Borussia DortmundBorussia Dortmund
0 : 2
Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
20:26

Trudno oprzeć się wrażeniu, że bramka w pierwszych sekundach ustawiła mecz. W drugiej połowie Borussia grała już co prawda nieco lepiej, ale brakowało typowego egzekutora. W końcówce dwukrotnie swój zespół przed stratą gola uratował Leno, a zabójcza kontra przypieczętowała zasłużonego zwycięstwo gości. Jurgen Klopp ma nad czym myśleć, a za uwagę dziękuje już dziś Maciej Pietrasik.

96'

Koniec meczu, Bayer wywozi z Dortmundu trzy punkty!

95'

Fatalna strata Dura, przejmuje futbolówkę Bellarabi, znakomicie dogrywa w pole karne do Kisslinga, a ten pewnym strzałem zapewnia Bayerowi trzy punkty!

95'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERU! KISSLING!

93'

Ależ błąd obrońców Bayeru, którzy w polu karnym zostawili Aubameyanga kompletnie samego! Hofmann dograł do niego piłkę z rzutu wolnego, lecz strzał z ostrego kąta broni Leno!

93'

Sędzia nie pozwolił Kehlowi na szybkie rozegranie rzutu wolnego, Klopp znów daje upust emocjom.

93'

92'

Ostro faulowany Mkhitaryan, Klopp szaleje przy linii bocznej.

91'

Cztery minuty doliczył do tego spotkania niemiecki arbiter.

90'

Leży na boisku Boenisch, goście grają już na czas. Do piłki bardzo wolno podchodzi również Leno.

89'

Świetne dośrodkowanie Hofmanna z rzutu wolnego, ogromne zamieszanie w polu karnym Bayeru, ale Leno broni strzał Immobile!

89'

Ofiarnie powalczył Kehl, dograł do Immobile, którego fauluje Toprak.

87'

Teraz zaatakowała Borussia, ale w ostatniej chwili z interwencją zdążył Toprak. Piłka przechodzi od jednej do drugiej bramki, będziemy tu mieli jeszcze sporo emocji.

86'

Kontrę wyprowadzili goście, lecz Brandt dokonał złego wyboru i mimo przewagi liczebnej Bayeru obrońcy Borussii przejęli piłkę.

84'

Leno! Aubameyang wywalczył rzut rożny, po dośrodkowaniu głową uderzał Ginter, a golkiper Bayeru popisał się fenomenalną interwencją! To jemu koledzy zawdzięczają to, że nadal prowadzą!

83'

Kontra Bayeru, Brandt traci jednak piłkę na rzecz Sokratisa. Słabe tempo tego spotkania mamy w drugiej połowie.

80'

Ostatnia zmiana w drużynie "Aptekarzy". Z boiska schodzi Calhanoglu, zastępuje go Papadopoulos. Roger Schmidt stawia na defensywę i utrzymanie korzystnego wyniku.

79'

Dośrodkowanie Calhanoglu z rzutu wolnego ląduje w rękach Langeraka. Z akcją rusza Borussia.

78'

Nie dał się sędzia nabrać Grosskreutzowi, który starał się wymusić faul Jedvaja.

76'

Mamy również drugą zmianę w Bayerze. Schodzi Son, zamiast niego wchodzi młody Julian Brandt.

75'

... a Kevin Grosskreutz wchodzi zamiast Jojicia.

75'

Dwie zmiany w Borussii. Hofmann zastępuje Reusa...

73'

Piłka ląduje w bramce po strzale Kiesslinga, ale wcześniej Son znajdował się na spalonym, więc obrońcy Borussii odpuścili krycie Niemca.

70'

Ryzykowne wyjście Langeraka, który wybija piłkę głową na linii pola karnego! Piłka trafiła do graczy Bayeru, który mogli zachować się lepiej.

69'

Mhhitaryan świetnie w tłoku mija rywali po lewej stronie i dogrywa do Jojicia, któremu przy przyjęciu piłka jednak odskoczyła, co natychmiast wykorzystał Toprak.

67'

Borussia ma inicjatywę, ale zbyt często gra niedokładnie. Gra toczy się teraz głównie w środku pola.

64'

Ostry faul Jojicia na Castro i zasłużona żółta kartka dla Serba. Gorąco zrobiło się na boisku, bo we wszystko wmieszał się jeszcze Immobile.

63'

Dobra akcja Mkhitaryana i Immobile lewą stroną, Włoch dogrywa piłkę przed bramkę Leno, ale tam nie ma żadnego z jego kolegów! Futbolówkę wybija Boenisch.

61'

Mamy pierwszą zmianę w drużynie gości, zmęczonego Rolfesa zastępuje Stefan Reinartz.

60'

Tym razem BVB zaatakowało prawą stroną, Jojić wywalczył rzut rożny, ale po dośrodkowaniu Reusa i sporym zamieszaniu obrońcy Bayeru wybili ostatecznie piłkę.

58'

Coraz większą przewagę zyskuje Borussia. Czy przyniesie to gospodarzom zmianę rezultatu?

56'

Urwał się prawą stroną Aubameyang, znakomicie dośrodkował w pole karne, a tam w ostatniej chwili wślizgiem sytuację uratował Jedvaj. Gdyby nie to, Immobile wpakowałby pewnie piłkę do siatki!

54'

Kiessling zgrał piłkę głową do zupełnie niepilnowanego w polu karnym Sona, ale Koreańczyk źle przyjął sobie piłkę i jego strzał zablokował Piszczek!

53'

Niepewnie gra dzisiaj Matthias GInter, tym razem wybija piłkę na aut.

51'

Omer Toprak ukarany żółtą kartką za faul na Immobile. Powtórki pokazały jednak, że Turek trafił w piłkę.

50'

Znów z kontrą wyszli goście, lecz Son zamiast dograć do lepiej ustawionych partnerów zbyt długo holował piłkę i zabrał mu ją Mkhitaryan.

48'

Dobra interwencja Boenischa, który zaczyna kontrę Bayeru. Bellarami urwał się prawą stroną, ale jego dośrodkowanie do Calhanoglu dobrym wślizgiem zablokował Sokratis i piłkę złapał Langerak.

47'

Spahić dobrze przyblokował Jojicia (choć najpierw ie trafił w piłkę), znów od bramki golkiper gości.

46'

Niedokładne wybicie Leno i aut dla Borussii. Oba zespoły na razie bez żadnych zmian.

45'

Gramy!

19:32

Jako pierwsi na murawę wrócili goście, Borussia już także na boisku.

19:30

Wracamy na Signal Iduna Park, piłkarze obu drużyn za chwilę powrócą na boisko.

19:21

Zaskakujący przebieg ma spotkanie w Dortmundzie. Bayer w ciągu zaledwie kilku sekund wyszedł na prowadzenie, a dalsze minuty pokazały, że jest to prowadzenie całkowicie zasłużone. Znakomicie rozrzuca piłki Calhanoglu, dobry mecz rozgrywa Boenisch. Jurgen Klopp wścieka się na swoich piłkarzy, niewidoczny jest Reus, a kolejne straty notuje Immobile. Czy w przerwie szkoleniowiec Borussii zdoła odmienić oblicze swojego zespołu?

46'

Koniec pierwszej połowy!

46'

Znakomite dogranie Calhanoglu do Sona, ale sędzia uznał, że Koreańczyk faulował Sokratisa. Powtórki pokazały, że się mylił.

45'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafia wprost w ręce Leno. Arbiter doliczył do pierwszej połowy jedną minutę.

45'

Za celowe zagranie ręką żółtą kartką ukarany został Tin Jedvaj.

44'

Czysty wślizg jednego z obrońców Bayeru powstrzymuje Mkhitaryana.

43'

Groźna kontra Borussii, ale Mkhitaryan za mocno dogrywa na prawą stronę do Aubameyanga i ten mimo starać nie zdołał opanować piłki.

41'

Kolejna próba z dystansu Jojicia, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

39'

Piszczek zagrywa między nogami jednego z rywali, ale drugi z obrońców Bayeru dobrze zaasekurował swojego kolegę.

38'

Mimo tłoku Reus zdołał dograć piłkę do Jojicia, jednak strzał Serba został zablokowany.

36'

Szkoleniowiec Borussii w długiej dyskusji z Reusem. Kapitan BVB zebrał od Kloppa sporą burę.

35'

Za daleko wypuścił sobie piłkę Immobile i wyszedł z nią za linię końcową. Niezadowolony z gry swojej drużyny jest Klopp.

34'

Kiessling przepchnął Gintera, przed szansą nieoczekiwanie stanął Boenisch, lecz nie trafił czysto w piłkę!

33'

Kolejna błyskawiczna akcja Bayeru, zablokowane uderzenie Jedvaja, a po rzucie rożny, piłkę wybija Reus.

32'

Fatalne zachowanie Spahicia i Sona, którzy we własnym polu karnym nie trafiali czysto w piłkę, ale gracze Borussii nie potrafili tego wykorzystać.

31'

Mkhitaryan coraz aktywniejszy na lewej stronie, po dograniu piętą Aubameyanga Ormianin wywalczył rzut rożny.

29'

Błyskawiczna kontra Bayeru, piłkę znów rozrzucił Calhanoglu, a Piszczek na boku boiska faulował Bellarabiego.

28'

Dobrze zapowiadała się akcja Borussii gdy Immobile dograł do Mkhitaryana. Podanie Ormianina do Reusa zostało zablokowane, ale Durm wywalczył jeszcze rzut rożny.

26'

Szybki rajd Aubameyaga lewą stroną, ale dobrze interweniuje Spahić.

25'

Redaktorze? Gra w pierwszym składzie Langeraka jest efektem decyzji Kloppa czy jakiegoś urazu Weidenfellera?

Jest to decyzja Jurgena Kloppa, Weindenfeller jest gotowy do gry.

24'

Trafienie Bellarabiego było najszybszym golem w historii Bundesligi!

22'

Szaleje w tym meczu Calhanoglu. Teraz starał się zagrać piętą do Kiesslinga, lecz nie odniosło to skutku.

19'

Zdecydowanie na zbyt wiele pozwalają rywalom obrońcy Borussii. Kontra Bayeru prawą stroną, podłączył się do akcji Jedvaj, dograł piłkę do Sona, lecz Koreańczykowi odskoczyła piłka.

18'

Calhanoglu! Bardzo mocny strzał Turka z rzutu wolnego, lecz piłka przelatuje obok słupka. Metr w prawo i Langerak nie miałby szans!

17'

Bardzo aktywny w ofensywie Boenisch, dogrywa do Kiesslinga, którego fauluje Sokratis. Będzie kolejna dobra szansa dla "Aptekarzy".

15'

Fatalne zachowanie Spahicia, który stracił piłkę przed własną bramką na rzecz Immobile! Włoch wygonił się jednak do boku i nie zdołał dograć w pole karne do Reusa. Powinien zachować się dużo lepiej!

14'

Naciskany przez trzech rywali Piszczek źle zagrywa do Kehla, kontra Leverkusen, Calhanoglu wychodził sam na sam, ale był na spalonym!

13'

Złe zagranie Durma w kierunku niewidocznego na razie Immobile. Piłka ląduje w rękach Leno.

12'

Rajd Jojicia, lecz faulował jednego z rywali Serb i z tej akcji nic nie wyszło.

11'

Kiessling! Znakomite dośrodkowanie Calhanoglu z rzutu wolnego trafia na głowę Niemca, ten uderza jednak obok słupka!

10'

Bardzo dobrze pressingiem gra w tym meczu Bayer. Teraz faulował Kehl Calhanoglu i będzie rzut wolny dla gości.

8'

Indywidualny rajd Sona prawą stroną boiska, dogranie Koreańczyka do Gonzalo Castro było jednak niedokładne.

7'

Znakomicie do akcji podłączył się Łukasz Piszczek. Po podaniu od Aubameyanga Polak zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale wślizgiem zablokował to uderzenie Spahić.

6'

Dobry przechwyt Kisslinga, ale dogranie Niemca w kierunku Sona zostało przecięte przez obrońców Borussii.

4'

Odpowiedź Borussii! Z rzutu wolnego dośrodkowuje Marco Reus, na piłkę nabiegał Ginter, a jeden z obrońców Leverkusen omal nie wpakował piłki do własnej bramki. Dobrze obronił ten strzał Leno.

2'

Osiem sekund zajęło Bayerowi zdobycie bramki! Szybkie rozegranie, po czterech podaniach piłka trafiła do Bellarabiego, który założył siatkę Ginterowi i wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Langeraka! Asystę przy tym golu zaliczył natomiast Sebastian Boenisch.

1'

Karim Bellarabi zdobył najszybszą bramkę w BundeslidzeKarim Bellarabi zdobył najszybszą bramkę w Bundeslidze

1'

CO ZA POCZĄTEK, GOL DLA LEVERKUSEN! BELLARABI!

1'

Zaczynamy!

18:30

Za nami losowanie i przywitanie kapitanów - Rolfesa i Reusa.

18:28

Arbiter wyprowadza właśnie piłkarzy obu drużyn na murawę. Piękna oprawa kibiców Borussii.

18:24

Stadion Borussii jak zawsze wypełniony po brzegi, na murawie przed meczem powiewają flagi klubu z Dortmundu.

18:21

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Deniz Aytekin. Na liniach pomagać mu będą Benjamin Brand i Marco Achmueller.

18:16

Wydarzeniem jest z pewnością powrót do gry Marco Reusa. Wszyscy są ciekawi, jak największa obecnie gwiazda Borussii będzie prezentowała się po kontuzji.

18:12

W zeszłym sezonie na Signal Iduna Park goście wygrali 1:0 po bramce Sona. Czy koreański skrzydłowy znów ucieszy kibiców z Dortmundu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

18:08

O ile postawa Bayeru w ataku Rogera Schmidta z pewnością nie martwi, to w meczu z Kopenhagą sporo pozostawiała do życzenia gra "Aptekarzy" w destrukcji. Duńczycy nie do końca to wykorzystali, ale Borussia będzie zapewne bezlitosna.

18:05

Obie drużyny bardzo dobrze rozpoczęły ten sezon. Pewnie wygrywały w 1/32 finału Pucharu Niemiec, Borussia w dobrym stylu pokonała Bayern Monachium w meczu o Superpuchar Niemiec, a Bayer we wtorek znacznie przybliżył się do Ligi Mistrzów, wygrywając na wyjeździe z Kopenhagą 3:2.

18:01

Rezerwowi Bayeru: Dario Kresić, Stefan Reinartz, Josi[ Drmić, Levin Oztunali, Kyriakos Papadopoulos, Wendell, Juliar Brandt

17:57

Rezerwowi Borussii: Roman Weidenfeller, Neven Subotić, Sven Bender, Jonas Hofmann, Kevin Grosskreutz, Mitsuru Maruoka, Khaled Narey

17:53

W pierwszych jedenastkach obu drużyn mamy polskie akcenty. W drużynie Borussii od pierwszej minuty wystąpi Łukasz Piszczek, w obronie Bayeru znalazło się miejsce dla Sebastiana Boenischa. Powoli wracającego po kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego nie ma jeszcze w kadrze meczowej gospodarzy.

17:47

Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, które możecie zobaczyć po lewej stronie.

17:39

Zapraszamy na najciekawiej zapowiadające się spotkanie inauguracyjnej kolejki Bundesligi, w której wicemistrz Niemiec, Borussia Dortmund, podejmie na własnym boisku czwartą drużynę poprzedniego sezonu, Bayer Leverkusen. Początek meczu na Signal Iduna Park o 18:30.