menu

Paweł Wszołek oficjalnie w Union Berlin! Polak dołączył do Puchacza

1 czerwca 2021, 18:15 | DW

Paweł Wszołek nie zostanie w Legii na dłużej, bo wybrał opcję przejścia do topowej ligi w Europie. Skrzydłowy będzie od przyszłego sezonu grał dla Unionu Berlin w Bundeslidze. Nie będzie jedynym Polakiem w szatni, bo wraz z rozpoczęciem nowego sezonu towarzyszyć mu będzie Tymoteusz Puchacz.

Paweł Wszołek zasilił siódmy zespół poprzedniego sezonu Bundesligi.
Paweł Wszołek zasilił siódmy zespół poprzedniego sezonu Bundesligi.
fot. Union Berlin

Paweł Wszołek piłkarzem Unionu Berlin


O tym transferze mówiło się już od jakiegoś czasu. Wszołek mógł zostać w Legii Warszawa, ale obrał zupełnie inny kierunek. Mimo zainteresowania klubów z tureckiej Super Ligi skrzydłowy wybrał Bundesligę, a więc bardzo prestiżową ligę, gdzie na co dzień grają najlepsi piłkarze świata. Kierunek jak najbardziej zrozumiały. Warunki w Berlinie są fantastyczne, bo w obliczu gry na dwóch frontach dla każdego powinno znaleźć się miejsce w składzie.

- Bundesliga jest niezwykle wymagająca i zawsze moim marzeniem było tutaj zagrać pewnego dnia. Union wykonał świetną robotę w ostatnich latach i wyrobił sobie markę poza granicami Niemiec. Nie mogę się doczekać bycia częścią tego klubu w nowym sezonie i mam wielką nadzieję, że my, piłkarze, będziemy mogli wtedy poczuć atmosferę razem z kibicami na stadionie - powiedział na łamach oficjalnej strony Unionu Wszołek.

[twitter]https://twitter.com/fcunion/status/1399742568775274499[/twitter]

29-latek zdecydowanie zasłużył na ten transfer. W przeszłości występował już dla Sampdorii Genua, Werony i QPR, więc poważny futbol nie jest mu obcy. W odbudowaniu formy po ciężkiej kontuzji pomogła mu Legia, której barw bronił do 2019 roku. Z warszawskim zespołem dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski, a także miał 12 goli i 15 asyst w 60 meczach.

Od sezonu 2021/2022 w zespole Unionu będzie więc grało dwóch Polaków. Obok Pawła Wszołka klub ze stolicy Niemiec zasilił także aktualny reprezentant naszego kraju - Tymoteusz Puchacz.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje