Sobota, 29 października 2016, godz. 20:45
Juventus TurynJuventus Turyn
2 : 1
SSC NapoliSSC Napoli
22:44

Fantastyczna druga połowa w wykonaniu obu stron. Widocznie w szatni musiało paść wiele ostrych słów, które podziałały na zawodników. Kilka gorzkim usłyszy jeszcze Faouzi Ghoulam, który "asystował" przy obu trafieniach dla "Starej Damy". Trafienie Jose Marii Callejona pobudziło neapolitańczyków, ale ostatecznie musieli zejść z boiska pokonani.

Piotr Zieliński zagrał przyzwoity kwadrans.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24

95'

Koniec meczu! W hicie 11. kolejki Serie A Juventus pokonuje SSC Napoli 2:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył Gonzalo Higuain!

94'

Seria stałych fragmentów gry dla gospodarzy. Po interwencjach Elseida Hysaja najpierw rzut wolny, a potem korner. Oba jednak bez zagrożenia pod bramką Pepe Reiny.

92'

Jose Maria Callejon był tak przejęty możliwością bycia w sytuacji sam na sam z Gianluigim Buffonem, że nie nie zauważył jak znalazł się w pułapce ofsajdowej.

90'

Gianluca Rocchi dolicza aż 5 minut!

88'

Gospodarze dążą do strzelenia trzeciej bramki. Obrona Napoli radzi sobie z dośrodkowaniem Stefano Sturaro.

85'

Żółta kartka dla Mario Mandżukicia za faul w ofensywie.

82'

Omar El Kaddouri zmienia Marka Hamsika. Opaskę kapitana przejmuje więc Pepe Reina.

81'

Ależ pudło Gonzalo Higuaina. Z kilku metrów strzela po łuku, a nie po cięciwie. Piłka mija bramkę o kilka metrów!

80'

Kalidou Koulibaly uprzedza Mario Mandżukicia. Wycofuje piłkę do Pepe Reiny, który niepotrzebnie wdał się w drybling z Gonzalo Higuainem. Na szczęście nie pomylił się, ale mógł spowodować kilka zawałów tą nonszalancją.

77'

Alex Sandro urwał się lewą flanką Piotrowi Zielińskiemu, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

76'

... a za Allana na murawie pojawia się Piotr Zieliński.

75'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Juana Cuadrado. Zmiany: Stefano Sturaro za Hernanesa...

74'

Dośrodkowanie Stephana Lichtsteinera nie znajduje nikogo z Juventusu w polu karnym rywala. Jednak gospodarze mają rzut rożny.

Piotr Zieliński szykuje się do wejścia.

72'

W odpowiedzi bliski gola na wagę remisu był Dries Mertens. Ten minimalnie chybił!

70'

Adresatem podania z głębi pola w "szesnastce" Napoli miał być Sami Khedira, ale uprzedził go Faouzi Ghoulam. Ten wybija zbyt anemicznie, że do piłki dopada Gonzalo Higuain. Ten potężnym strzałem po ziemi, tuż przy prawym słupku, wpisuje się na listę strzelców. Nie manifestował radości po tej bramce!

70'

GOL-ZALO HIGUAIN!!!

69'

Pierwszy strzał Hernanesa z ponad 25 metrów został zablokowany. Drugi, tuż zza linii pola karnego, poszybował wysoko nad bramką Pepe Reiny.

67'

Claudio Marchisio na murawie za bezbarwnego Miralema Pjanicia.

66'

Ostra centra Juana Cuadrado z prawej flanki. Elseid Hysaj uprzedza przyczajonego Gonzalo Higuaina.

64'

Marek Hamsik chciał przedrzeć się lewą stroną. W ostatniej chwili, bo przed linią boczną pola karnego, powstrzymał go Juan Cuadrado.

61'

Ostre i spóźnione wejście Hernanesa nie znajduje innego odzewu od sędziego, jak upomnienie żółtą kartką.

60'

Emanuele Giaccherini za Lorenzo Insigne.

60'

Juventus - Napoli

56'

Świetny timing Pepe Reiny poza polem karnym ratuje Napoli przed utratą drugiej bramki! Bramkarz gości przecina podanie adresowane do Mario Mandżukicia.

54'

Lorenzo Insigne zagrywa na wolne pole do Jose Marii Callejona, który urwał się dwóm turyńskim zawodnikom. Uderzeniem z woleja z ostrego kąta pokonuje Gianluigiego Buffona!

54'

REMIS! JOSE MARIA CALLEJON!!!

52'

Centra na prawy narożnika pola bramkowego do Vlada Chirichesa. Ten uderzeniem głową trafia w Leonardo Bonucciego.

51'

Goście próbują szybko odpowiedzieć, ale zyskali tylko rzut rożny. Po krótkim rozegraniu nastąpiło dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie Mario Mandżukić wybija piłkę na kolejny korner.

49'

Kopaninę w polu karnym chciał wyjaśnić Faouzi Ghoulam, który chciał wybić wolejem w stronę linii środkowej. Ta poleciała... do tyłu, gdzie Leonardo Bonucci huknął nie do obrony z kilkunastu metrów w samo okienko!

49'

GOL! LEONARDO BONUCCI!!!

48'

Juan Cuadrado zgrywa piłkę do nikogo na wprost bramki Pepe Reiny. Po chwili błąd popełnia Marek Hamsik, który wyszedł z piłką poza linię końcową. Rzut rożny dla Juve.

47'

Dries Mertens nie zdołał opanować futbolówki. Zrobił to Gianluigi Buffon, który ją pewnie chwyta.

46'

Lorenzo Insigne został wzięty w kleszcze przez Andreę Barzagliego oraz Leonardo Bonucciego przed linią 16. metra. Atak gości spalił na panewce.

46'

Druga część meczu rozpoczęta.

21:46

Powracamy do Turynu na drugie trzy kwadranse meczu Juventus - Napoli. Do przerwy mamy bezbramkowy remis i liczymy na gole oraz występ Piotra Zielińskiego...

21:40

Pierwsza połowa mogła się podobać, ale w miarę upływu czasu dominował chaos oraz ostra gra w wykonaniu obu stron. Liczymy, że po zmianie stron nastąpi odmiana postawy Juventusu i Napoli, które skupią się na ofensywnej grze i bramkach. Czy tak będzie? Przekonamy się niebawem..

45'

Gwizdek sędziego i gwizdy kibiców towarzyszą końcowi pierwszej połowy. W hicie 11. kolejki Serie A Juventus bezbramkowo remisuje z SSC Napoli.

44'

Rzut wolny nie przyniósł zagrożenia pod bramką Gianluigiego Buffona.

43'

Miralem Pjanić fauluje Driesa Mertensa niespełna 20 metrów od własnej bramki. Może być groźnie.

42'

Gianluca Rocchi wyjaśnia szybko sytuację. Gra wznowiona.

40'

Starcie Alexa Sandro z Pepe Reiną, w którym lekko ucierpiał Hiszpan. Jeszcze doszło do scysji między kilkoma zawodnikami obu drużyn jak w meczu Legia - Lech.

39'

Wymuszona zmiana w ekipie gospodarzy. Giorgio Chiellini doznał urazu, który wyklucza jego dalszy udział w meczu. Zmienia go Juan Cuadrado.

21:23

A jednak można

36'

Hernanes skosił Allana jak trawę na wiosnę. Gianluca Rocchi zostawił kartkę w kieszeni. To powinna być co najmniej żółta!

31'

Dośrodkowanie Miralema Pjanicia pozostawiło trochę do życzenia. Pepe Reina z "piątki".

30'

"Żółtko" wędruje na konto Lorenzo Insigne za faul na Stephanie Lichtsteinerze.

29'

Strzał Allana z ok. 25 metrów nie sprawia problemu bramkarzowi "Starej Damy".

28'

Początek spotkania należał do Juventusu. Teraz inicjatywa jest po stronie Napoli. Mecz może się podobać jak na szlagier kolejki przystało. Czekamy jeszcze na gole.

26'

Faul Kalidou Koulibaly'ego na Miralemie Pjaniciu w "szesnastce" gospodarzy.

25'

Alex Sandro staje na linii strzału Jose Marii Callejona. Piłka wychodzi na rzut rożny.

24'

Kontra Juventusu. Odbiorcą prostopadłego podania jest Gonzalo Higuain, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Vlad Chiriches.

23'

Lorenzo Insigne dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego Juventusu. Posyła górną piłkę do Jose Marii Callejona, która wychodzi poza linię końcową.

22'

Spóźnione wejście Alexa Sandro. Sędzia bez wahania pokazuje mu żółtą kartkę.

21'

Żółta kartka dla Giorgio Chielliniego za faul na Allanie.

19'

U la la! Przesadził z siłą Stephan Lichtsteiner. Dopadł do bezpańskiej piłki, po czym huknął w wyższe rzędy trybuny za bramką Pepe Reiny.

17'

Nie ma gola Samiego Khediry! Chciał wślizgiem skierować piłkę do siatki po dośrodkowaniu z lewej strony. Na dodatek Niemiec był na spalonym.

15'

Dries Mertens w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne... wprost do rękawic Gianluigiego Buffona.

13'

Piłka w bramce Juventusu po strzale Jose Marii Callejona. W sytuacji sam na sam z Gianluigim Buffonem strzelił tuż obok niego nie do obrony! GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY!

11'

Po chwili pewnie interweniuje na przedpolu Pepe Reina, przejmując piłkę przed rozpędzonym Mario Mandżukiciem.

11'

Vlad Chiriches podąża jak cień za Gonzalo Higuainem. Argentyńczyk pada na murawę ok. 20 metrów od bramki gości, ale zdaniem sędziego nie było faulu.

9'

Starcie Jose Marii Callejona z Giorgio Chiellinim. Hiszpan lekko poturbował rywala.

8'

Nie szło Chorwatowi prawą stroną, to zaatakował lewą. Dostał dobre podanie od Alexa Sandro, ale piłkę spod nóg wybił na aut Vlad Chiriches.

6'

Dobre dośrodkowanie Miralema Pjanicia, po którym podbitą piłkę przez senegalskiego defensora łapie Pepe Reina. Kontra Napoli zastopowana kilkanaście metrów za linią środkową.

5'

Kontra Juve. Po podaniu Mario Mandżukicia, Gonzalo Higuain został skutecznie wypchnięty poza obręb pola karnego. Dał się jednak sfaulować przez Kalidou Koulibaly'ego.

4'

Dries Mertens protestuje. Jego zdaniem piłkę jako ostatni, przed wyjściem poza linię końcową, dotknął obrońca gospodarzy, przez co jego koledzy mieliby rzut rożny. Sędzia był jednak odmiennego zdania.

2'

Jose Maria Callejon powstrzymany przed "szesnastką" Juventusu przez Giorgio Chielliniego.

1'

Dalekie podanie z pominięciem drugiej linii do Stephana Lichtsteinera. Ten wytrącony z równowagi nie zdołał opanować futbolówki w polu karnym rywala.

1'

"Stara Dama" zaczyna ze środka!

20:44

20:43

Obie drużyny na murawie. Kapitanami są Gianluigi Buffon i Marek Hamsik. Przed losowaniem stron obaj panowie przeczytali krótkie teksty. 11. kolejka Serie A jest poświęcona prawom kobiet.

20:39

Poprzednie trzy starcia kończyły się zwycięstwami gospodarzy. Zwycięstwa Juventusu 3:1 (Roberto Pereyra, Stefano Sturaro, Simone Pepe z karnego - David Lopez) i 1:0 (Simone Zaza, wideo poniżej) rozdzielił triumf Napoli 2:1 (Lorenzo Insigne i Gonzalo Higuain - Mario Lemina).

Jak będzie dzisiaj?

20:32

Neapolitańczycy nie są w stanie wygrać w Turynie od sześciu spotkań. Ostatni raz wywieźli stąd komplet punktów... 30 października 2009 r. dzięki wygranej 3:2. Bramki dla Juventusu strzelili wówczas David Trezeguet i Sebastian Giovinco, a dla Napoli - Marek Hamsik (dwukrotnie) oraz Jesus Alberto Datolo [obecnie zawodnik brazylijskiego Atletico-MG].

20:28

Arbitrem głównym jest Gianluca Rocchi, który w ostatnich 7 miesiącach nie prowadził ligowego meczu z udziałem "Starej Damy". Z kolei był dwukrotnie rozjemcą spotkań Napoli - 13 marca piłkarze Maurizio Sarriego wygrali w Palermo 1:0, a miesiąc później przegrali na wyjeździe z Interem 0:2.

Na liniach będą mu pomagali Filippo Meli oraz Alessandro Constanzo. Sędzią technicznym jest za to Mauro Tonolini.

20:25

Rezerwowi SSC Napoli: Rafael, Luigi Sene - Ivan Strinić, Emanuele Giaccherini, Jorginho, Christiam Maggio, Nikola Maksimović, Piotr Zieliński, Marko Rog, Lorenzo Tonelli, Omar El Kaddouri, Roberto Insigne.

20:21

Rezerwowi Juventusu: Emil Aduero, Neto - Mehdi Benatia, Juan Cuadrado, Claudio Marchisio, Mario Lemina, Kwadwo Asamoah, Dani Alves, Daniele Rugani, Stefano Sturaro, Patrice Evra, Moise Kean.

20:17

Zanim zobaczymy, kogo Massimiliano Allegri i Maurizio Sarri mają w obwodzie, warto zapoznać się z zapowiedzią:

Pisał: Dariusz Knopik

20:15

Bez wątpienia za pół godziny rozpocznie się szlagier 11. kolejki Serie A, w którym Juventus zmierzy się z SSC Napoli. W ekipie gospodarzy wystąpi były "goleador" spod Wezuwiusza, czyli Gonzalo Higuain. Na ławce rezerwowych gości jest Piotr Zieliński, ale liczymy, że pojawi się na boisku!