FC Koeln1. FC Köln
0 : 2
Bayern MonachiumBayern Monachium
17:23

Zasłużone zwycięstwo Bawarczyków na RheinEnergieStadion. Ich przewaga nawet przez chwile nie podlegała dyskusji. Gospodarze w drugiej połowie nie potrafili zagrozić bramce Neuera i schodzą z boiska pokonani. Trzy punkty jadą do Monachium! Z mojej strony to wszystko, dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na Ekstraklasa.net!

92'

Koniec meczu!

91'

Goetze ośmieszył Brecke zakładając mu siatkę. Kapitan Kozłów wyraźnie niezadowolony.

90'

Arbiter dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Starcie Lewandowskiego z Hectorem, jednak sędzia wcześniej podnosi chorągiewkę. Polak był na pozycji spalonej.

88'

Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Boisko opuszcza Ujah, w jego miejsce Finne

86'

Uraz okazał się nie tak groźny jak mogło się wydawać i Dante wraca do gry.

85'

Jedna z nielicznych akcji Kozłów. Niebezpieczne starcie Brecki z Dante i Brazylijczyk będzie potrzebował pomocy medycznej.

83'

Kolejny atak Bawarczyków, Shaqiri na spalonym.

82'

Ależ zamieszanie w polu karnym gospodarzy! Goetze prowadził piłkę, nie zrozumiał się z Lewandowskim i ją stracił. Ta spadła pod nogi Bernata, a ten strzela ponad bramką.

80'

Zaskakujący strzał Alaby z 20, metrów, mógł zaskoczyć Horna, gdyby Austriak uderzył nieco mocniej.

78'

meczMECZ

76'

Zmiana także u gospodarzy, schodzi Halfar, wchodzi Vogt.

75'

Zmiana w drużynie Bayernu. Boisko opuszcza Robben, w jego miejsce Shaqiri.

73'

Olkowski przejął piłkę na 40. metrze, przebiegł kilka metrów i uderzył... prosto w defensora Bayernu.

71'

Źle wykonany rzut rożny, ale mimo to Bawarczykom udaje się utrzymać przy piłce. Dośrodkowanie Alaby w pole karne, a tam Lewandowski faulował jednego z obrońców.

70'

Xabi Alonso! Techniczne uderzenie Hiszpana w sam róg bramki, jednak Horn szczęśliwie sparował piłkę na rzut rożny!

67'

Płaskie podanie Goetzego przed bramkę, z piłką znów minął się Lewandowski. Za nim jednak futbolówkę przypadkowo odbija Halfar i ta wolno wtacza się do bramki!

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Halfar pakuje piłkę do własnej bramki!

65'

Kolejny raz Olkowski w roli głównej, tym razem zagrał ręką we własnym polu karnym. Sędzia na szczęście Kozłów nie odgwizdał rzutu karnego.

63'

Wyjście gospodarzy do przodu, przy piłce Olkowski, lecz sędzia twierdzi, że ten był na spalonym.

62'

Lewandowski zastawił się z piłką przy nodze, próbował dryblować, ale piłkę spod jego nóg wybił jeden z obrońców.

61'

Gospodarze jak na razie nie mają nic do powiedzenia w dzisiejszym spotkaniu. Kibice mogą być sfrustrowani postawą swoich ulubieńców.

59'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi Gerhardt, wchodzi Risse.

58'

Dobre podanie Robbena do Lahma, jego dośrodkowanie zablokowane.

55'

Schodzi także Mueller, za niego Benatia.

54'

Dwie zmiany w Bayernie. Boateng nabawił się urazu i w jego miejsce wejdzie Dante.

54'

Kolejne zgranie Polaka, tym razem do Goetzego, ale ten zatrzymany na 15. metrze przez obrońców.

52'

Zgranie Lewandowskiego do Muellera, który strzela wysoko nad poprzeczką.

51'

Gospodarze grają tak, jakby bronili wyniku, a to oni powinni dążyć do strzelenia bramki.

50'

meczmecz

48'

Groźny strzał Matuszczyka z narożnika pola karnego, pewnie broni Neuer.

47'

Długie podanie do Ujaha, tyle, że z przodu był osamotniony i nie mógł w tej sytuacji nic zrobić

46'

Gospodarze od środka. Gramy dalej!

16:30

Zawodnicy wychodzą ze szatni, za chwilę początek drugiej połowy.

16:23

W międzyczasie zachęcam do głosowania na zawodnika meczu w naszym plebiscycie!

16:17

Jednostronny pojedynek na RheinEnergieStadion. Bawarczycy kontrowali grę co udokumentowali zdobyciem gola. Piłkarze z Kolonii nie mieli wielu okazji, ale po strzale Matuszczyka mogli doprowadzić do remisu. Do przerwy goście prowadzą 0:1.

45'

Koniec pierwszej połowy!

43'

Radość piłkarzy Bayernu po zdobytej bramce: mecz

42'

Potężne uderzenie Hectora minimalnie mija bramkę Neuera.

41'

Napór Bawarczyków trwa! Kozły z trudem wybijają piłkę z własnego pola karnego.

40'

Znów Goetze, tym razem z większej odległości od bramki. Strzał zupełnie nieudany.

38'

Lahm do Robbena, ten zagrywa do Goetzego, strzał i...? Nie ma bramki! Fantastyczna interwencja Horna ratuje gospodarzy przed utratą drugiego gola!

36'

Doskonałe podanie do Lewandowskiego, jego strzał "fałszem" nieznacznie mija bramkę.

34'

Halfar w pole karne do Matuszczyka, ale ten strzela wprost w bramkarza na 5-tym metrze! Próbował dobijać Ujah, lecz i on nie potrafił zaskoczyć Neuera!

32'

Firmowa akcja Robbena prawą stroną, zejście do środka, strzał i świetna obrona Timo Horna.

30'

Strzał Lehmanna mija bramkę Neuera o dobre kilka metrów.

27'

Strzał Alaby z dystansu, bramkarz bez problemów broni.

25'

Gospodarze wyraźnie nie mają pomysłu na odpowiedź. Nie potrafią nawet dłużej utrzymać się przy piłce na połowie rywala.

23'

Lewandowski do Goetzego, który na jeden kontakt odgrywa do Muellera. Ten uderza na bramkę, jednak prosto w Horna! To powinna być bramka!

22'

Uderzenie Lahma z 20 metrów zupełnie nieudane.

20'

Robben do Muellera, ten wrzuca w głąb pola karnego. Lewandowski mija się z piłką, ale za nim Goetze uderza w prawy róg bramki Timo Horna. Bayern na prowadzeniu!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mario Goetze!

18'

Ostry faul Bernata na Olkowskim tuż przed polem karnym, sędzia pozostał jednak niewzruszony.

17'

Komplet widzów na RheinEnergieStadion: mecz

15'

Znów szarża Robbena prawą stroną. Jego dośrodkowanie zablokowane.

13'

Fragment spokojniejszej gry w środku pola obu zespołów.

11'

Kolejny strzał Muellera, który dostał piłkę od Robbena. Uderzył jednak zbyt słabo i Horn nie miał żadnych problemów z obroną.

10'

Słabo wykonany stały fragment gry, przy piłce gospodarze.

9'

Dośrodkowanie Bernata z 40 metrów w pole karne, Lewandowski próbował zgrywać, lecz obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

7'

Doskonała okazja dla Bawarczyków! Mueller świetnie zabrał się z piłką i uderzył, ale tylko w boczną siatkę!

6'

Rzut rożny dla Bayernu i słabe dośrodkowanie Xabiego Alonso w pole karne.

4'

Indywidualna akcja Robbena prawą flanką, upada w polu karnym, ale sędzia nie pokazuje rzutu karnego. Powtórka ewidentnie pokazuje, że Holender był faulowany.

3'

Olkowski znalazł się pod polem karnym gości, ale nie potrafił oddać strzału na bramkę Manuela Neuera.

2'

Bawarczycy od początku przy piłce. Pierwsza piłka w stronę Muellera niedokładna.

1'

Od środka zawodnicy Bayernu. Pierwszy gwizdek Knuta Kirchera! Zaczynamy!

15:26

Piłkarze własnie wychodzą na murawę. Za chwilę losowanie i początek spotkania.

15:22

Bawarczycy po ostatnim zwycięstwie wskoczyli na pozycję lidera Bundesligi. Ich bilans bramkowy, szczególnie w ofensywie wygląda o wiele lepiej niż drużyny z Kolonii, zdobyli 9, a stracili 2 gole.

15:17

Warto wspomnieć o sytuacji ligowej obu drużyn. Kozły zajmują 11 pozycję, chociaż pierwszą bramkę tego sezonu stracili dopiero w ubiegłej kolejce. Mają jednak spory problem ze zdobywaniem goli, strzelili dotychczas tylko dwa.

15:13

Ławka rezerwowych Bayernu Monachium:
Reina, Dante, Benatia, Shaqiri, Rode, Hojbjerg, Pizarro.

15:11

Ławka rezerwowych 1. FC Köln :
Kessler, Kalas, Mavraj, Vogt, Risse, Peszko, Finne.

15:08

W ostatniej kolejce Bawarczycy bez problemów pokonali SC Paderborn 4:0, a Robert Lewandowski zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie ligowym. Gospodarze przegrali pierwszy mecz ulegając na wyjeździe Hannoverowi 1:0.

15:04

Stadion powoli się wypełnia, do rozpoczęcia spotkania pozostało nieco ponad 20 minut.

14:59

Od pierwszych minut na murawie zobaczymy Pawła Olkowskiego, Adama Matuszczyka i Roberta Lewandowskiego. Sławomir Peszko tym razem znalazł się na ławce rezerwowych, ale liczymy na to, że będziemy mieli okazje zobaczyć go na boisku w drugiej połowie.

14:57

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że to Bayern Monachium jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. W ostatnich 11. potyczkach tych drużyn Bawarczycy schodzili zwycięsko ośmiokrotnie, dwa razy był remis i tylko raz gospodarze potrafili pokonać dzisiejszego rywala.