KONIEC! Bayern Monachium wygrywa ze Stuttgartem 2:0!

Arjen Robben opuści boisko, zastąpi go Sebastian Rode.

86'

Mehdi Benatia ukarany żółtą kartką.

83'

Vedad Ibisevic stworzył dobrą akcję, ale asystent sędziego podniósł chorągiewkę.

82'

Ależ szansa Roberta Lewandowskiego! Polak mógł zdobyć gola z dobitki, ale Sven Ulreich obronił.

79'

Filip Kostić wślizgiem fauluje rywala, ale unika kary.

75'

Xabi Alonso dośrodkowywał do Roberta Lewandowskiego, niestety Polak nie był w stanie oddać strzału na bramkę Stuttgartu.

75'

Martin Harnik został złapany na spalonym.

74'

Arjen Robben wrzucił piłkę w pole karne, ale rywale ją przechwytują. Florian Meyer dyktuje rzut rożny dla Bawarczyków.

73'

Zmiana w Stuttgarcie, Filip Kostić pojawi się na placu gry i zastąpi Adama Hlouska.

70'

Na Mercedes-Benz-Arenie zgromadziło się 60 tys. kibiców.

69'

66'

Thomas Mueller dośrodkowywał na pole karne Stuttgartu, ale Sven Ulreich pewnie wyłapał piłkę.

65'

Ładnie chciał zrobić to Robben, Holender próbował zbiec do środka boiska, jednak w ostatniej chwili dopadli do niego obrońcy gospodarzy i uniemożliwili oddanie strzału.

64'

Alexandru Maxim zagrywał piłkę z rzutu rożnego, ale to była zupełnie nieudana akcja.

62'

Alexandru Maxim próbował ograć kilku przeciwników, ale nie udaje mu się to. Będzie rzut rożny dla Stuttgartu.

60'

Robert Lewandowski próbował przedostać się pod bramkę Stuttgartu, ale w porę został powstrzymany przez rywali.

58'

Kolejna zmiana w Stuttgarcie, Alexandru Maxim zastąpi Oriola Romeu.

57'

Bramka Davida Alaby.

56'

Martin Harnik złapany na spalonym.

53'

Świetna szansa Mario Goetze! Pomocnik bardzo dobrze zagrał piłkę w pole karne, ale Sven Ulreich w porę zareagował i uchronił swój zespół przed stratą gola.

51'

Piękny strzał Davida Alaby! Austriak uderzał z rzutu wolnego, piłka trafiła w prawy górny róg bramki, Sven Ulreich był bez szans!

50'

Gooooool!! David Alaba!!!

50'

Georg Niedermeier nieprzepisowo powstrzymywał jednego z graczy Bayernu, Florian Meyer dał mu ostrzeżenie.

48'

Oriol Romeu ukarany żółtą kartką.

48'

Martin Harnik zdecydował się na samotny rajd pod bramkę Bayernu, ale w porę jego działania udaremnili goście. Mamy rzut rożny dla gospodarzy.

46'

Zmiana także w Stuttgarcie, za Daniela Schwaaba wejdzie Martin Harnik.

46'

W przerwie Pep Guardiola dokonał zmian. Za Mitchella Weisera wszedł Thomas Mueller.

45'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

45'

Florian Meyer nie doliczył ani minuty. Bayern prowadzi ze Stuttgartem po golu Robbena.

44'

Xabi Alonso krótko rozegrał rzut wolny z Robben, dośrodkował, ale to było zbyt czytelne.

42'

Weiser do Robbena, ten miał mało miejsca, ale pięknie uderzył z powietrza po długim rogu!

41'

GOOOOOOL!!! Arjen Robben przełamał defensywę Stuttgartu! 1:0 dla Bayernu!

40'

Pewna interwencja Neuera po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, z okolic linii bocznej.

39'

Ciężko, bardzo ciężko gra się Bayernowi. Podopieczni Pepa Guardioli nie potrafią stworzyć choćby jednego dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.

37'

Wrzutka w pole karne Bayernu, ale zgranie napastnika Stuttgartu zupełnie do nikogo.

35'

Zszedł do środka Robben, po czym starał się rozciągnąć grę na lewą stronę, ale zrobił to bardzo nieprecyzyjnie. Futbolówkę wybili obrońcy gospodarzy.

33'

Mogła być kolejna niebezpieczna kontra Stuttgartu, ale w porę wrócił David Alaba.

31'

Monachijczycy długo utrzymują się przy piłce, ale niewiele groźnego z tego wynika.

28'

Było blisko! Gotoku Sakai uderza w słupek! Duże szczęście Bayernu.

26'

Lewandowski jest nawet potrójnie kryty w okolicach pola karnego! Polak nie radzi sobie z tak mocną defensywą i ucieka się do faulu. Powiedziałbym, że katastrofalnie grają obie ekipy!

21'

Stuttgart także nie istnieje w tym spotkaniu. Nie ma nawet cząstki, która rozemocjonowałaby te dzisiejsze derby. Dobrze bronią się gospodarze.

19'

Götze wpadł z piłką z lewego skrzydła, ale świetnie powstrzymał go jeden z obrońców. Nie ma nawet rzutu rożnego dla gości!

17'

A teraz Moritz Leinter huknął na wiwat bezpośrednio z rzutu wolnego. Celowniki do naoliwienia.

15'

Sam poszkodowany podszedł do wykonania rzutu wolnego. Uderzenie nad bramką Neuera, który tylko odprowadzał futbolówkę wzrokiem. Słabiutki początek tego meczu!

14'

Rusza Stuttgart! Leitner popędził na lewej flance i postanowił zgrać piłkę do środka pola. Ta zmierza do nikogo, ale sędzia postanawia odgwizdać rzut wolny na piłkarzu VfB!

12'

Dośrodkowywał Alonso, ale piłkę wybijają obrońcy Vfb.

11'

Alaba faulowany przy lini bocznej boiska. Kolejny rzut wolny dla Bawarczyków.

10'

Zagęszczona obrona zespołu Huuba Stevensa rozbija ataki Bayernu Monachium. Niewiele wydarzyło się dotychczas pod obiema bramkami.

9'

Monachijczycy po raz kolejny mają rzut wolny i tym razem decydują się na dośrodkowanie. Bayern jednak sam psuje swoją okazję, ponieważ atakujący dopuścili się faulu na obrońcach. Od bramki rozpocznie Ulreich.

7'

Dobre wyjście Manuela Neuera z bramki, przyjęciem piłki na klatkę oddalił zagrożenie spod swojej bramki.

5'

Goście utrzymują się przy piłce od pierwszego gwizdka, zatem gospodarze zabezpieczają tyły. Jak na razie jednostronne widowisko, chociaż Bayern nie atakuje zbyt mocno.

3'

Alaba podszedł do piłki i uderzył bezpośrednio na bramkę, ale to uderzenie było zbyt niedokładne, aby w jakikolwiek sposób zagrozić rywalom

2'

Próbował dośrodkowywać Robben, ale trafił w rękę jednego z piłkarzy Vfb. Kolejny rzut wolny dla monachijczyków.

2'

Już pierwszy rzut wolny dla Bawarczyków z około 30. metrów od bramki Stuttgartu.

1'

Rozpoczynają monachijczycy, którzy grają w swoich typowych, granatowo-czerwonych strojach! Gospodarze na biało. Liczymy na dobry występ Roberta Lewandowskiego!

1'

Arbiter daje znak! Od środka Bayern Monachium!

15:29

Obie jedenastki zameldowały się już na murawie. Za moment zaczynamy!

15:24

Bawarczycy w dwóch pierwszych tegorocznych kolejkach Bundesligi zdobyli zaledwie punkt i stracili aż pięć goli. O premierowe zwycięstwo postarają się w Stuttgarcie. Tym razem z Robertem Lewandowskim w jedenastce.

15:16

Spora ekipa kibiców gości i stadion robią wrażenie!

15:14

Stuttgart nie wygrał z Bayernem od 2010 roku, ale i w przekroju całej historii Bundesligi nigdy nie miał łatwo w bezpośrednich pojedynkach z Rekordmeister. Wygrał zaledwie 17 gier, w tym 12 u siebie. FCB natomiast odniósł 58 zwycięstw, a 20 potyczek zakończyło się remisami.

15:10

Piłkarze wychodzą na rozgrzewkę. Pierwszy gwizdek już za niespełna dwadzieścia minut!

15:08

15:06

VfB stara się już gromadzić choćby te pojedyncze "oczka", które na końcu mogą zdecydować o pozostaniu w lidze. Tutaj prezentują się podobnie do monachijczyków – przegrana oraz remis.

15:02

W Monachium mimo wszystko nie mają wesołych min. Bayern rozpoczął rundę rewanżową od porażki (1:4 z Wolfsburgiem) i remisu (1:1 z Schalke przed kilkoma dniami), co dla tej drużyny może być sporym blamażem.

15:00

Mecz ten określany jest jako "derby południa", a jak wiemy, derby rządzą się swoimi prawami. Obie drużyny w ligowej tabeli dzieli przepaść. Bayern wciąż na spokojnej pozycji lidera, natomiast Stuttgart ma problem z oderwaniem się od strefy spadkowej – aktualnie jest na 16. miejscu z dwoma punktami przewagi nad ostatnią Borussią Dortmund!

14:58

Ławka rezerwowych Bayernu Monachium: Pepe Reina - Claudio Pizarro, Gianluca Gaudino, Sebastian Rode, Sinan Kurt, Thomas Mueller, Holger Badstuber.

14:56

Ławka rezerwowych VfB Stuttgart: Thorsten Kirschbaum - Karim Haggui, Martin Harnik, Filip Kostić, Timo Werner, Sercan Sararer, Alexandru Maxin.

14:54

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych.

14:52

Bilans bramek w 6 ostatnich meczach pomiędzy obiema drużynami przemawia na korzyść Bawarczyków - FCB zdobyło 16 bramek, tracąc tylko 4

14:50

Obecnym królem strzelców w drużynie z Säbener Straße jest Arjen Robben, który 11-krotnie wpisywał się w tym sezonie na listę strzelców Bundesligi.

14:48

Najlepszy strzelec Stuttgartu - Martin Harnik, ma na swoim koncie 5 trafień.

14:46

Średnia bramek strzelonych w 3 ostatnich wyjazdowych meczach Bayernu wynosi 2.5.

14:44

Stuttgart grając u siebie nie jest w stanie wygrać od 6 spotkań w Bundeslidze.

14:42

Bayern wygrał wszystkie z ostatnich 12 meczy przeciwko drużynie VfB Stuttgart (wszystkie rozgrywki).

14:40

Stuttgart po 20 kolejkach znajduje się obecnie w strefie spadkowej.

14:38

W ostatnich 11 z 12 meczach przeciwko VfB, Bayern zdobywał przynajmniej 2 bramki (wszystkie rozgrywki).

14:36

Z kolei w ekipie gospodarzy zabraknie zawodników takich jak Daniel Didavi, Antonio Rüdiger, Serey Die, Carlos Gruezo oraz Mohammed Abdellaoue.

14:34

W ekipie Guardioli zabraknie takich graczy jak Philipp Lahm, Thiago, Javi Martinez, Rafinha oraz Franck Ribéry, ponadto za czerwoną kartkę pauzuje Boateng.

14:32

Mimo nieudanego startu Bawarczycy wciąż zajmują pierwszą pozycję w tabeli z przewagą 8 punktów nad drugim w tabeli rywalem z Wolfsburga.

14:30

Witamy! Zapraszamy na relację live z derbów południa, Vfb Stuttgart kontra Bayern Monachium. Początek meczu już za godzinę!