Liga niemiecka. Z karnego i wolnego. Dwie bramki Roberta Lewandowskiego z Unionem Berlin [WIDEO]

30 października 2021, 17:21 | Piotr Szymański

Liga niemiecka. Po kompromitacji w Pucharze Niemiec i laniu od Borussii Moenchengladbach (0:5), piłkarze Bayernu Monachium wrócili na zwycięską ściężkę, już w meczu Bundesligi. W sobotę pokonali na wyjeździe Union Berlin (5:2). Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Dwie bramki Roberta Lewandowskiego z Unionem Berlin

Dwa gole Roberta Lewandowskiego z Unionem

Robert Lewandowski otworzył wynik spotkania w 15. minucie. Polak w swoim stylu wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za zagranie piłki ręką przy strzale Leroya Sane. Osiem minut później "Lewy" dołożył swoje drugie trafienie. Stały fragment z 17. metra krótko rozegrali Joshua Kimmich z Thomasem Muellerem, a najlepszy napastnik świata przymierzył precyzyjnie i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Unionu.

W pierwszej połowie Lewandowski mógł mieć jeszcze cudowną asystę po zagraniu piłki z powietrza tyłem do bramki, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sane. Który za moment... zrehabilitował się i trafił do siatki.

Dzięki dwóch trafieniom w sobotnim meczu Lewandowski pobił swój życiowy rekord bramek zdobytych w jednym roku. W dotychczasowym najlepszym, 2019 roku, miał ich 54. Teraz już uzbierał 56 goli. A do końca roku zostało jeszcze sporo meczów.