21:56

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Dobrej nocy!

21:56

21:54

Borussia Dortmund po raz pierwszy w tym sezonie nie inkasuje kompletu punktów i traci pozycję lidera. To nie była ta sama Borussia, którą oglądaliśmy w poprzednich meczach. Nic nie zmieniło nawet wejście z ławki Mkhitaryana i Gundogana. Hoffenheim rozegrało dobry mecz i zasłużyło na ten punkt. Ogólnie spotkanie stało na niezłym poziomie i mogło się podobać. Przez większość czasu oglądaliśmy wyrównany pojedynek, poza kilkoma momentami, kiedy to przewaga była po stronie Borussi. Jedni i drudzy mieli okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - skończyło się podziałem punktów.

93'

Koniec meczu - sensacja! Hoffenheim remisuje z Borussią Dortmund 1:1!

92'

Aubameyang wychodził jeden na jeden z Baumannem, ale był na pozycji spalonej.

91'

Ramos uderzył tuż zza pola karnego, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką!

90'

Tobias Welz doliczył 120 sekund do podstawowego czasu gry.

89'

Na ostatnie minuty wchodzi Kuranyi w miejsce Vargasa.

86'

Dobra, kombinacyjna akcja BVB. Mkhitaryan zagrał na piąty metr w kierunku bliższego słupka, czyhał tam Ramos, ale w idealnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę i nie skierował futbolówki do siatki.

84'

Zuber chciał zaskoczyć strzałem zza pola karnego Burkiego, ale uderzył zbyt anemicznie i niecelnie.

83'

Volland sfaulował Hummelsa. Gracz Hoffenheim za to przewinienie został ukarany żółtą kartką.

81'

Wdarł się w pole karne gospodarzy z piłką Gundogan, ale w ogromnym zamieszaniu nie zdołał skierować futbolówki do bramki!

78'

Druga zmiana w Hoffenheim. Pojawi się na boisku Zuber, a swój występ kończy strzelec jedynego gola dla gospodarzy Rudy.

77'

Bicakcić miał teraz dobrą sytuację po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jednak po jego główce, piłka przeszła nieznacznie obok słupka!

76'

Ostatnia zmiana w Borussi. Ramos wchodzi na plac gry, a schodzi Castro.

76'

Długie piłka za plecy obrony BVB do Vargasa, ale sytuacje ratuje Sokratis. Vargas mógł stanąć oko w oko z Burkim, gdyby przejął piłkę.

74'

Ładnie chcieli rozegrać akcję na lewym skrzydle Mkhitaryan z Aubameyangiem, ale przeczytał ich zamiary defensor gospodarzy i wybił piłkę na rzut rożny, z którego później nic nie wynikło.

72'

Volland dobrze zagrał na wolne pole do Vargasa, ale ten nie doszedł do piłki, ponieważ Burki zdecydował się na odważną interwencję na 30 metrze od własnej bramki i wybił futbolówkę w trybuny.

71'

Mkhitaryan odsłużył dobrym podaniem Castro, który uderzył z kilkunastu metrów po ziemi, ale dobrą interwencją opisał się Baumann.

70'

Toljan znowu przedzierał się w polu karnym, ale nie zdołał oddać dobrego strzału i piłkę łapie Burki.

69'

Gundogan ukarany żółtą kartką za faul na Stroblu.

68'

Schmelzer zagrał z lewego skrzydła w pole karne, po ziemi, na siódmy metr do Kagawy, ale Japończyk w dobrej sytuacji przestrzelił i piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

67'

Na Rhein-Neckar-Arena oglądamy wyrównany pojedynek. Nie widać przepaści jaka dzieli oba zespoły w tabeli..

65'

Rozpędził się teraz z piłką Aubameyang, urwał się Bicakciciowi, ale Gabończyka powstrzymał wślizgiem Sule na wysokości pola karnego.

63'

I mamy pierwszą zmianę w Hoffenheim. Nieoczekiwanie plac gry opuszcza Polanski, który rozgrywał dobre zawody. Zastępuje go Strobl.

61'

Teraz zawodnicy BVB dwukrotnie uderzali na bramkę Hoffenheim, ale w obu przypadkach te próby zostały zablokowane.

60'

Toljan przedzierał się lewą stroną pola karnego, ale przed zagraniem piłki przed bramkę powstrzymał go Weigl, który wybił piłkę na rzut rożny.

59'

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy po centrze Castro, ale Hoffenheim wyszło z opresji bez szwanku.

58'

Teraz Baumann powstrzymał Aubameyanga.

56'

Hummels dośrodkował w pole karne, niepilnowany Castro zgrał futbolówkę klatką piersiową do Aubameyanga, a ten sfinalizował akcję, pokonując bezradnego Baumanna.

55'

GOL! 1:1! Wyrównuje Aubameyang!

54'

Druga zmiana w Borussi. Gundogan pojawi się na murawie, a zastąpi Reusa.

53'

Dośrodkowanie z prawej flanki Kaderabka w pole karne, ale piłkę łapie Burki.

52'

Trener Hoffenheim Markus Gisdol odesłany z ławki rezerwowych na trybuny za podważanie decyzji arbitra.

51'

Mogło być 2:0! Ginter zagrał za słabo do Burkiego. Piłkę przejął Vargas, zrobił kółeczko w polu karnym, uderzył technicznie na pustą bramkę i trafił w słupek!

48'

Vargas zagrywał z lewej strony pola karnego przed bramkę na piąty metr, ale przeciął to podanie Weigl, wybiciem piłki na rzut rożny.

46'

Reus znalazł się w polu karnym w niezłej sytuacji, uderzył mocno z kilku metrów w kierunku bliższego słupka, ale broni tą próbę Baumann!

46'

Rozpoczęła druga część gry od środka Borussia!

46'

Jednak póki co będziemy mieć tylko jedną zmianę w Borussi. Wejdzie na boisko Mkhitaryan, a w szatni został Hofmann.

21:01

Do podwójnej zmiany dojdzie w Borussi, jeszcze przed rozpoczęciem drugiej połowy. Wejdą Mkhitaryan i Januzaj.

20:56

Nietęgą minę po pierwszych 45 minutach miał trener Borussi Dortmund Thomas Tuchel.

20:53

Borussia Dortmund nie przypominała w pierwszej połowie drużyny z poprzednich meczów. Na boisku dominowała raptem kilka, kilkanaście minut. Poza tym przez większość czasu oglądaliśmy w miarę wyrównany pojedynek z sytuacjami podbramkowymi dla obu stron. Hoffenheim prowadzi od 43 minuty po trafieniu Sebastiana Rudego. Jak zareaguje faworyt z Dortmundu? Czy tak jak Bayern wczoraj po zmianie stron?

45'

Sędzia nie doliczył ani minuty i odgwizdał koniec pierwszej połowy. Jak na razie mamy niespodziankę - Hoffenheim prowadzi z Borussią Dortmund 1:0!

44'

Polanski obsłużył świetnym podaniem Rudego, który strzałem po ziemi, z okolic siódmego metra, po długim słupku, pokonał Burkiego!

43'

GOL! 1:0 dla Hoffenheim, a strzelcem bramki Rudy!

41'

Sokratis fatalnie stracił piłkę w środku pola na rzecz Vollanda, który ruszył z piłką w kierunku bramki, zagrał na wolne pole do Vargasa, ale szybko doskoczył do niego tuż przed polem karnym Hummels i zablokował jego próbę.

39'

Kagawa zagrał niecelnie w kierunku pola karnego Hoffenheim, piłka opuściła boisko i od bramki Baumann.

38'

Na mecz do Hoffenheim przyjechało 1765 kibiców Borussi.

36'

Szybka riposta BVB. Piłkę dostał Reus i uderzył tuż zza pola karnego, ale piłka przeszła obok słupka.

36'

Groźna akcja Hoffenheim. Volland uderzył mocno z "szesnastki", a Burki łapie na raty piłkę.

35'

Polanski zagrał piętą do Toljana, który dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę na rzut rożny wybił głową Schmelzer. Po centrzez kornera, Burki pewnie przechwytuje futbolówkę.

34'

Gra się teraz trochę wyrównała po okresie wyraźnej przewagi Borussi.

33'

Dobre podanie z głębi pola do Reusa, ale na "szesnastce" rywale nie pozwolili mu opanować piłki i od bramki Baumann.

32'

Vargas uderzył zza pola karnego, ale trafił prosto w Burkiego.

31'

Reus sprytnie zagrał piłkę z rzutu wolnego w pole karne do wchodzącego Aubameyanga, a Gabończyk uderzył z główki nieznacznie nad poprzeczką!

29'

Dobra centra Schmida z rzutu wolnego na piąty metr, wyszedł do piłki Burki, który ją piąstkował, po drodze zderzył się z dwoma rywalami, a sędzia odgwizdał faul na bramkarzu BVB.

27'

Volland sfaulowany przez Sokratisa i rzut wolny dla Hoffenheim z niezłej pozycji.

25'

Volland wstrzelił piłkę w pole karne gości na piąty metr, Burki wyszedł do niej i ją złapał, a następnie wypuścił, doszedł do niej Vargas, ale nie wykorzystał błędu bramkarza BVB zawodnik Hoffenheim i nie skierował futbolówki do siatki.

23'

Schmelzer zagrał z lewego skrzydła w pole karne na bliższy słupek do wchodzącego Aubameyanga, ale w oddaniu strzału na bramkę przeszkodził mu Bicakcić i korner dla BVB.

21'

Aubameyang zdecydował się uderzyć bezpośrednio z rzutu wolnego, ale trafił w mur.

20'

Polanski sfaulował Castro i rzut wolny dla Borussi z ok. 25 metrów od bramki.

18'

Rudy zagrywał do Vollanda, który mógł się znaleźć w niezłej sytuacji podbramkowej, ale piłka ostatecznie do niego nie dotarła, gdyż przeciął to podanie Sokratis.

17'

Niedokładna zagranie Weigla w pole karne Hoffenheim i od bramki zacznie Baumann.

16'

Długa piłka do Aubameyanga, ale szybszy Baumann.

16'

Po niezłym początku w wykonaniu Hoffenheim, zaczęła się uwidaczniać wyraźna przewaga Borussi. Gra od kilku minut toczy się głównie na połowie gospodarzy.

14'

Weigl zagrał do Gintera, ten opanował piłkę przy linii końcowej, zagrał przed bramkę, ale nie było tam żadnego z zawodników Borussi.

12'

Kolejny raz zacentrował z rzutu wolnego w pole karne Reus, ale i tym razem piłkarze Hoffenheim szybko wybili futbolówkę z dala od własnej bramki.

12'

Schwegler sfaulował na prawym skrzydle, tuż przy linii bocznej, Hofmanna i rzut wolny dla Borussi.

10'

Niezła centra Reusa z rzutu wolnego wywalczonego przez Aubameyanga, ale gospodarze błyskawicznie wybili piłkę z własnego pola karnego.

9'

Aubameyang zdecydował się na rajd lewym skrzydłem. Bicakcić nieprzepisowo go powstrzymywał i otrzymał żółtą kartkę.

7'

Aubameyang dostał wyśmienite podanie od Reusa z głębi pola i uderzył z kilkunastu metrów z lewej strony pola karnego, ale ten strzał broni Baumann.

6'

Bardzo odważnie rozpoczęło Hoffenheim.

4'

Dośrodkowanie gospodarzy z rzutu rożnego, ale Burki przechwytuje piłkę.

4'

Dobre podanie do Toljana na lewą stronę pola karnego, ale został zablokowany i rzut rożny dla Hoffenheim.

3'

Hofmann złapany na spalonym.

2'

Długie podanie za plecy obrońców Hoffenheim do Reusa, ale pomocnik Borussi nie opanował futbolówki.

1'

I mamy pierwszy strzał w meczu. Volland uderzył tuż zza pola karnego, ale to nie mogło zaskoczyć Burkiego i Szwajcar spokojnie łapie piłkę.

1'

Pierwszy gwizdek Tobiasa Welza i rozpoczęli gospodarze!

19:59

Przywitanie obu ekip, za chwilę losowanie i zaczynamy!

19:58

Zawodnicy Hoffenheim i Borussi wychodzą na murawę Rhein-Neckar-Arena!

19:55

Zdjęcia z przedmeczowej rozgrzewki.

19:54

Dzisiejsze spotkanie z trybun będzie obserwował selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew.

19:54

Kibice gospodarzy odśpiewują teraz hymn swojego klubu.

19:51

Ostatni mecz między tymi drużynami, rozegrany w maju bieżącego roku, zakończył się remisem 1:1.

19:43

Rozjemcą w spotkaniu TSG 1899 Hoffenheim – Borussia Dortmund będzie 38-letni Tobias Welz z Wiesbaden

19:37

Jedną z niewielu rzeczy jaka zawodników i kibiców Hoffenheim może napawać optymizmem przed pojedynkiem z Borussią jest bilans dotychczasowych potyczek pomiędzy tymi ekipami. Co prawda jest on na korzyść BVB, ale tylko nieznacznie. Na czternaście meczów, pięć razy triumfowali dortmundczycy, tyle samo razy padał remis, a czterokrotnie górą było Hoffenheim. Bilans bramkowy 19:18 na korzyść Borussi.

19:32

Niewiele wskazuje na to, aby świetna passa podopiecznych trenera Thomasa Tuchela miała dobiec końca właśnie dzisiaj. Hoffenheim zaliczyło fatalny start. W pięciu dotychczasowych ligowych potyczkach zdobyli tylko punkt za remis z beniaminkiem SV Darmstadt. W miniony piątek zespół Markusa Gisdola przegrał na wyjeździe z FSV Mainz 1:3, choć to goście jako pierwsi strzelili bramkę. „Wieśniaki” z jednym „oczkiem” są na piętnastej lokacie. Przy niekorzystnych dla nich rezultatach w innych meczach, mogą wylądować dziś w strefie spadkowej.

19:31

W tym sezonie BVB rozegrało na trzech frontach (Bundesliga, Puchar Niemiec, Liga Europy) w sumie jedenaście meczów i wszystkie wygrało. W minioną niedzielę kolejną ofiarą dortmundczyków stał się Bayer Leverkusen, który poległ na Signal Iduna Park 0:3. Dzięki tak fantastycznej postawie Borussia po pięciu kolejkach była liderem. Wczoraj Bawarczycy rozbili Vfl Wolfsburg i zepchnęli drużynę z Zagłębia Ruhry na drugie miejsce, ale już dziś może ona powrócić na pierwszą pozycję.

19:26

Składy obu drużyn są także dostępne po lewej stronie w naszej relacji.

19:23

Oto wyjściowy skład i ławka rezerwowych drużyny gospodarzy - TSG 1899 Hoffenheim. Od pierwszej minuty w szeregach "Wieśniaków" wystąpi Eugen Polanski.

19:21

Oto zestawienie ławki rezerwowych BVB. Znalazł się na niej między innymi reprezentant Polski Łukasz Piszczek.

19:21

Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka zespołu gości - Borussi Dortmund. Thomas Tuchel dał dzisiaj odpocząć Henrikowi Mkhitaryanowi i Ilkayowi Gundoganowi, którzy rozpoczną dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych. W ich miejsce w składzie znaleźli się odpowiednio Marco Reus i Gonzalo Castro.

19:15

Witamy i zapraszamy na relację tekstową z meczu 6.kolejki Bundesligi pomiędzy TSG 1899 Hoffenheim i Borussią Dortmund! Pierwszy gwizdek o godzinie 20:00!