

5'

Najpierw Duncan dośrodkował w nogi Albiola, a po chwili Dell'Orco w boczną siatkę.

3'

Spokojny początek meczu z obu stron, bez prób ataków.

1'

Rozpoczęli!

12:31

Minuta ciszy dla tragicznie wczoraj zmarłego włoskiego kolarza - Michele Scarponiego.

12:30

Oba zespoły już na murawie. Dla gospodarzy to kolejny mecz sezonu. Sezonu, który zakończy się dla nich pewnym utrzymaniem. Jest to wynik dużo gorszy w porównaniu do rewelacyjnej ubiegłej kampanii, aczkolwiek podopieczni Di Francesco teoretycznie już o nic nie grają - w najbliższej kolejce powinni zapewnić sobie utrzymanie. Goście zaś chcą najpewniej podtrzymać dobrą passę wygranych i nadal liczyć się w walce o wicemistrzostwo kraju.

12:28

Ławka Sassuolo: Costa, Vitali, Magnanelli, Antei, Biondini, Iemmello, Matri, Aquilani, Mazzitelli, Letschert, Adjapong

Ławka Napoli: Rafael, Sepe, Chiriches, Maksimović, Maggio, Ghoulam, Diawara, Rog, Zieliński, Giaccherini, Milik, Pavoletti

12:27

Maurizio Sarri w żaden sposób nie zaskoczył wyjściową jedenastką i wystawił do gry awizowanych zawodników. Dużo zmian w porównaniu z ostatnim spotkaniem (2:1 z Sampdorią) dokonał zaś trener gospodarzy. Nie ma Peluso, jest Dell'Orco. W środku pola zamiast Aquilaniego i Missiroliego są Duncan i Sensi. Z przodu zagrają Berardi i Defrel kosztem Politano i Matriego. Ofensywni zawodnicy nie grali z Sampdorią z powodu pauzy za kartki.