menu

Nie żyje 15-letni piłkarz. O życie walczył trzy dni. Został zaatakowany przez 16-letniego zawodnika

1 czerwca 2023, 21:43 | Krzysztof Kowalski

Potworna tragedia podczas międzynarodowego turnieju juniorów we Frankfurcie. Po meczu JFC Berlin z FC Metz 15-letni piłkarz ze stolicy Niemiec został zaatakowany przez zawodnika francuskiego klubu. O życie walczył trzy dni. Zmarł w wyniku poważnych obrażeń mózgu.


fot. BFC DYNAMO e.V.

Nie żyje 15-letni piłkarz. Sprawcą 16-letni zawodnik francuskiego Metz

- Nasz młody zawodnik, Paul, został pozbawiony życia zdecydowanie za wcześnie. Ta niespodziewana tragedia głęboko dotknęła i poruszyła całą społeczność naszego klubu. Paul dopiero tej jesieni skończyłby 16 lat - napisał w oficjalnym komunikacie klub z Berlina. napisał:

Podejrzany o zadanie śmiertelnych ciosów 16-latek nadal przebywa w areszcie tymczasowym - poinformowała frankfurcka policja, która kontynuuje śledztwo w sprawie przebiegu wydarzeń.

Jest on uczestnikiem jednego z programów treningowych FC Metz. Jego narodowość nie została określona ani przez niemiecką policję, ani przez francuski klub.

Obecny na miejscu tragedii Gregory Nimeskern, wychowawca z francuskiego klubu SO Merlebach, opowiadał agencji AFP, że nic nie wskazywało na dramatyczny finał zdarzenia.

- Byliśmy na rozgrzewce poza boiskiem, zaraz potem mieliśmy grać. Mecz Metz - Berlin kończył się i po ostatnim gwizdku usłyszeliśmy krzyki ludzi i tłum piłkarzy, których szybko rozdzielili trenerzy swoich drużyn. Dopiero potem zobaczyli, że na ziemi pozostał młody chłopak. Nie mogliśmy uwierzyć, że tak to będzie wyglądało. Mecz był zacięty, a sędzia nikogo nie ukarał i nie popełnił większych błędów. Z Berlinem graliśmy w sobotę i wszystko poszło dobrze - przekazał Nimeskern. napisał:

JFC Berlin zaznaczył na głównej stronie swojego serwisu, że nie chce rozmawiać na temat tragedii. Natomiast Dynamo Berlin, w którym wcześniej grał nastolatek, oddał hołd "Paulowi", który tej jesieni skończyłby 16 lat.

Tragiczna śmierć 15-letniego piłkarza zostanie uczczona minutą ciszy przed sobotnim finałem Pucharu Niemiec, w którym w Berlinie zagrają Eintracht Frankfurt i RB Lipsk. Podobnie będzie w piątek w Budapeszcie przed meczem Niemcy - Francja w finale mistrzostw Europy zawodników do lat 17.

[polecany]24924761[/polecany]


PAP