Borussia DortmundBorussia Dortmund
3 : 0
Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
17:21

Choć bramki padały dziś tylko w ostatnim kwadransie, to kibice Borussii z pewnością są bardzo zadowoleni z postawy swojej drużyny. Gospodarze w pełni zasłużenie wygrali 3:0 i wreszcie pokazali, na co ich stać. Gdyby byli skuteczniejsi, mogłoby to się skończyć prawdziwym pogromem. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

92'

Koniec meczu! Borussia pokonuje Schalke 3:0!

92'

Błaszczykowski znów próbuje rajdu, dogrywa piłkę do Hummelsa, ale ten nie zdołał opanować futbolówki.

91'

Dwie minuty doliczył do tego meczu arbiter.

90'

Teraz na lewej stronie pokazał się Błaszczykowski, najpierw w dryblingu odebrano mu piłkę mimo minięcia kilku rywali, później Polak nie zdołał oddać czystego strzału.

90'

87'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Sahin, który cieszy się przy linii razem z Kloppem. Na samą końcówkę na boisku pojawia się Sebastian Kehl.

86'

Fatalne zachowanie Wellenreuthera, który po zagraniu od jednego z obrońców na dwa razy przyjmował sobie piłkę, a doskakujący do niego Reus trafił do pustej bramki!

86'

GOOOOOOOOOL DLA BORUSSII! REUS!

84'

Bawi się już Borussia, próba koronkowej akcji w polu karnym, lecz Reus złapany na spalonym.

83'

Z boiska schodzi teraz Ilkay Gundogan, zamiast niego na boisku pojawia się Sven Bender.

82'

Ogromna wrzawa na Signal Iduna Park. Wydaje się, że kibice Borussii świętują już w pełni zasłużone zwycięstwo.

81'

Borussia idzie za ciosem! Akcja gospodarzy prawą stroną, Gundogan dogrywa piłkę w pole karne, a tam na wślizgu do siatki pakuje ją Mkhitaryan. 60 sekund, które wstrząsnęło Schalke!

79'

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA BORUSSII! MKHITARYAN!

79'

Borussia dopina swego! Po rykoszecie piłka dość szczęśliwie trafia do Aubameyanga, a po chwili gracz Borussii cieszy się razem z Reusem, zakładając... maskę Batmana. W pełni zasłużone prowadzenie gospodarzy!

78'

GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BORUSSII! AUBAMEYANG!

76'

Na boisku pojawia się Jakub Błaszczykowski! Polak zastępuje Shinjiego Kagawę.

76'

Teraz żółtą kartką ukarany Marcel Schmelzer.

75'

Reus zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale Wellenreuter znów nie dał się zaskoczyć.

75'

Hoeger nieprzepisowo powstrzymywał teraz Kagawę tuż przed polem karnym. Zasłużona żółta kartka.

74'

Kontra Borussii, Kagawa chciał wypuścić Reusa w sytuację sam na sam, lecz znakomicie spisał się Hoewedes, interweniując wślizgiem.

73'

Najpierw błąd popełnił Schmelzer, później nie potrafił wykorzystać tego Hoeger, który zagrał bardzo niecelnie.

72'

Znakomite zagranie Uchidy w kierunku Huntelaara, ale czujny był Weidenfeller! Golkiper Borussii znakomicie wychodzi z bramki i łapie piłkę.

72'

Mkhitaryan uderza mocno, celnie sprzed pola karnego, ale wprost w środek bramki. Bez problemu broni Wellenreuther.

71'

Próba prostopadłego podania do Aubameyanga zablokowana przez Neustaedtera - obrońca Schalke popisał się dobrym wślizgiem.

68'

Hoeger zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale piłkę odbił jeden z obrońców Borussii. Będzie jeszcze rzut rożny.

67'

Już 24 strzały oddali na bramkę Schalke piłkarze Borussii. Goście wciąż tylko z dwoma uderzeniami.

66'

Znakomite zagrania Gundogana w kierunku Kagawy, ten przyjął sobie piłkę, ale Wellenreuther znakomicie skrócił kąt i dobrze interweniował!

65'

Teraz miał szansę Mkhitatryan, lecz Wellenreuthher w drugiej połowie spisuje się bezbłędnie! Kolejna dobra interwencja golkipera Schalke.

64'

Mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Przy akompaniamencie gwizdów boisko opuszcza Kevin-Prince Boateng, a zastępuje go Tranquillo Barnetta.

63'

Szybka akcja Borussii na jeden kontakt na prawej stronie boiska, skończyło się to strzałem, lecz został on zablokowany.

62'

Z rzutu wolnego wyszedł rzut rożny, po nim strzelał Aubameyang, lecz było to uderzenie bardzo niecelne.

60'

Po raz kolejny gracze Schalke nie radzą sobie z Reusem. Teraz faulował go Aogo i oszczędził go sędzia - spokojnie mógł wyciągnąć żółtą kartkę.

58'

Kąśliwy strzał Gundogana, piłka skozłowała przed bramką Schalke, ale minęła słupek.

56'

Znakomita szansa Reusa, który łatwo minął Hoewedesa i znalazł się w sytuacji sam na sam z Wellenreutherem! Golkiper Schalke okazał się lepszy w w tym pojedynku, a później piłkę wybił Neustaedter.

56'

Schmelzer dośrodkowywał z rzutu wolnego, Kirch próbował strzału przewrotką, ale był bardzo daleki od celu.

54'

Akcja Kircha prawą stroną, najpierw założył siatkę jednemu z rywali, lecz później dośrodkowanie wyraźnie mu nie wyszło.

52'

Kolejna szansa Reusa, Niemiec próbował strzelać z dość ostrego kąta, ale piłka po rykoszecie wyszła tylko na rzut rożny.

50'

Sporo chaosu i fauli mamy na początku drugiej połowy. Na razie brakuje klarownych sytuacji podbramkowych.

49'

Po dośrodkowaniu Kircha Borussia domaga się odgwizdania zagrania ręką. Ten wskazuje tylko na rzut rożny, choć powtórki pokazały, że ręka rzeczywiście była.

48'

Spokojnie rozgrywa teraz piłkę Borussia, a przy próbie przyspieszenia na spalonym złapany Reus.

46'

Wydawało się, że w dobrej sytuacji znajdzie się Reus, ale Niemiec faulował Nastasicia podczas walki o piłkę.

46'

Od środka rozpoczęła Borussia. Obie drużyny na razie bez żadnych zmian.

45'

Gramy!

16:30

Wracajmy już do Dortmundu - obie drużyny wychodzą właśnie na boisko.

16:18

Choć na Signal Iduna Park nie mieliśmy na razie ani jednego gola, to z pewnością nie możemy narzekać na nudę. piłkarze Borussii byli w pierwszej połowie zdecydowanie lepsi od rywali, ale zabrakło im skuteczności. Gdyby lepiej nastawiali celowniki, to ekipa Juergena Kloppa prowadziłaby nawet nie jedną, a kilkoma bramkami. Na razie mamy jednak remis i druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie - bądźcie z nami za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Borussia miała jeszcze jeden rzut wolny, ale złapał piłkę Wellenreuther.

45'

Minutę doliczył arbiter do pierwszej połowy.

44'

Zaostrzyła się gra i mamy pierwszą żółtą kartkę. Hoewedes wszedł w nogi Reusa.

42'

Teraz kolejne faule popełniają gracze Schalke. Wszystko dzieje się jednak dość daleko od bramki.

40'

Borussia Dortmund - Schalke Gelsenkirchen

39'

Teraz wychodził z bramki Wellenreuther i przewrócił się w starciu z Aubameyangiem. Sędzia uznał, że golkiper Schalke był faulowany.

38'

Już 13 strzałów oddali na bramkę Schalke piłkarze Borussii. Rywale odpowiedzieli tylko dwoma próbami.

36'

Reus! Świetne prostopadłe zagranie do Niemca ze strony Kagawy, Niemiec wyprzedza Hoewedesa, Neustaedtera, wpada w pole karne schodząc do środka, ale uderza tuż obok słupka!

34'

Kolejna szansa dla Borussii! Po raz kolejny źle wychodził Wellenreuther, Reus huknął z woleja, lecz po głowie Neustaedtera piłka trafiła jedynie w poprzeczkę! Dobijać mógł jeszcze Aubameyang, ale brakło mu precyzji. Klopp tylko łapie się za głowę!

33'

Mocne strzelenie piłki przez Kagawę w kierunku Aubameyanga, lecz ten nie ruszył do piłki. Po chwili sam Kagawa znalazł się w dobrej sytuacji, Japończyk nie zdecydował się jednak na strzał, a jego podanie do Reusa zostało przecięte.

31'

Próba kontry w wykonaniu Schalke, Huntelaar zagrał do Boatenga, lecz ten został natychmiast powstrzymany.

30'

Fatalne dośrodkowanie Boatenga, od bramki zacznie Weidenfeller.

30'

Teraz w ofensywie znalazło się Schalke. Goście wywalczyli kolejny rzut rożny.

29'

Mamy przerwę w grze. W stronę Fuchsa poleciała chyba z trybun jakaś petarda i zawodnik Schalke nie może wykonać rzutu rożnego.

27'

Kolejne znakomite szanse dla gospodarzy. Najpierw Reus huknął z dystansu, a golkiper Schalke sparował piłkę na rzut rożny, a po chwili po dośrodkowaniu z kornera Wellenreuther wyłapał strzał Sahina!

26'

Jak to nie wpadło! To była zdecydowanie najlepsza szansa dla Borussii, piłkarze gospodarzy minęli już nawet Wellenreuthera, gdy Reus dograł do Aubameyanga, lecz ten ostatni trafił w stojącego przed bramką Nastasicia!

23'

Po dośrodkowaniu z lewej strony Gundogana swoją szansę miał Mats Hummels, lecz uderzył nad bramką.

22'

Wślizg Hoegera wydawał się czysty, ale arbiter odgwizdał faul na Mkhitaryanie. Będzie szansa dla Borussii z rzutu wolnego.

21'

Podanie do Choupo-Motinga było teraz zdecydowanie zbyt mocne. Schalke ma spore problemy z wyprowadzeniem piłki na połowę rywali.

18'

Kolejna szansa Borussii. Tym razem na klatkę piersiową przyjął sobie piłkę Mkhitaryan, oddał natychmiastowy strzał, ale trafił wprost w Wellenreuthera.

16'

Znów niepewnie Wellenreuther! Po pomyłce Neustaedtera w dobrej sytuacji znalazł się Kagawa, golkiper Schalke niepewnie wychodził z bramki, ale Japończykowi znów brakło celności!

15'

Reus! Kolejna szansa dla Borussi. Najpierw Kirch dobrze zagrał na prawą stronę do Aubameyanga, ten zagrał do Mkhitaryana, a po dośrodkowaniu tego ostatniego piłkę otrzymał Marco Reus. Niemiec podjął decyzję o strzału z woleja z pierwszej piłki, lecz futbolówka minęła bramkę!

12'

Teraz golkiper Schalke zupełnie niepotrzebnie wychodził z bramki, przez co w dobrej sytuacji znalazł się Aubameyang. Na szczęście dla bramkarza gości z interwencją zdążył jeden z jego kolegów z obrony i skończyło się na kornerze.

10'

Dośrodkowanie Schmelzera było słabe, ale piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Nuriego Sahina. Jego strzał był lekki i bez problemu złapał piłkę Wellenreuther.

9'

8'

Boateng! Po zgraniu piłki głową od jednego z kolegów Boateng zdecydował się na trudne uderzenie z pierwszej piłki sprzed pola karnego. Strzelił mocno, lecz piłka przeleciała obok słupka.

7'

Uchida sprytnie wywalczył rzut rożny na prawej stronie, odbijając piłkę o nogę Schmelzera.

6'

Borussia przejmuje inicjatywę. Teraz z prawej strony w pole karne dośrodkowywał Mkhitaryan, ale Kagawa nie zdołał oddać czystego strzału, źle trafiając w piłkę.

4'

Ależ szansa dla Borussii! Po świetnym prostopadłym podaniu Aubameyang znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Schalke, ale Wellenreuther znakomicie wyczekał i odbił nogą strzał rywala! Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

2'

Niezłe dośrodkowania w pole karne Fuchsa i Hoegera, ale ostatecznie piłka ląduje w rękach dobrze interweniującego Weidenfellera.

1'

Pierwsza akcja Schalke lewą stroną boiska, goście będą mieli pierwszy rzut rożny.

1'

Od środka rozpoczęli grający w niebiesko-białych strojach goście. Borussia także w tradycyjnych, żółto-czarnych trykotach.

15:30

Zaczynamy!

15:29

Piłkarze są już na boisku, wypuścili w powietrze kolory w barwach klubowych, a na trybunach nie ustają śpiewy.

15:28

Przenosimy się już do Dortmundu - piłkarze obu drużyn czekają w tunelu. Trybuny w Dortmundzie wypełnione rzecz jasna do ostatniego miejsca.

15:25

Żółto-czarni wydostali się już ze strefy spadkowej, ale jeszcze zdecydowanie za wcześnie żeby myśleć o walce o puchary, choć po trzech zwycięstwach z rzędu nastroje w klubie znacznie się poprawiły.

15:23

Dortmund i Gelsenkirchen dzieli 35 kilometrów, a w tabeli oba kluby 8 pozycji, najwięcej od 2011 roku, kiedy to Borussia pewnie zmierzała po mistrzostwo, a pogrążone w kryzysie Schalke zajmowało 11. pozycję. Teraz to podopieczni Roberto Di Matteo spisują się znacznie lepiej i znajdują się 4. pozycji, dającej prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Do 3. Borussii Moenchengladbach tracą raptem 2 punkty, ale po piętach depczą im Augsburg i Bayer Leverkusen.

15:22

Obie ekipy wciąż walczą w Champions League, jednak obie przegrały w pierwszym meczu 1/8 finału. W gorszej sytuacji jest Schalke, które uległo u siebie Realowi 0:2 i chyba nawet najwierniejsi fani nie wierzą w odrobienie strat na Bernabeu. Piłkarze Kloppa ulegli we wtorek w Turynie Juventusowi 1:2 i sprawa awansu wydaje się otwarta. Ten mecz jednak dużo ich kosztował, przede wszystkim stracili Łukasza Piszczka i Sokratisa Papastathopoulosa.

15:20

To będą już 146. derby Zagłębia Ruhry, w których lepszy bilans mają Koenigsblauen: 58 zwycięstw, 38 remisów, 49 porażek. Swą przewagę zawdzięczają meczom sprzed ery Bundesligi, bo w ramach tych rozgrywek mamy idealny remis: po 30 zwycięstw i 25 remisów. W ostatnich latach Schalke znalazło jednak sposób na grę w Dortmundzie, gdzie przegrali zaledwie 2 z 15 ostatnich meczów.

15:19

Rezerwowi Schalke: Christian Wetklo, Kaan Ayhan, Tranquilo Barnetta, Max Meyer, Felix Platte, Sidney Sam, Marcel Sobottka

15:15

Rezerwowi Borussii: Mitchell Langerak, Sven Bender, Jakub Błaszczykowski, Matthias Ginter, Ciro Immobile, Sebastian Kehl, Jeremy Dudziak

15:12

A oto co powiedział Roberto Di Matteo:

Derby to zawsze coś wyjątkowego, drużyna, fani i działacze żyją nimi już od kilku dni. Mimo że to moje pierwsze Revierderby, wiem czego się ode mnie oczekuje, jako piłkarz Lazio miałem bardzo dobry rekord w derbach Rzymu. Rywale z pewnością będą bardzo zmotywowani, obie ekipy będą grały z pełnym zaangażowaniem, ale będziemy także przygotowani pod względem taktycznym.
15:09

Przed meczem oddajmy głos obu trenerom. Na początek Juergen Klopp:

Schalke nie zostawi nam zbyt wiele miejsca, taki mają styl, że starają się grać pewnie w obronie przez 90 minut. Musimy sobie z tym poradzić i być cały czas maksymalnie skupieni. To bardzo ważny mecz, który na dodatek przychodzi w ważnym dla nas czasie
15:08

Znamy już podstawowe składy obu zespołów, które możecie zobaczyć po lewej stronie. Niestety, od pierwszej minuty nie zobaczymy żadnego Polaka - Jakub Błaszczykowski zaczyna mecz na ławce rezerwowych, Łukasz Piszczek pauzuje z powodu kontuzji.