menu

Angielscy kibole grożą Marcie Glik, żonie Kamila Glika. "Chciałbym zobaczyć, jak twoja rodzina umiera"

10 września 2021, 10:10 | Jakub Niechciał

Najpierw awantura na boisku i pretensje do sędziego, potem dochodzenie FIFA, a teraz jeszcze atak na rodzinę. Żona Kamila Glika ujawniła w piątek, że dostaje pogróżki od angielskich kiboli. Niektóre wpisy są naprawdę przerażające.

Awantura nie zakończyła się niestety na boisku
Awantura nie zakończyła się niestety na boisku
fot. fot. szymon starnawski / polska press

"Ty pie****na świnio, oby twojej rodzinie stało się coś złego". "Zdychaj". "Twój chłopak to martwy piłkarz". "Chciałbym zobaczyć, jak twoja rodzina umiera" - takie (między innymi) "przejawy sympatii" przeczytała Marta Glik w wiadomościach, jakie "fani" reprezentacji Anglii przesłali do niej za pośrednictwem mediów społecznościowych. To oczywiście efekt afery rozpętanej przez naszych rywali po środowym meczu w eliminacjach mistrzostw świata (1:1).

Pod koniec pierwszej połowy spotkania na PGE Narodowym w Warszawie Glik starł się z Kylem Walkerem. Doszło do przepychanek, a Polak złapał nawet w pewnym momencie Anglika za brodę (na niektórych ujęciach wyglądało, jakby złapał go za gardło). Chwilę później doszło do zbiorowej konfrontacji, bo do awantury dołączyli inni piłkarze.

Na boisku skończyło się na żółtych kartkach dla Glika i najaktywniejszego wśród rywali Harry'ego Maguire'a. Dzień po meczu okazało się, że cała afera będzie miała ciąg dalszy poza boiskiem, bo już w przerwie meczu Anglicy oskarżyli polskich piłkarzy o rasizm. Ci stanowczo zaprzeczają, niemniej sprawę ma zbadać FIFA.

[polecany]21986589[/polecany]

Na wyniki dochodzenia nie chcą czekać najwyraźniej kibice (choć raczej nie zasłużyli na to miano) reprezentacji Garetha Southgate'a. To nie pierwszy raz, gdy robią podobne rzeczy. Wystarczy przypomnieć, że po przegranym finale Euro 2020 ofiarami hejtu padli piłkarze ich własnej reprezentacji (najbardziej oberwali ci, którzy nie wykorzystali rzutów karnych). Atakowane były również partnerki zawodników.

[polecany]21984509[/polecany]

Teraz wzięli się za Glika i jego rodzinę.

Fajne wiadomości dostaje Marta Glik. Co to jest za świat… pic.twitter.com/eRX2QbUkOT— Michał Kołodziejczyk (@Michal_Kolo) September 10, 2021

Żona piłkarza reprezentacji Polski nie zamierza przechodzić obojętnie wobec takiego zachowania. Opublikowała ich ohydne wpisy, nie zatajając przy tym danych ich autorów.

Wyświetl ten post na Instagramie.