Bayern remisuje z Bayerem. Samobój Thomasa Mullera. Lewandowski bez gola

5 marca 2022, 17:44 | fb

Bayern Monachium zremisował w sobotę w hicie 25. kolejki Bundesligi z Bayerem Leverkusen 1:1. Całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, ale nie był w stanie przechylić losów spotkania na korzyść swojego zespołu.

W mecz lepiej weszli gospodarze. Już w 18. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Niklasa Sule, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Bayern nie wygrał sobotniego spotkania przez "sabotaż" Thomasa Mullera. Niemiec był pechowcem dnia, bowiem strzelił samobója, który przesądził o wyniku meczu.

90 minut na boisku spędził Robert Lewandowski. Polak oddał łącznie sześć strzałów, ale tylko jeden z nich był w światło bramki i zmarnował jedną dogodną okazję. Bayern ma 9 punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund, ale ci mają jeden mecz zaległy.