menu

Liga włoska. Fabio Cannavaro nowym trenerem drużyny Kamila Glika i Krzysztofa Kubicy

21 września 2022, 17:28 | Krzysztof Kowalski

Były zdobywca Złotej Piłki Fabio Cannavaro został nowym trenerem drużyny Benevento Calcio. Będzie to jego pierwsza praca jako szkoleniowca we Włoszech. W zespole z Serie B znajduje się reprezentant Polski Kamil Glik oraz Krzysztof Kubica.


fot. beneventocalcio.club

Cannavaro wcześniej pracował jako szkoleniowiec na Bliskim Wschodzie oraz w Chinach. 49-letni były piłkarz zastąpił Fabio Casertę, który został zwolniony we wtorek, po tym jak jego zespół przegrał trzy i zremisował jeden z sześciu pierwszych meczów w drugiej lidze.

Cannavaro jest ostatnim obrońcą, który otrzymał prestiżową nagrodę Złotej Piłki w 2006 roku. Był to spektakularny rok dla Włocha, gdyż w tym samym roku jego reprezentacja wygrała mistrzostwa świata. Trzech jego byłych kolegów z mistrzowskiej drużyny również znajduję się w drugiej lidze włoskiej - Filippo Inzaghi oraz Fabio Grosso trenują zespoły Reggina i Frosinone, a 44-letni bramkarz Gianluigi Buffon nadal gra w klubie Parma Calcio.

Do włoskiej piłki Cannavaro powrócił po 12 latach. Ostatnim klubem, z jakim był związany jeszcze jako piłkarz, był Juventus Turyn w 2010 roku. W pewnym momencie Włoch był również wymieniany jako kandydat do poprowadzenia reprezentacji Polski.

(PAP)