Niedziela, 19 października 2014, godz. 20:45
Inter MediolanInter Mediolan
2 : 2
SSC NapoliSSC Napoli
94'

KONIEC! Po szalonej końcówce Inter ostatecznie dzieli się punktami z Napoli remisując 2:2.

94'

Ostatnia akcja meczu, rzut rożny dla Interu, Mbaye mija się z piłką.

93'

Napoli ma rzut rożny, ale spokojnie piłkę po dośrodkowaniu łapie Handanovic.

93'

CO ZA MECZ!! Hernanes doprowadził do wyrównania!

92'

GOOOOOL!! HERNANES!!!

89'

Napoli obejmuje prowadzenie! Hiszpan świetnym strzałem lewą nogą po dośrodkowaniu z głębi pola po raz drugi pokonała Handanovica.

89'

GOOOOOOOL! CALLEJON!!

88'

Rodrigo Palacio złapały skurcze i Walter Mazzarri ściągnął go z boiska. Zastąpił go Yann M'VIlla.

86'

Higuain bliski zdobycia gola, ale doświadczony Nemanja Vidić uprzedza jego zamiary!

85'

Walter Mazzarri nie wytrzymał i wtargnął na murawę wdając się w słowną pyskówkę z sędzią, ten jednak nie ukarał trenera Napoli.

85'

Juan Jesus ukarany żółtą kartką.

85'

Szalona końcówka meczu na Giuseppe Meazza! Rezerwowy Fredy Guarin błyskawicznie doprowadza do wyrównania, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i błędzie obrońców Napoli, piłkarz głową trafił do siatki.

83'

GOOOOL! MAMY WYRÓWNANIE!! WEJŚCIE SMOKA GUARINA!!

81'

Zmiana w Interze, Fredy Guarin zastąpi Gary'ego Medela.

80'

Cóż za kuriozalna sytuacja! To Inter częściej utrzymywał się przy piłce, stwarzał więcej sytuacji, a to Napoli, a dokładnie Jose Maria Callejon, strzelił gola pierwszy.

79'

GOOOOOL!! CALLEJON!!

76'

Zagranie piłki ręką Gökhana Inlera.

75'

Ostatnia zmiana Napoli, Miguel Britos opuszcza plac gry, zastąpi go Faouzi Ghoulam.

73'

Jorginho ukarany żółtą kartką.

73'

Mbaye mógł wpaść w pole karne Napoli, ale bardzo dobrze spisujący się w tym meczu Koulibaly pewnie go powstrzymał.

71'

W efekcie Gonzalo Higuain zostaje ukarany żółtą kartką.

71'

Kontrowersyjna decyzja sędziego, kibice Napoli są wściekli. Gonzalo Higuain był nieprzepisowo zatrzymywany przez Vidica, a sędzia zamiast odgwizdać rzut wolny puścił grę.

69'

Kolejna zmiana w Napoli, Dries Mertens zastąpi Lorenzo Insignie.

68'

Wymiana podań między byłymi graczami Realu Madryt, Callejon zagrał do Higuaina, ale Argentyńczyk nieczysto trafił w piłkę .

66'

Rodrigo Palacio próbuje centrować, ale zupełnie nie wychodzi mu to zagranie.

65'

A oto najlepsza sytuacja pierwszej połowy:

64'

Niestety obie drużyny rażą nieskutecznością i w drugiej części spotkania stworzyli bardzo mało dobrych okazji bramkowych.

63'

Bardzo niebezpieczne uderzenie Callejona, jednak Handanovic stanął na wysokości zadania i wybronił ten strzał.

61'

Pierwsza zmiana w Napoli, Jorginho zastępuje słabego dziś Marka Hamsika.

60'

Pierwszy kontakt z piłką Ibrahima Mbaye zakończył się niepowodzeniem, ale na pocieszenie piłkarz dostał gromkie brawa od fanów Interu.

59'

Napoli gra odważniej niż w pierwszej połowie, ale jak na razie nie przekłada się to na wynik.

57'

Pierwsza zmiana w Interze, Joel Obi opuści plac gry, zastąpi go Ibrahima Mbaye.

56'

Efektywny rajd Hernanesa zakończył się podaniem do Icardiego i niecelnym strzałem w kierunku neapolitańskiej bramki.

54'

Ranocchia nieprzemyślenie uderzał na bramkę Napoli i skierował futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

52'

Napoli nieco odważniej, David Lopez zagrał do Higuain, ale ten nie opanował piłki i to musiało zakończyć się stratą.

50'

Napoli! Hamsik zagrał do Insignie, ten w bliskiej odległości od bramki Interu został złapany na spalonym.

49'

Mauro Icardi skutecznie powalczył o piłkę, zagrał ją do Kovacica, ale pogubili się gospodarze w tej akcji i od bramki rozpoczął Rafael.

48'

Nieco chaotyczna gra obu stron przez pierwsze minuty drugiej części spotkania.

47'

Trenerzy obu drużyn nie dokonali w przerwie żadnej zmiany.

46'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

46'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy mamy bezbramkowy remis.

45'

Sędzia dolicza minutę.

45'

Żółtą kartką ukarany Miguel Britos.

44'

Strzał Higuaina, ale piąstkuje Handanovic.

44'

Chociaż Inter dominował przez całą pierwszą połowę, wszystko wskazuje na to, że zakończy się ona bezbramkowym remisem.

41'

Kolejny korner dla Napoli, dośrodkowanie Higuaina wybił jednak jeden z graczy Interu.

40'

39'

Potężne uderzenie Hernanesa, ale piłka odbija się do słupka!

38'

Mały przebłysk Napoli, Gökhan Inler przedarł się pod bramkę Interu, ale niecelnie uderzał.

37'

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany Hernanes.

36'

Hernanes znalazł lukę w defensywie Napoli i chciał wykorzystać ją by pokonać Rafaela. Oddał jednak zbyt słaby strzał.

35'

Słaby strzał Lorenzo Insigne wędruje wysoko ponad poprzeczkę.

33'

Do końca pierwszej połowy pozostało nieco ponad dziesięć minut, w Mediolanie jak na razie bez goli.

31'

Mateo Kovacić pędził lewą flanką, ominął kilku rywali i skierował futbolówkę do Dodo. Przy próbie rozegrania akcji przez drużynę Interu sprytniejsi okazali się gracze Napoli, którzy odebrali przeciwnikom piłkę.

30'

Gracze Rafy Beniteza zepchnięci i zamknięci na własnej połowie, nie potrafią w żaden sposób zagrozić bramce rywali.

28'

Strzał Marka Hamsika pewnie broni Handanovic.

27'

Kolejna nieudana próba strzału Hernanesa, tym razem Brazylijczyk uderzał z pierwszej piłki, ale kompletnie nie wyszła mu ta akcja.

26'

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Hernanesa, piłkarze Napoli wybili piłkę na aut.

25'

Higuain sfaulował Juana Jesusa, sędzia odgwizdał przewinienie, ale oszczędził Argentyńczyka i nie pokazał mu kartki.

23'

Z pozoru nie wyglądające groźnie dośrodkowanie na pole karne Napoli, po którym piłka trąciła jeszcze głowę Icardiego, sprawiła niemałe problemy Rafaelowi, który wyciągnął się w bramce jak struna, żeby uchronić swoją drużynę przed stratą gola.

22'

Kolejna kontra Interu, ale dobrze w defensywie zapracował tym razem Hernanes.

21'

Zdecydowanie lepsze wrażenie robią przez pierwsze dwadzieścia minut podopieczni Waltera Mazzarriego. Jeśli gospodarze nadal będą grali z taki zaangażowaniem, kwestia zdobycia przez nich bramki będzie tylko kwestią czasu.

20'

20'

Nemanja Vidić posyła długie podanie w środek pola, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki.

19'

Inter skutecznie wprowadza w życiu swój plan, piłkarze z Neapolu nie potrafią wyjść z własnej połowy, a ich akcje zatrzymują się już przed środową strefą boiska.

18'

Ależ sytuacja Interu! Raul Albiol jednym, celnym podanie otworzył Icardiemu drogę do bramki Napoli, ale ten będąc już sam na sam z golkiperem rywali pomylił się i nie trafił w bramkę..

17'

Niedokładnie zagranie Callejona, piłkę przechwytują gospodarze, ale tuż przed bramką podanie Mauro Icardiego trafiło w plecy jednego z rywali.

16'

Gökhan Inler ładnie odzyskał piłkę i chciał ruszył z kontratakiem.

15'

Rodrigo Palacio sfaulowany w środku pola przez Davida Lopeza.

14'

Gonzalo Higuain wywalczył pierwszy rzut rożny dla swojej drużyny, do piłki po zagraniu Callejona z rogu boiska chciał dojść Britos, ale defensorzy rywala skutecznie mu to uniemożliwili.

13'

Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Napoli, ani Mauro Icardi, ani Rodrigo Palacio nie dopadli do piłki.

12'

Zaskakujący strzał Juana Zunigi, futbolówka jeszcze po rykoszecie ostatecznie padła łupem Handanovica.

11'

Hamsik ładnie przepuścił piłkę do Isnignie, jednak piłka po jego próbie dośrodkowania została zablokowana przez Ranocchie.

10'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, Dodo dośrodkowywał w pole karne, do piłki chciał wyskoczyć Hernanes, ale naciskany przez rywali nie udało mu się dopaść do futbolówki.

9'

Hernanes strzela z dystansu, piłka wędruje obok słupka.

8'

Miguel Britos doznał jakiegoś urazu, być może są to problemy z mięśniem dwugłowym.

7'

Inter coraz częściej napiera na bramkę neapolitańczyków, jak na razie bez skutku.

6'

Joel Obi popisał się niezłym strzałem z dystansu, huknął futbolówkę na bramkę Napoli, ale tę z trudem wybronił Rafael.

5'

Błąd Icardiego, który źle przyjął piłkę, w efekcie przejęli ją piłkarze Napoli.

4'

Obi chciał zaskoczyć strzałem golkipera Napoli, ale Rafael bez problemów złapał piłkę "w koszyczek".

3'

Inter próbuje zamknąć Napoli na własnej połowie, Miguel Britos oddalił grę od własnej bramki długim podaniem w kierunku Higuaina.

2'

Spokojny początek spotkania, pierwsi do ataku ruszyli gospodarze, ale piłkarze Napoli przerwali ich akcję i ruszyli z kontratakiem.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i od środka zaczynają goście !

20:43

Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie. Stadion w Mediolanie wypełniły właśnie dźwięki hymnu Interu.

20:40

Powoli przenosimy się na Giuseppe Meazza. Stadion co prawda nie jest zapełniony, ale emocji na boisku z pewnością nie zabraknie.

20:31

- To jeden z tych meczów, na które czekamy ze zniecierpliwieniem. Wiemy, że Napoli to wymagający przeciwnik, ale damy z siebie 100% na boisku. Nie boję się Higuaina. Nikogo się nie boję mimom że Napoli ma w swoich szeregach wielu klasowych piłkarzy. Wygramy to spotkanie - mówił na przedmeczowej konferencji Juan Jesus.

20:27

Oto wyniki meczów 7. kolejki Serie A

20:14

Rezerwowi Napoli: Andujar, Colombo, Henrique, De Guzman, Jorginho, Maggio, Mertens, Mesto, Michu, Ghoulam, Zapata.

20:12

Rezerwowi Interu: Carrizo, Berni, Andreolli, Guarin, Kuzmanovic, Mbaye, Krhin, M'Vila, Bonazzoli.

20:11

Walter Mazzarri nie będzie mógł skorzystać dziś z usług Campagnaro, Osvaldo, D'Ambrosio i Jonathana. Z kolei w Napoli zabraknie Waltera Gargano.

20:00

Obie ekipy mierzyły się ze sobą w poprzednim sezonie. Wówczas na Giuseppe Meazza padł bezbramkowy remis, zaś w Neapolu Napoli wygrało w rewanżu 4:2.

19:58

Jak widać kibice są gotowi na to to spotkanie już od kilku godzin.

19:57

Sytuacja nieco lepiej, aczkolwiek nie tak, jakby tego oczekiwano, prezentuje się w Napoli. Gracze z południa Italii plasują się na niewiele wyższym od Interu, ósmym miejscu z dorobkiem dziesięciu zgromadzonych punktów. Drużyna Rafy Beniteza musi także liczyć się z grą na dwa fronty, bowiem poza zmaganiami na boiskach włoskiej ekstraklasy w czwartek czeka ją starcie w fazie grupowej Ligi Europy ze szwajcarskim Young Boys.

19:54

Ostatni czas nie jest dobry dla drużyny Interu Mediolan. Nerazzurri mieli od pierwszej kolejki walczyć o mistrzostwo Włoch, tymczasem zanotowali falstart i obecnie plasują się dopiero na dziesiątym miejscu. Trudno się dziwić, nie dość, że gracze Walter Mazzarriego grają przeciętnie, to jeszcze przegrywają w okazałych rozmiarach, jak na przykład w dwóch poprzednich rundach, kiedy ulegli Cagliari aż 1:4, i Fiorentinie 0:3.