Robert Lewandowski znów trafia! Doppelpack Polaka w Der Klassiker, Bayern deklasuje Borussię!

9 listopada 2019, 20:30 | MP

Bundesliga. Bayern Monachium całkowicie zdeklasował Borussię Dortmund w niemieckim klasyku. Mistrzowie Niemiec byli lepsi od rywali w każdym elemencie i wpakowali rywalom cztery gole. Po raz kolejny nie zawiódł Robert Lewandowski - najlepszy strzelec Bundesligi tym razem trafił do siatki dwukrotnie. Łącznie ma na koncie już 16 goli w lidze, strzelając w każdej z pierwszych jedenastu kolejek!

Robert Lewandowski zdobył dwa gole w meczu z Borussią Dortmund.

Podobnie jak w zeszłym sezonie, Bayern Monachium rozgromił Borussię Dortmund w ligowym klasyku. Bawarczycy wygrali aż 4:0, a dwie bramki zdobył niezawodny Robert Lewandowski, który trafił do siatki w 11. ligowym meczu z rzędu - łącznie Polak ma już na koncie 16 ligowych goli. Do tego bramkę dołożył Serge Gnabry, a własnego bramkarza pokonał Mats Hummels.

Niesamowite, co w tym sezonie wyprawia Robert Lewandowski. Polak strzelił pierwszego gola dla mistrzów Niemiec dzisiaj. Akcja Bayernu zaczęła się od straty Achrafa Hakimiego, początkowo dośrodkowanie z prawej strony zostało wybite, ale potem Benjamin Pavard dorzucił piłkę w szesnastkę raz jeszcze, a Robert Lewandowski z bliska umieścił piłkę w siatce. To już 15. gol Polaka w tym sezonie Bundesligi.

Piłkarze Borussii nie obudzili się po przerwie - tak jak to miało miejsce w przypadku meczu z Interem w Lidze Mistrzów.

Napór Bayernu nie ustał po zmianie stron. W 47. minucie Thomas Mueller miał mnóstwo miejsca po lewej stronie boiska, dośrodkował w pole karne i choć nie trafił w piłkę Robert Lewandowski, to Serge Gnabry z bliska umieścił ją w bramce. Początkowo gol nie został uznany, dopatrzono się spalonego Muellera, ale po analizie VAR okazało się, że Niemiec w momencie podania był jeszcze na własnej połowie, więc o spalonym nie ma mowy.

BVB doszło do pierwszej poważnej sytuacji bramkowej w 69. minucie. Kontra gości prawą stroną, mnóstwo miejsca miał Achraf Hakimi, po dośrodkowaniu w pole karne interweniował jeden ze stoperów Bayernu, a potem nieczysto w piłkę trafił Paco Alcacer i futbolówka przeszła obok słupka.

Ta akcja podcięła skrzydła drużynie z Dortmundu, co skrzętnie wykorzystali Bawarczycy. Drugiego gola w meczu, a 16. w tym sezonie zanotował Robert Lewandowski. Tym razem Polak rozegrał dwójkową akcję z Thomasem Muellerem i pewnie pokonał Burkiego.

Na 10 minut przed końcem Mats Hummels pokonał własnego bramkarza. Ivan Perisić dośrodkował w pole karne z lewej strony, a obrońca interweniował na tyle niefortunnie, że Burki był zmuszony czwarty raz wyciągać piłkę z siatki. Czy ta wygrana sprawi, że Hansi Flick pozostanie na stanowisku szkoleniowca Bayernu Monachium? Wydaje się to całkiem prawdopodobne.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Robert Lewandowski

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

[xlink]788d4774-a993-6b67-51d5-6fdb22a3c15e,6426dc67-3c16-87b5-afe7-3169740e4b26[/xlink]