Liga niemiecka. Robert Lewandowski bez gola, ale z asystą. Bayern pokonał Arminię 3:0 i jest coraz bliżej mistrzostwa

17 kwietnia 2022, 17:39 | KK

Liga niemiecka. Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Arminią Bielefeld 3:0, ale Robert Lewandowski nie zdobył bramki. Najlepszego strzelca Bundesligi wyręczyli obrońca gospodarzy, Serge Gnabry oraz Jamal Musiala. Przy ostatnim trafieniu Polak zaliczył asystę. W następnej kolejce Bawarczycy mogą zapewnić sobie mistrzowski tytuł.

Robert Lewandowski mecz z Arminią zakończył bez gola

We wtorek kibice Bayernu przeżyli szok. Z Ligi Mistrzów niemieckiego dominatora wyrzucił Villarreal, który w La Liga zajmuje dopiero siódmą lokatę. W tym sezonie monachijczykom pozostaje już tylko przypieczętowanie mistrzostwa, bo z Pucharu Niemiec odpadli w 1/16 finału.

Robert Lewandowski w Bielefeld zwłaszcza w pierwszej połowie był aktywny, ale na listę strzelców się nie wpisał. O centymetry od trafienia był w 9. minucie. Po główce Polaka bramkarz Stefan Ortega bardzo szczęśliwie odbił futbolówkę na poprzeczkę. Chwilę później piłka wpadła już do siatki. Alphonso Davies odegrał głową do Lewandowskiego, który uderzył nieczysto. Nie popisał się jednak Jacob Laursen, pakując piłkę do własnej bramki.

W końcówce pierwszej połowy do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Masaya Okugawa zdobył nawet bramkę, ale z powodu spalonego cofnął ją VAR. Tuż przed przerwą prowadzenie Bayernu podwyższył Serge Gnabry. Skrzydłowy gości zaskoczył Ortegę płaskim strzałem.

W 85. minucie po akcji Lewandowskiego Bawarczycy ustalili wynik meczu. Polak z lewej strony pola karnego podał do Jamala Musiali, a ten ładnym uderzeniem skierował piłkę pod poprzeczkę.

Bayern na cztery kolejki przed końcem sezonu wyprzedza Borussię Dortmund o dziewięć punktów. W najbliższą sobotę może zagwarantować sobie tytuł. Wystarczy, że przed własną publicznością wygra z BVB.

Arminia Bielefeld - Bayern Monachium 0:3 (0:2)

Bramki: Jacob Laursen (s.) 10, Serge Gnabry 45+7, Jamal Musiala 85

Arminia: Stefan Ortega - Guilherme Ramos, Amos Pieper, Joakim Nilsson, Jacob Laursen (39 George Bello) - Patrick Wimmer, Manuel Prietl, Fabian Kunze (45+4 Sebastian Vasiliadis), Alessandro Schoepf (74 Gonzalo Castro), Masaya Okugawa - Janni Serra (74 Robin Hack).

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Tanguy Nianzou (46 Josip Stanisić), Dayot Upamecano - Serge Gnabry (89 Gabriel Vidović), Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Thomas Mueller (61 Jamal Musiala), Marcel Sabitzer (61 Leroy Sane), Alphonso Davies - Robert Lewandowski (89 Eric Maxim Choupo-Moting).