Napol

95'

Za uwagę dziękuję Państwu Marcin Zając. Dobranoc

94'

Napoli zgarnia pewnie trzy punkty i zmniejsza punktową przewagę Juventusu do dwóch oczek. Podopieczni Maurizio Sarriego zdecydowanie lepiej spisali się na początku drugiej połowy, wystarczyło 20 minut by rozstrzygnąć spotkanie. Na pochwałę zasługuje Piotr Zieliński, który notuje asystę i asystę drugie stopnia, w jego cieniu dziś Arkadiusz Milik, którzy nie miał dziś stuprocentowych sytuacji, ale z nie których akcji mógł wyciągnąć więcej.

92'

I mamy koniec spotkania! Napoli pokonuje Palermo 3:0!

91'

Obie ekipy czekają już na końcowy gwizdek

90'

2 minuty dolicza arbiter

89'

Dziś sędzia nie pokazał ani jednej kartki!

87'

Zamieszanie w polu karnym Napoli, ale na spalonym Nestorovski

86'

Napoli w dzisiejszym spotkaniu pokazało swoją klasę piłkarską, w pierwszej połowie brakowało im przyspieszenia natomiast w drugiej się obudzili i raz dwa rozłożyli Palermo

83'

Schodzi młody Węgierski napastnik Roland Sallai a w jego miejsce melduje się wychowanek Accursio Bentivegna

82'

Napoli już nie forsuje tempa, spokojnie próbuje przedostać się pod pole karne gospodarzy, widać w poczynaniach gości rozluźnienie z powodu starcie z Dynamem Kijów

81'

Marek Hamsik zdobył dziś 82 gola na boiskach Seria A został drugim strzelcem w historii Napoli.

76'

Gabbadini sam na sam z Posavecem, Włoch fatalnie uderzył i bramkarz Palermo paruje piłkę na rzut rożny

74'

Palermo mimo niekorzystnego wyniku i rozprężenia Napoli nie potrafi zagrozić bramce Pepe Reiny

72'

I z boiska schodzi drugi z reprezentantów Polski Piotr Zieliński za niego wchodzi Allan

69'

Dzisiejszy występ Polskiego napastnika należy ocenić jako poprawny. Zdecydowanie w pierwszej połowie Milik stwarzał większe zagrożenie, w drugiej odsłonie nieco przygasł a koledzy pomijali go w sytuacjach ofensywnych. Trzeba nadmienić, że na początku spotkania mógł zdobyć bramkę przy odrobinie szczęścia i dokładności. Zdecydowanie Lepiej układa mu się współpraca z Mertensem niż Insigne.

68'

Za strzelca dwóch bramek Jose Callejona wchodzi Dries Mertens

66'

Za Arkadiusza Milika wchodzi Manolo Gabbadini

65'

Piotr Zieliński notuje asystę a drugiego gola zdobywa Jose Callejon!!!!! Polak wszedł między dwóch rywali i balansem ciała zwiódł rywali by odegrać piłkę do Hiszpana, który w polu karnym uderzył prawą nogą na tyle mocno, że piłka po rękawicach bramkarza wpada do siatki! 0:3

65'

0:3 !!!!!!!!!!!!!!! Callejon!!!!!!!!!!!!!!!!

63'

Trochę tempo spotkania nam siadło, gospodarze próbują się odgryzać, ale im to nie wychodzi

60'

Serie A

59'

Z rzutu rożnego gospodarze, Sallai wrzuca, ale Napoli oddala zagrożenie

57'

Dobra okazja bramkowa dla Palermo, nie trafia w piłkę Bruno Henrique, który otrzymał piłkę z prawej strony boiska

55'

W ekipie gospodarzy druga zmiana schodzi Mato Jajalo a w jego miejsce pojawia się Bruno Henrique

54'

Czy ekipa gospodarzy się obudzi? Widać, ze Palermo jest oszołomione

53'

Ależ początek drugiej połowy w wykonaniu Napoli na to czekaliśmy na wrzucenie 5 biegu na przyspieszenie akcji!!!

51'

Insigne schodzi do w pole karne gdzie zagrywa piłkę do Callejona, który głową z bliska pokonuje bramkarza gospodarzy i mamy 0:2!!!

51'

Callejon i mamy 0:2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

47'

Doskonały początek drugiej połowy w wykonaniu gości. Zieliński rozprowadza piłkę na lewe skrzydło tam Ghoulam wrzuca futbolówkę w pole karne gdzie wbiega Marek Hamsik, Słowak lewą nogą pakuje piłkę do siatki!!! Mamy 0:1

47'

GOOOLLL 0:1 dla Napoli!!!!!

46'

Mamy zmianę w zespole gospodarzy za Carlosa Embalo wchodzi Ilija Nestorovski

46'

I rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

45'

Insigne

Oto nowa fryzura Lorenzo Insigne

45'

W pierwszej połowie gołym okiem widać przewagę zespołu gości. Trener Sarri dokonał kilku zmian w składzie i być może kliku za dużo. Napoli dziś brakuje depnięcia, przyspieszenia gry, zrobienia czegoś ponad podstawowe umiejętności. Może po przerwie doczekamy się zmian w formacji ofensywnej. Jeżeli chodzi o grę gospodarzy to opiera się ona na defensywie i szukaniu szans w kontrataku.

Jeżeli chodzi o grę reprezentantów Polski to swoje szanse może nie klarowne, ale miał Arek Milik, który w drugiej fazie spotkania już nie otrzymywał podań od skrzydłowych jednak na początku meczu dostał dwie ciekawe wrzutki z których można było zrobić więcej. Piotr Zieliński zaczął mecz schowany, ale z minuty na minute idzie mu coraz lepiej, raz mógł pokonać bramkarza gospodarzy, ale przestrzelił wysoko.

45'

I mamy koniec pierwszej połowy 0:0 na Stadio Renzo Barbera

43'

Dobra okazja Napoli, piłkę na szesnasty metr Callejon zgrywa do Zielińskiego, który uderza niecelnie

41'

Milik próbuje z dystansu, uderza wysoko nad bramką

39'

Insigne z braku laku uderza z 25 metrów nad bramką, strzał do statystyk

38'

Widać, że w ekipie gości brakuje dziś wrzucenia wyższego biegu, długo utrzymują się przy piłce, ale wolno konstruują akcje

37'

Rozkręcił się nam nieco Piotr Zieliński coraz więcej piłek przechodzi przez naszego pomocnika

35'

Callejon indywidualnie! Zbyt! Hiszpan uderza w polu karnym wysoko nad bramką a mógł szukać lepiej ustawionych partnerów

34'

W pierwszej kolejce ligi mistrzów Napoli podejmie na wyjeździe Dynamo Kijów stąd dzisiejsze roszady w składzie.

32'

W ataku pozycyjnym gospodarze, ale sami zepsuli długo stwarzaną sytuacje i znowu przy piłce zespół gości

31'

Palermo w natarciu Hiljemark wrzuca w pole karne, ale obrońcy oddalają zagrożenie

30'

Davide Massa jest arbitrem dzisiejszego spotkania.

29'

Carlos Embalo upadł w polu karnym Napoli, ale gwizdek arbitra milczy

26'

Inigne znowu w pole karne dogrywa, jednak piłka przelatuje nad Milikiem a zamykający Callejon był spóźniony.

24'

Ghoulam po raz kolejny dośrodkowuje a w polu karnym czyha Milik i tym razem napastnik Napoli nie trafia w piłkę

22'

Na Sycylii dziś ciekawe spotkanie, trzeba przyznać, że mieliśmy 2-3 sytuacje bramkowe, ale nie były one takie klarowne, brakuje nam tutaj nieco szybszej gry.

20'

Zieliński dziś lekko niewidoczny, kiedy dostaje piłkę niestety ją traci

19'

Insigne z dystansu uderza, ale piłkę łapie Posavec

18'

Spotkanie z minuty na minute się rozkręca,coraz więcej szans stwarzają goście

16'

Rispoli szarżował prawym skrzydłem, ale Coulibaly wyjaśnia sytuację natychmiast

15'

Albiol!!!!!!!!!! po rzucie rożnym na długim słupku piłka trafia do obrońcy Napoli, który uderza nad bramką!

14'

Insigne jeden na jeden dośrodkowuje do Milika a ten z bliska uderza, ale oborńcu wybijają piłkę na rzut rożny.

12'

Milik często decyduje się dziś na grę z pierwszej piłki co znacznie przyspiesza grę gości

11'

Ależ akcja gości, Insigne z lewej strony pola karnego wrzuca do Milika a snajper Napoli uderza nad bramką, sędzia jednak odgwizduje spalonego.

9'

Ghoulam dośrodkowuje w pole karne, ale stoperzy wybijają na aut,wrzutki na Milikia to będzie dziś częsty widok.

8'

Podopieczni Maurizio Sarriego stawiają wysoki pressing

7'

Wszystkie oczy polskich kibiców skierowane są na Arkadiusza Milika czy Polak odczaruje bramkę w dzisiejszym spotkaniu

6'

Insigne uderza w mur

6'

Rzut wolny dla gości z około 23 metrów!

4'

Gospodarze dziś tanio skóry nie sprzedadzą, również próbują długo utrzymywać się przy piłce.

3'

Początek spotkania pod dyktando gości to oni dzisiaj będą dłużej utrzymywać się przy piłce

20:46

Izaczynamy pierwszy gwizdek spotkania!! Czy Milik i Zieliński zdobędą dziś Sycylię?

20:45

Kilka zmian w składzie Nepali, od pierwszych minut w zagra Piotr Zieliński! Wspaniała wiadomość już na początku spotkania. Trener Sarri zdecydował się dać szansę na boku obrony Maggio a z przodu swoją szansę otrzymał Insigne.

Istotną zmianą w składzie Palermo jest ich ustawienie 4-3-3 za poprzedniego trenera grano 3-5-2

20:43

Obie drużyny już wychodzą na boisko!

20:42

Oto ławki rezerwowych obu ekip: Napoli: Rafael, Hysaj, Strinić, Giaccherini, Allan, Mertens, Maksimović, Sepe, Gabadini, Rog, Diawara, Tonelli

Palermo: Vitiello, Anđelković, Trajkovski, gonzalez, Cionek, Chochev, Balogh, Bouy, Bruno Henrique, Fulignati, Pezzela, Nestorovski, Bentivegna

20:21

W poprzednim sezonie Napoli wygrało u siebie z Palermo 2:0 bramki: Higuain i Mertens natomiast w rewanżu też wygrali zawodnicy spod Wezuwiusza 0:1 a bramkę z rzutu karnego zdobył Higuain.

20:18

Trener gospodarzy nie będzie mógł dziś skorzystać z: Giuliano, Morgannella i Quaison.

Trener gości dziś nie będzie mógł liczyć na: Chiriches, Tonelli występ Raula Albiola też jest zagrożony

20:12

Stadio Renzo  Barbera

A oto arena dzisiejszego spotkania

20:08

Inaczej sytuacja wygląda w Napali, które na inaugurację pojechało do Pescary gdzie zaledwie zremisowało 2:2 za to w kolejnym spotkaniu tym razem przed własną publicznością Neapolitańczycy pokonali Milan 4:2 a dwie bramki zdobył Arkadiusz Milik!

20:04

Palermo nie musi się specjalnie wstydzić swojej dotychczasowej postawy w sezonie. Pod wodzą Ballardiniego nie grali może wielkiej piłki, ale nie tracili przynajmniej wielu goli. Z Sassuolo na otwarcie przegrali zaledwie 0:1, tydzień później zatrzymali natomiast na wyjeździe Inter Mediolan 1:1.

20:03

W zespole gospodarzy zaszło do zmian na ławce trenerskiej. Po dwóch kolejkach Davide Ballardiniego zastąpił Roberto De Zerbi, który w poprzednim sezonie prowadził III ligową Pisę! Młody szkoleniowiec zadebiutuje, choć nie na ławce, bo federacja zawiesiła go na jeden mecz za incydent w poprzednim sezonie trzeciej ligi

19:58

Dzisiejsze spotkanie można nazwać "polskim" meczem w Serie A, w drużynie Napoli występuje aż trzech Polaków: Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński i Igor Łasicki a w barwach występuje Thiago Cionek, będziemy bacznie śledzić poczynania naszych rodaków. Największe szanse na występ ma Arkadiusz Milik, który jest awizowany przez włoską prasę w pierwszej jedenastce w dalszej fazie gry na boisku mogą pojawić się Piotr Zieliński i Thiago Cionek.