Niedziela, 24 sierpnia 2014, godz. 17:30
Borussia M'GladbachWikimedia
1 : 1
VfB StuttgartVfB Stuttgart
19:21

W drugiej połowie spotkania mieliśmy już dużo więcej emocji. Borussia Moenchengladbach w końcówce dopięła swego i doprowadziła do remisu, ale podopieczni Luciena Favre w pełni na to zasłużyli. Gospodarze stworzyli sobie więcej okazji podbramkowych, ale byli nieskuteczni, w ostatecznym rozrachunku remis można uznać za sprawiedliwy rezultat. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

93'

Koniec meczu!

91'

Mamy jeszcze ostatnią zmianę w drużynie gości, Leitner wchodzi na boisko zamiast Harnika.

91'

Traore znakomicie dogrywa na lewą stronę do Alvaro Domingueza, ten wycofuje piłkę na skraj szesnastki do Kramera, który przyjmuje sobie piłkę i precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w siatce!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BORUSSII! KRAMER!

88'

Słaby strzał z dystansu Xhaki, piłka przelatuje daleko obok słupka.

86'

Dośrodkowanie Traore z rzutu wolnego, niepewna interwencja Ulreicha, nie ma to jednak konsekwencji.

84'

Fatalny błąd Jantsche, futbolówkę przejął Ibisević, wycofał piłkę do Gentera, ale jego strzał znakomicie broni Sommer!

83'

Mądrze piłkarze Stuttgartu utrzymują teraz piłkę na połowie rywali.

81'

Spore zamieszanie pod bramką Borussii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gospodarze wyszli z kontrą, ale ta tym razem się nie udała.

80'

Nie zrozumieli teraz partnerzy intencji Xhaki i jego prostopadłe podanie wylądowało w rękach Ulreicha.

79'

Okazję do debiutu w barwach VfB dostał Filip Kostić, który zmienił Maxima.

78'

Kolejna szansa dla gospodarzy, znakomicie dryblował w polu karnym Raffael, zwiódł dwóch obrońców, lecz uderzył obok bramki!

76'

Za dyskusje z arbitrem Xhaka ukarany żółtą kartką. Wrze na Borussia Park.

76'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Traore, Rudiger znakomicie uprzedza Xhakę.

74'

Ależ fenomenalna piłka Kramera do Hazarda, Belg z ostrego kąta trafia w słupek! Stłamszeni goście!

73'

... a Johnson wchodzi za Hahna.

73'

Podwójna zmiana w Borussii, Kramer zastępuje Nordveita...

72'

Trwa oblężenie bramki Stuttgartu. Najpierw zablokowane uderzenie Traore, potem golkiper gości łapie piłkę po strzale Xhaki.

71'

Pierwsza zmiana w VfB, Carlos Gruezo zastępuje Didaviego.

71'

Po raz pierwszy pokazał się Hazard, który wbiegł w pole karne i uderzył z pierwszej piłki, ale trafił wprost w Ulreicha.

68'

Było to ostatnie zagranie Hrgoty, zaraz po nieuznanej bramce zastąpił go Thorgan Hazard.

67'

Nieuznany gol Borussii! Fenomenalna kontra gospodarzy, Xhaka zagrał na lewą stronę do Traore, ten podał do Hrgoty, który wpakował piłkę do siatki, ale znajdował się na minimalnym spalonym!

64'

Kolejna nieudana próba Hahna, piłka po jego strzale przelatuje wysoko nad bramką.

64'

Ostry faul Ibisevicia na Jantschke i zasłużona żółta kartka dla Bośniaka.

63'

Kolejne dośrodkowanie Traore, Ulreich piąstkuje wprost na głowę Raffaela, ten jednak nie potrafi opanować piłki.

61'

Dwie znakomite sytuacje dla Borussii, za każdym razem świetnie interweniuje Ulreich! Najpierw obronił uderzenie Xhaki, chwilę później z najbliższej odległości zatrzymuje Hrgotę!

60'

Dobre prostopadłe podanie Traore do Rafaela, ale Schwaab przerywa to zagranie.

58'

Dobrą pułapkę ofsajdową zastawili piłkarze VfB, na spalonym złapany Traore.

57'

Z dystansu Sommera próbował zaskoczyć Oriol Romeu, lecz był to strzał bardzo lekki i Szwajcar bez problemu złapał piłkę.

54'

Dobre dośrodkowane Traore z rzutu wolnego, do strzału głową zdołał dojść Hahn, było to jednak uderzenie niecelne.

54'

Świetnie urwał się lewą stroną Traore, dośrodkował w kole karne, lecz niebezpieczeństwo zażegnał Sakai, wybijając piłkę na rzut rożny.

53'

Odpowiedź gospodarzy, ale znów dobrze interweniował Rudiger.

52'

Po akcji prawą stroną i sporym zamieszaniu Genter dograł do Maxima, jeden z defensorów Borussii złamał linię spalonego, a Rumun strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę obok Sommera!

51'

GOOOOOOOOOOOOL DLA STUTTGARTU, MAXIM!

48'

Jak można było tego nie trafić! Znakomicie w pole karne dośrodkował Raffael, Ulreich minął się z piłką, a Hrgota mając przed sobą pustą bramkę uderzył obok słupka!

47'

Niezła akcja gospodarzy prawą stroną, ale Rudiger dobrze interweniował i nie z tego ataku nie wyszło.

46'

Oba zespoły na drugą połowę wyszły w niezmienionych składach, od środka zaczęła Borussia.

45'

Gra wznowiona!

18:30

Wracamy już na Borussia Park, piłkarze Stuttgartu są już na boisku, tuż za nimi wbiegli na nie gospodarze.

18:18

Rozczarowuje na razie spotkanie w Moenchengladbach. Sporo jest walki w środku pola, ale brakuje sytuacji podbramkowych. Sporo kontrowersji wzbudza nieuznana bramka dla VfB, podopieczni Armina Veha byli w pierwszej części gry stroną aktywniejszą. Ataki Borussii napędza głównie aktywny Traore, nie ma jednak wsparcia kolegów. Na drugą połowę zapraszamy już za niecały kwadrans.

46'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Świetne dośrodkowanie Traore z lewej strony, w polu karnym kompletnie niepilnowany Raffael marnuje znakomitą okazję!

43'

Dobry przechwyt Harnika, chwilę później w pole karne z lewej strony dośrodkowuje Maxim, lecz próba dogrania głową Didaviego bardzo nieudana.

42'

Niedokładne dośrodkowanie Sakaiego wychodzi poza linię końcową, od bramki zaczyna Sommer.

41'

Dobrze akcję VfB rozegrał Oriol Romeu, lecz później jego koledzy zwolnili grę i gospodarze natychmiast na nowo zorganizowali się w obronie.

38'

Mija się z piłką Sommer, ale szwajcarski golkiper faulowany był przez Harnika.

37'

Kompletnie nie zrozumiał się teraz z partnerami Didavi. W efekcie jego podanie ląduje na aucie.

36'

Ostro, ale jednocześnie czysto gra Borussia. Dobry powrót Hahna przerwał atak Stuttgartu.

33'

Świetna odpowiedź Borussii, po dośrodkowaniu Traore piłkę na rzut rożny wybija Rudiger!

32'

Nieuznany gol dla Stuttgartu, świetne dośrodkowanie Didaviego wykorzystuje Ibisević, lecz arbiter dopatrzył się spalonego!

31'

Niepotrzebny faul Traore na Kleinie, pomocnik Borussii zasłużył na żółtą kartkę.

29'

Dobra akcja VfB, Ibisević zagrywa do Sakaiego, lecz z jego dośrodkowaniem radzą sobie rywale.

28'

Bardzo aktywny jest w ofensywie Sakai, teraz nie zdołał jednak wywalczyć nawet rzutu rożnego.

27'

Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego jednego z rywali faulować Ibisević. Od rzutu wolnego rozpocznie Sommer.

26'

Didavi znakomicie zagrał do Sakaiego, ten dośrodkowuje w pole karne, ale Jantschke wybił piłkę na rzut rożny.

24'

Niezły przerzut Traore na prawą stronę do Hahna, lecz ten dał się złapać na spalonym.

22'

Wysoki pressing starają się stosować piłkarze obu drużyn, przez co ciężko o płynne akcje. Dalekie przerzuty nie przynoszą większego efektu.

20'

Świetna kontra Borussii,Nordtveit wypuszcza w bój Traore, ten zagrywa w kierunku Hrgoty, ale wślizgiem sytuację wyjaśnia Schwaab!

17'

Nie wyszedł ten strzał Maximowi, piłka przelatuje nad poprzeczką.

16'

Przewraca się Ibisević, będzie bardzo dobra szansa dla gości.

15'

Dobrze do ofensywy włączył się Sakai, dośrodkował piłkę w pole karne z lewego skrzydła, lecz żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału i piłkę wybili obrońcy.

14'

Szybka akcja Hahna lewą stroną boiska, ale i jego strzał pozostawiał wiele do życzenia.

11'

Po wybiciu jednego z obrońców VfB strzału z dystansu próbował Raffael, było to jednak uderzenie niecelne.

9'

Dwoma dośrodkowaniami goście starali się zagrozić bramce Sommera, lecz Szwajcar nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

8'

Atak pozycyjny kompletnie nie wyszedł gościom. VfB gra jak na razie zbyt statycznie.

6'

Znakomite dośrodkowanie Traore z rzutu wolnego, ale Ulreich odważnie wychodzi z bramki i wybija piłkę.

4'

Niepewnie interweniuje teraz Sakai i musi ratować się wybiciem na aut Po chwili z dystansu próbował jeden z pomocników gospodarzy, lecz piłka przeleciała w spotej odległości od bramki VfB.

2'

Od ataków rozpoczęli gospodarze, ale piłka w pierunku Traore była zbyt mocna i złapał ją Ulreich.

1'

Borussia gra dziś w białych strojach, VfB na czerwono.

1'

Gramy!

17:29

Piłkarze już na murawie, zaraz zaczynamy!

17:26

Piłkarze obu drużyn czekają już w tunelu, zaraz powinni pojawić się na boisku.

17:23

Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Christian Dingert. Na liniach pomagać mu będą Tobias Christ i Aarne Aarinnk.

17:20

Drużyna Borussii w zeszły czwartek rozegrała mecz 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Podopieczni Luciena Favre nie bez problemów ograli na wyjeździe 3:2 FK Sarajewo. Czy od zwycięstwa rozpoczną też sezon Bundesligi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

17:17

Rezerwowi VfB: Georg Niedermeier, Moritz Leitner, Carlos Gruezo, Filip Kostić, Tomo Werner, Konstantin Rausch, Thorsten Kirschbaum

17:14

Rezerwowi Borussii: Patrick Herrmann Oscar Wendt, Marvin Schulz, Fabian Johnson, Christoph Kramer, Thorgan Hazard, Christofer Heimeroth

17:11

W drużynie Armina Veha mamy natomiast Floriana Kleina i wypożyczonego z Chelsea Oriola Romeu. Czy Hiszpan poprowadzi dziś swój nowy zespół do zwycięstwa?

17:07

W pierwszym składzie Borussii mamy trzy nowe nabytki. W bramce Ter Stegena zastąpił Sommer, w polu debiutują Andre Hahn i Ibrahima Traore, który do Moenchengladbach przyszedł z... VfB Stuttgart.

17:03

Prezentujemy już także skład VfB Stuttgart.

16:58

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Po lewej stronie możecie zobaczyć już w jakim zestawieniu na mecz wyjdzie Borussia.

16:50

Na początek zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego pojedynek. Znaleźć możecie ją pod tym linkiem.

16:42

Przed nami ostatnie spotkanie inauguracyjnej kolejki w Bundeslidze. Na Borussia-Park w Moenchengladbach gospodarze zmierzą się z VfB Stuttgart. Zapraszamy na relację z tego pojedynku!