Bayern MonachiumBayern Monachium
1 : 1
Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
21:52

Bayern ponownie traci punkty w lidze, ale trzeba przyznać, że i Schalke powinno czuć niedosyt, bowiem przez 73 minuty grało z przewagą jednego zawodnika. Ostatecznie w drugiej połowie, po bramkach z rzutów rożnych Robbena i Hoewedesa, mamy w Monachium sprawiedliwy podział punktów.

21:52

90'

Lewandowski świetnym przyjęciem zwiódł Matipa, ale jeszcze naciskany przez Kameruńczyka uderzył z 16 metrów bardzo niecelnie!

88'

Rode w miejsce Weisera w ekipie Bayernu.

87'

Barnetta zmienia Boatenga w ekipie gości.

86'

Żółta kartka dla Schweinsteigera.

85'

Meyer w pojedynku z Benatią starał się wymusić rzut wolny na skraju pola karnego. Sędzia nie dał się na to nabrać.

82'

Bernat chciał indywidualnie zakończyć atak Bayernu, ale z kilkunastu metrów uderzył bardzo niecelnie!

81'

Żółta kartka dla Weisera.

79'

Robben dostał dobre podanie za linię obrony, ale jednak Holender był na małym spalonym.

79'

79'

77'

Zmiana w Schalke. Schodzi Sam, schodzi Sane.

76'

Kwadrans do końca tego meczu. Jakie Schalke teraz zobaczymy? Czy znów zespół Di Matteo będzie się tylko bronił, czy może jednak powalczy o trzy punkty?

73'

Niemalże kopia akcji bramkowej, tylko po drugiej stronie boiska! Do dośrodkowania Sidneya Sama świetnie wyskoczył Hoewedes i pięknym strzałem głową doprowadził do remisu!

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Benedikt Hoewedes!

71'

Meyer w walce z Weiserem wywalczył rzut rożny dla gości.

69'

Schalke zostało ukarane za swój minimalizm. Goście nie próbowali zrobić nic, żeby wygrać to spotkanie grając w przewadze, to teraz muszą odrabiać straty.

68'

Co się odwlecze to nie uciecze! Robben wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego i głową uderzył w długi róg bramki Wellenreuthera, który nie miał nic do powiedzenia!

67'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Arjen Robben!

66'

Nieuznana bramka dla Bayernu!!! Jakimś cudem z niemalże zerowego kąta wpakował piłkę do siatki Lewandowski (z pomocą Uchidy), ale zdaniem sędziego piłka opuściła wcześniej plac gry i jest tylko korner!

65'

Żółta kartka dla Benatii za uderzenie ręką rywala w walce o piłkę.

63'

Długa piłka w wykonaniu Alonso w pole karne Schalke, ale tam z drobnymi problemami łapie ją golkiper gości.

60'

Bardzo bierne jest Schalke, które przecież gra w przewadze. Zespół Di Matteo nawet nie próbuje powalczyć o zwycięstwo.

57'

Rozpędzony Robben wpadł z piłką w pole karne, ale jego mocny strzał z kilkunastu metrów dobrze broni Wellenreuther!

55'

Na spalonym złapany Uchida i mamy zapowiadaną zmianę. Lewandowski za Muellera.

53'

Do zmiany już jest przygotowany Robert Lewandowski.

50'

Po rzucie rożnym dla Bayernu sędzia odgwizdał faul w ofensywie Dante. Piłka dla Schalke.

47'

Żółta kartka dla Hoewedesa.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Wracamy na murawę Allianz Areny! Będzie zmiana bramkarza w Schalke, zapewne wymuszona. Wellenreuther za Giefera.

20:50

20:49

Bayern rozpoczął nieźle, odważnie, ale szybko jednak kontra Schalke i czerwona kartka dla Boatenga sprawiła, że to spotkanie zupełnie się zmieniło. Gospodarze i tak zostali uratowani przez Neuera, który obronił rzut karny Choupo-Motinga, ale niemalże przez cały mecz muszą grać w osłabieniu. Na razie na Allianz Arena obserwujemy przez to piłkarskie szachy.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

43'

Piłka w pole karne do Muellera, ten starał się dokładnie dograć ją przed bramkę, ale ponownie zabrakło precyzji piłkarzowi Bayernu.

40'

Weiser odważnie włączył się do akcji ofensywnej, wpadł z piłką w pole karne, ale zupełnie pogubił się przy próbie dośrodkowania.

38'

Robben!!! Piękny techniczny strzał z dystansu Holendra dość wyraźnie minął bramkę Giefera.

37'

Mueller dostał piłkę na 16. metrze od bramki Schalke, ale został dobrze zablokowany przez gości.

37'

Niezły strzał z dystansu Boatenga pewnie broni Manuel Neuer.

35'

Bayern rozgrywa piłkę nawet pomimo gry w dziesiątkę, ale na razie wygląda to bardzo niemrawo. Weiser dośrodkowuje piłkę prosto w ręce Giefera.

32'

Jeszcze jeden spalony, tym razem na nim Boateng.

31'

Ofsajd za ofsajdem. Najpierw Robben, potem Sam.

30'

W tym momencie Bayern wygląda na drużynę nieco bezradną. Schalke z kolei gra z Bawarczykami jak równy z równym.

27'

Zmiana w Bayernie! Schodzi Goetze, a zastępuje go Dante!

24'

Kolejna długa piłka za linię obrony do Choupo-Motinga, ale ten tym razem złapany na spalonym.

22'

21'

Bernat przedarł się z piłką w pole karne, ale jego zagranie przed bramkę nie znalazło adresata.

20'

Sidney Sam nieźle uderzył z dystansu, ale rozgrzany Neuer zdołał odbić piłkę w bok!

19'

19'

Nieprawdopodobne!!! Choupo Moting uderza płasko prosto w ręce Neuera!

18'

Czerwona kartka dla Boatenga, który był ostatnim obrońcą Bayernu! Gospodarze w dziesiątkę!

17'

Rzut karny dla Schalke!!! Jerome Boateng sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Maxima Choupo Motinga.

16'

Na spalonym został złapany Juan Bernat, choć chyba pomylił się sędzia asystent w tej sytuacji.

15'

Długa piłka w pole karne Schalke w kierunku rozpędzonego Muellera. Reprezentanta Niemiec zdołał jednak uprzedzić Giefer.

14'

Schweinsteiger uderza jednak z rzutu wolnego dobry metr ponad poprzeczką bramki Schalke!

12'

Szarżujący Goetze był faulowany przez Neustaedtera około 22 metrów od bramki Giefera. Szansa dla gospodarzy.

11'

Robben przewrócił się w starciu z rywalem na skraju pola karnego, ale sędzia nie odgwizdał faulu, co wywołało wściekłość Holendra.

10'

Teraz Meyer zdecydował się na strzał z dystansu, ale odbita piłka nie zaskoczyła Manuela Neuera, który pewnie złapał piłkę.

9'

Znowu zepsuł świetną szansę Goetze! Bohater finału Mundialu dostał świetnie podanie za linię obrony od Schweinsteigera i starał się głową zgrać piłkę do lepiej ustawionego Muellera, ale zagrał bardzo niedokładnie!

8'

Jeszcze jeden korner i Xabi Alonso doskonale dośrodkował piłkę na nogę osamotnionego Goetze! Ten jednak fatalnie skiksował!

7'

Bardzo słabe płaskie dośrodkowanie Goetze. Defensywa Schalke bez trudu sobie z nim poradziła.

6'

Przyciskają gospodarze. Tym razem to Matip musiał się ratować wybiciem piłki na rzut rożny.

5'

Robben zdołał zacentrować na głowę wbiegającego Schweinsteigera, ale ten uderzył dobry metr obok bramki Schalke!

5'

Podanie w pole karne Schalke, gdzie Hoewedes wybija piłkę na rzut rożny.

4'

Sporo nerwowości na razie w poczynaniach Bayernu. Goście z kolei atakują dość wysokim pressingiem.

1'

Fuchs zdołał wrzucić piłkę z autu w pole karne, ale tam nie opanował jej Choupo Moting.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

20:00

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Sędzią spotkania jest Bastian Dankert.

19:44

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, na Veltins Arenie w Gelsenkirchen, padł remis 1:1. Gole zdobywali Robert Lewandowski i Benedikt Hoewedes.

19:42

19:40

W obu drużynach mamy bardzo wielu nieobecnych. W Schalke nie zagrają kontuzjowani Ralf Fahrmann, Kaan Ayhan, Sead Kolasinac, Dennis Aogo, Marco Hoeger, Leon Goretzka, Julian Draxler, Jefferson Farfan, Chinedu Obasi, a Klaas Jan Huntelaar został zawieszony aż na sześć spotkań za czerwoną kartkę w meczu z Hannoverem. W Bayernie grać nie mogą Javi Martinez, Philipp Lahm, Rafinha, Thiago Alcantara oraz Franck Ribery. Wszyscy zmagają się z rozmaitymi urazami.

19:38

Rezerwowi Schalke: Timon Wellenreuther, Dennis Aogo, Kaan Ayhan, Leroy Sane, Marcel Sobottka, Tranquillo Barnetta, Felix Platte.

19:37

Rezerwowi Bayernu: Pepe Reina, Holger Badstuber, Dante, Gianluca Gaudino, Robert Lewandowski, Claudio Pizarro, Sebastian Rode.

19:35

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Robert Lewandowski tylko na ławce rezerwowych!

19:23

Schalke 04 rozpoczęło z kolei piłkarską wiosnę od skromnego zwycięstwa nad Hannoverem 96 1:0 po bramce Marco Hoegera. Zespół Roberto Di Matteo w tabeli Bundesligi jest czwarty i do dzisiejszego rywala traci już 15 punktów.

19:19

Zdecydowany faworyt dzisiejszego spotkania, Bayern Monachium, jest aktualnym liderem Bundesligi z przewagą ośmiu punktów nad drugim VFL Wolfsburg. Podopieczni Guardioli zaliczyli jednak prawdziwy wiosenny falstart, bowiem w piątek ulegli wspomnianym Wilkom aż 1:4, ponosząc pierwszą ligową porażkę w tym sezonie. Nie ulega wątpliwości, że Bawarczycy będą starali zrehabilitować się za tamto niepowodzenie.

19:07

19:01

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi, w którym Bayern Monachium zmierzy się z Schalke 04 Gelsenkirchen!

13:50

RELACJA SMS

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści "bayern" na numer 72355 (koszt 2,46 zł). W trakcie meczu dostaniesz informacje o składzie, o zmianach wyniku oraz podsumowanie spotkania.