1. FC KölnFC Koeln
22:27

Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Dobranoc!

22:26

Drugą połowę i cały mecz można podsumować tak jak pierwsze 45 minut. Nie było to widowisko piłkarskie najwyższych lotów. W grze SV Darmstadt jak i FC Koeln panował momentami spory chaos. Przez większość spotkania przewaga była po stronie Kozłów. Jedni jak i drudzy mieli swoje sytuacje, kilka razy zakotłowało się pod obiema bramkami, ale brakowało właściwej finalizacji akcji.

92'

Koniec meczu! SV Darmstadt - FC Koeln bez bramek! Oba zespoły muszą się zadowolić remisem.

91'

Arbiter doliczył 120 sekund.

90'

Jeszcze jedna zmiana w szeregach gospodarzy. Stroh-Engel wchodzi na kilkadziesiąt ostatnich sekund na boisko, a zmienia Hellera.

90'

88'

Żadna z drużyn raczej nie chce zadowolić się podziałem punktów i obie szukają swoich szans na decydującego gola w końcówce.

84'

Ostre dośrodkowanie Vogta wzdłuż bramki, ale nikt nie atakował z FC Koeln piłki i Sulu wybił ją na rzut rożny.

82'

Druga zmiana w SV Darmstadt. Sailer zmienia Kempe.

80'

Żółta kartka dla Zollera za faul na Hollandzie.

79'

Ostatnia roszada w składzie FC Koeln. Hosiner melduje się na placu gry, a ku ławce rezerwowych udał się Modeste.

78'

Zakotłowało się w polu karnym FC Koeln, ale nie potrafili wykorzystać tego zamieszania zawodnicy Darmstadt.

76'

Dośrodkowanie Risse z prawego skrzydła na bliższy słupek, uderzał w tej sytuacji Jojic, ale był daleki od celu.

74'

Sulu trafia do notesu sędziego. Kapitan SV Darmstadt ukarany żółtą kartką.

74'

Kempe zagrał na ścianę z Rauschem i uderzył z "szesnastki", ale na posterunku Timo Horn.

71'

Od razu zaznaczył swoją obecność Rausch. Dobra centra w pole karne Koeln, której adresatem był Wagner, ale Maroh uprzedził napastnika Darmstadt i wybił piłkę.

70'

Pierwsza zmiana w SV Darmstadt. Schodzi Rosenthal, wchodzi Rausch.

67'

FC Koeln przeważa w drugiej połowie, ale nie potrafi tego udokumentować. SV Darmstadt stara się odgryzać od czasu do czasu, ale także atakuje bez skutku.

65'

Podanie za plecy obrońców Darmstadt, Modeste zgrał piłkę do Zollera, który z kilkunastu metrów uderzył i przestrzelił. Jednak gola i tak by nie było, ponieważ Zoller był na pozycji spalonej.

63'

Kempe uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Kozłów i piłka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką.

62'

Jojic przepięknie opanował piłkę w polu karnym po zagraniu Risse. Słoweniec został najpierw zablokowany, następnie zagrał futbolówkę wzdłuż bramki i piętą próbował ją skierować do siatki Bittencourt, ale Rosenthal uratował swój zespół.

60'

Druga zmiana w FC Koeln. Jojic zmienia Osako.

59'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gracza Darmstadt, Wagner trącił piłkę głową w kierunku bramki, ale nie zdążył do niej dość Kempe, gdyż szybszy był Horn.

57'

Centra z lewej strony Risse, do piłki próbował dojść Vogt, ale rywal przeszkodził mu w oddaniu strzału i rzut rożny dla Kozłów.

55'

SV Darmstadt od początku drugiej połowy czterokrotnie gościło w polu karnym przyjezdnych, ale nie potrafiło bardzo poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Timo Horna.

54'

Osako szukał prostopadłym podaniem Modeste'a, ale przeczytał to zagranie Sulu.

52'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Darmstadt! Kilku zawodników Koeln w tym "galimatiasie" próbowało skierować futbolówkę do bramki, ale wszystkie próby zostały ofiarnie zablokowane przez gospodarzy.

49'

Koeln próbuje budować atak pozycyjny, ale piłkarze Darmstadt skutecznie przeszkadzają rywalom przy rozgrywaniu piłki.

47'

Darmstadt po dośrodkowaniu Hectora zażegnuje niebezpieczeństwo.

46'

Zmiana w przerwie nie tylko w zespole sędziowskim, ale także w FC Koeln. Plac gry opuścił Gerhardt, a zastąpił go Zoller. Napastnik za pomocnika.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

21:34

Za chwilę początek drugiej połowy. Mamy zmianę w przerwie. Boisko opuścił... arbiter główny Deniz Aytekin, który doznał kontuzji łydki. Zastąpi go sędzia techniczny Christian Dietz.

21:21

W Darmstadt nie oglądamy jak na razie widowiska stojącego na wysokim poziomie. Jest sporo chaosu i niedokładności w grze obu drużyn. Na początku więcej z gry miało Darmstadt, ale później z czasem do głosu zaczęło dochodzić FC Koeln, które przejęło inicjatywę. W końcówce obraz gry znów uległ zmianie, gdyż mecz był już bardziej wyrównany. Obie strony stworzyły sobie w pierwszych 45 minutach po 3-4 dobre sytuacje podbramkowe, ale nie potrafiły ich wykończyć we właściwy sposób.

45'

Deniz Aytekin nie doliczył ani minuty i kończy pierwszą połowę! Póki co w Darmstadt mamy bezbramkowy remis.

45'

Garics ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

43'

Niemeyer dośrodkował piłkę w pole karne FC Koeln, ustawiony tam Rosenthal zgrał ją głową do Wagnera, który uderzył od razu z kilku metrów z powietrza, ale niecelnie.

39'

Gondorf zdecydował się na indywidualną akcję prawą stroną, zagrał niemal z linii końcowej przed bramkę, ale obrońca Koeln zażegnał niebezpieczeństwo, wybijając piłkę na rzut rożny.

37'

Kolejna wrzutka Bittencourta ze skrzydła w pole karne gospodarzy. Tym razem Modeste mógł uderzyć na bramkę Mathenii, ale nie trafił w piłkę.

35'

Po dośrodkowaniu Kempe z prawej strony, Rosenthal główkował nad poprzeczką bramki Horna.

34'

Zawodnikom z Kolonii ciężko idzie budowanie ataku pozycyjnego, ponieważ cały zespół Darmstadt ustawiony jest na własnej połowie i utrudnia rozgrywanie piłki.

32'

Dobra centra Bittencourtaz lewego skrzydła, bliski dojścia do piłki był Osako, ale ostatecznie ta sztuka nie udała mu się. Mathenia mógł być w sporych opałach.

30'

Niemeyer chciał zagrać długą piłkę pod pole karne do Wagnera, ale defensor Koeln przeciął to zagranie.

26'

Zaznaczyła się teraz przewaga FC Koeln. Od kilku minut inicjatywa jest po stronie Kozłów, zaś Darmstadt wypatruje swoich szans głównie w kontratakach.

24'

Kolejny raz gorąco pod bramką Darmstadt. Lehmann uderzył po ziemi, tuż zza pola karnego, ale minimalnie niecelnie! Było blisko!

19'

Odpowiedź Mainz w postaci zespołowej akcji. Dośrodkowanie z prawej strony Risse, zamykający akcję Bittencourt zgrał piłkę przed bramkę do Gerhardta, który bez zastanowienia huknął wysoko nad poprzeczką!

18'

Ależ pomylił się teraz obrońca FC Koeln, który stracił futbolówkę na rzecz gospodarzy. Przejął ją Kempe, zagrał w pole karne do Wagnera, ten uderzył z ostrego kąta w kierunku długiego słupka, ale nie zdołał skierować piłki do siatki.

15'

Risse otrzymał podanie od Osako, uderzył z około piętnastu metrów w kierunku długiego słupka i nieznacznie się pomylił! To mógł być gol, gdyby lepiej przymierzył!

11'

Pierwsze dziesięć minut na korzyść SV Darmstadt. Gospodarze mają więcej z gry, dłużej utrzymują się przy piłce, ale poza jedną groźną sytuacją, niewiele zaprezentowali w ofensywie.

10'

FC Koeln zaprzepaściło szansę na stworzenie sytuacji podbramkowej z kontrataku.

8'

Pierwsza groźna akcja SV Darmstadt. Sandro Wagner stracił piłkę głową do Jana Rosenthala, który uderzył z "szesnastki", ale minimalnie obok słupka!

7'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnika FC Koeln, główkował Vogt, ale trafił prosto w ręce Mathenii. Ten strzał nie mógł zagrozić golkiperowi SV Darmstadt.

5'

Zamieszanie w polu karnym FC Koeln po wrzuceniu futbolówki z autu, ale akcja przerwana, gdyż Timo Horn był faulowany.

3'

Darmstadt na początku meczu próbuje stworzyć zagrożenie pod bramką Koeln długimi podaniami do przodu.

1'

Na trybunach stadionu w Darmstadt komplet widzów - 16 500. Z Kolonii na ten wyjazd wybrało się około2500 kibiców.

1'

Otwieramy czternastą kolejkę Bundesligi! Trzy, dwa, jeden, zero... i od środka rozpoczęli piłkarze SV Darmstadt!

20:28

Rozjemcą w dzisiejszym spotkaniu będzie Deniz Aytekin.

20:24

FC Koeln - ławka rezerwowych: Frederik Sorensen, Milos Jojić, Simon Zoller, Philipp Hosier, Paweł Olkowski, Thomas Kessler, Kazuki Nagasawa.

20:22

SV Darmstadt - ławka rezerwowych: Marco Sailer, Dominik Stroh-Engel, Junior Diaz, Florian Jungwirth, Konstantin Rausch, Slobodan Rajković, Łukasz Załuska.

20:20

Wyjściowe składy są dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

20:18

Łukasz Załuska (SV Darmstadt) i Paweł Olkowski (FC Koeln) rozpoczną zawody w roli rezerwowych.

20:13

20:13

Tak prezentuje się jedenastu wybrańców Dirka Schustera. SV Darmstadt rozpocznie mecz w ustawieniu 4-2-3-1. W składzie zaszły dwie zmiany w porównaniu do spotkania z Ingolstadt w ostatnią niedzielę. Juniora Diaza zastąpił na lewej obronie Fabian Holland, zaś na lewej pomocy w miejsce Konstantina Rausch'a wystąpi Tobias Kempe, który był przymierzany do gry w pierwszej jedenastce, ale na pozycji "dziesiątki", za plecami Sandro Wagnera.

20:07

Oto wyjściowa jedenastka i ustawienie FC Koeln. Peter Stoeger w porównaniu do meczu z Mainz zmienił formację z 4-4-2 na 4-5-1. Jedynym napastnikiem będzie Anthony Modeste. Przed spotkaniem spekulowano kto będzie partnerem w ataku Francuza (w ustawieniu 4-4-2), gdyż Philipp Hosier, który tworzył z nim duet napastników w miniony weekend w Moguncji, spisał się słabo. Kandydatami byli Simon Zoller i Yuya Osako. Ostatecznie pierwszy z nich rozpocznie zawody na ławce rezerwowych, zaś drugi z wymienionych na prawym skrzydle.

19:58

FC Koeln zajmuje dziewiąte miejsce. Co prawda Kozły od trzech kolejek nie przegrały, ale podobnie jak SV Darmstadt, mają kłopoty z wygrywaniem. Nie licząc zwycięstwa w derbach Renu z Bayerem Leverkusen dwa tygodnie temu, poprzednio komplet punktów udało im się zainkasować… 4 października na Veltins Arena w potyczce Schalke. W ubiegłą sobotę Kolończycy bezbramkowo zremisowali z Mainz. Piłkarze Petera Stoegera ogrywając dzisiaj wieczorem SV Darmstadt zbliżą się do lokat dających grę w europejskich pucharach. Jeśli polegną, to po czternastej serii gier mogą znaleźć się na jedenastej pozycji.

19:57

Po niezłym starcie, słabe wyniki na przestrzeni minionych tygodni spowodowały, że SV Darmstadt osuwa się w dół tabeli. Aktualnie jest na czternastym miejscu i ma cztery „oczka” zapasu nad szesnastym VfB Stuttgart. Dirk Schuster musi po raz pierwszy w obecnym sezonie zmierzyć się z poważnym kryzysem i po raz pierwszy na takim szczeblu rozgrywkowym w swojej karierze trenerskiej.

19:55

Ostatnią wygraną SV Darmstadt datuje się na 27 października, kiedy to w 1/16 finału Pucharu Niemiec pokonało Hannover 2:1. Na trzy punkty w lidze Lillen czekają jeszcze dłużej, bo od 17 października. Wówczas ograli Augsburg 2:0. W kończącym się miesiącu beniaminkowi udało ugrać się tylko punkt i strzelić zaledwie dwa gole. Przed tygodniem zawodnicy trenera Schustera przegrali z Ingolstadt 3:1, ale to oni do przerwy prowadzili.

19:54

SV Darmstadt od miesiąca pozostaje bez zwycięstwa. Z kolei FC Koeln jest niepokonane od trzech spotkań.

19:52

Witamy! Czas rozpocząć czternastą kolejkę Bundesligi. Na Merck-Stadion am Böllenfalltor SV Darmstadt podejmie FC Koeln. Zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania! Początek meczu o godzinie 20:30.