Borussia DortmundBorussia Dortmund
17:19

Augsburg - Borussia Dortmund 0:4

91'

Koniec spotkania. Ostatecznie po całkiem niezłym spotkaniu Borussia pokonała Augsburg 4:0. Fantastyczny debiut zanotował Aubameyang, zdobywca trzech goli. Na listę strzelców zapisał się też Polak Robert Lewandowski, który pewnie wykorzystał rzut karny.

90'

Totalnie zrezygnowani wydają się być zawodnicy gospodarzy.

87'

Lewandowski zdobył gola i schodzi z boiska. Polaka zastępuje Erik Durm, dla którego będzie to debiut w Bundeslidze.

86'

Pierwsza bramka w tym sezonie Lewandowskiego! Pewny strzał Polaka i mamy 4:0!

86'

Hofmann faulowany w polu karnym.

84'

Aktywnego w dzisiejszym meczu Hahna zmienia Vogt.

83'

Faul Moravka na Schmelzerze i żółta kartka.

82'

Boisko opuszcza bohater spotkania Aubameyang, a w jego miejsce były zawodnik Hoffenheim, Jonas Hofmann.

80'

Ależ okazja Lewandowskiego! Dobre podanie od Reusa, Polak dostał piłkę w polu karnym, ale jego strzał był zbyt słaby, aby pokonać Amsifa.

79'

Raz, dwa.. było mało! Hat-trick w debiucie Aubameyanga! Doskonałe prostopadłe zagranie od Lewandowskiego i Gabończyk pakuje piłkę do siatki po ograniu Amsifa.

78'

Vlachodimos natomiast zastępuje Holzhausera.

77'

Podwójna zmiana w Augsburgu. Najpierw Altintopa zmienił Philp.

75'

Dwójkowa akcja Aubameyanga z Reusem, ale strzał tego drugiego zablokowany.

74'

Co ciekawe Langerak wziął udział w jedenastu spotkaniach rozgrywanych przez Borussię. Wszystkie te spotkania ekipa Kloppa wygrała. Australijczyk jest więc prawdziwym "talizmanem" drużyny z Dortmundu.

73'

Faul Hahna na Suboticiu na połowie Borussii.

72'

Błaszczykowski nie dobiegł do piłki zagranej na prawe skrzydło przez Reusa i od bramki Augsburg.

70'

Tempo meczu siadło, obie drużyny rozgrywają piłkę na własnych połowach.

68'

Próba strzału z przewrotki Ostrzolka, ale zawodnik gospodarzy fatalnie skiksował.

67'

Odpowiedź gospodarzy. Główkował Halil Altintop i piłkę na rzut rożny wybił Langerak.

67'

Niesamowity debiut Aubameyanga. Znakomite prostopadłe zagranie Reusa i były zawodnik Saint Etienne zdobywa drugą bramkę dla Borussii. Ależ "wszedł" w sezon nowy nabytek Borussii.

65'

Próba strzału Sahina i kolejny rożny dla gości.

65'

Dobre uderzenie Reusa z wolnego, ale Amsif paruje piłkę na rzut rożny.

64'

Schmelzer faulowany tuż przy linii pola karnego.

63'

Teraz dobra akcja Borussii. Zagranie do Reusa, ale jego uderzenie minęło światło bramki.

62'

Ależ okazja dla Augsburga! Dobre dośrodkowanie z wolnego i Moelders z najbliżej odległości przenosi piłkę nad poprzeczką!

61'

Kolejny faul Lewandowskiego. Dzisiaj Polak nie zaliczy tego występu do udanych.

61'

Prawą stroną atakowali gracze BVB, ale skuteczna interwencja w obronie jednego z defensorów Augsburga.

60'

Zagranie ręką w polu karnym Augsburga, ale sędzia nie reaguje.

58'

Zamieszanie w polu karnym Borussii! Do dośrodkowania na pierwszy słupek poszedł Moelders, ale nie zdołał trącić piłki zagrywanej przez Altintopa.

57'

Na boisku melduje się Jakub Błaszczykowski.

55'

Hummels głową wyjaśnia sytuację w polu karnym BVB.

54'

Uderzenie Baiera po rykoszecie ląduje nad bramką Langeraka. Od rzutu rożnego zaczną gospodarze.

54'

Żółta kartka dla Ostrzolka za faul na Aubameyangu.

53'

Aubameyang faulowany po podaniu od Lewandowskiego po prawej stronie boiska.

52'

Niezłe dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale Hummels nie sięgnął piłki.

52'

Bardzo dobre prostopadłe podanie do Aubameyanga, ten wpada z futbolówką w pole karne, oddał uderzenie i Amsif sparował je na rzut rożny.

51'

Dobra interwencja Schmelzera i przy piłce Borussia.

50'

Dośrodkowanie Hahna w pole karne, ale bardzo pewnie łapie Langerak. Dobry mecz Australijczyka.

50'

Strzał Sahina ląduje w rękach Amsifa.

49'

Niedokładne dośrodkowanie Grosskreutza.

49'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale sytuacje wyjaśniają obrońcy. Od bramki Langerak.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Od środka zawodnicy Augsburga.

47'

Faulowany tuż przed polem karnym Borussii jeden z zawodników gospodarzy.

47'

Koniec pierwszej połowy. Piłkarze Borussii schodzą do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

46'

Tym razem uderzenie Moravka, ale jego strzał ląduje daleko obok bramki Langeraka. Okres lepszej gry Augsburga, teraz to gospodarze sprawują znacznie lepsze wrażenie.

45'

Ciekawe uderzenie z ponad 30 metrów Holzhausera i na rzut rożny paruje piłkę Langerak.

43'

Błąd Hummelsa, ale Subotić wybija piłkę sprzed nóg Mouldersa.

42'

Najlepsza sytuacja dla Augsburga w tym meczu! Błąd Langeraka, strzał głową Ostrzolka i futbolówkę z linii bramkowej wybija Sven Bender!

41'

Ależ okazja dla Dortmundu! Reus znalazł się w sytuacji sam na sam z Amsifem, ale górą okazał się bramkarz gospodarzy! Dobitka Grosskreutza również nieskuteczna.

39'

Mamy krótką przerwę w grze, bo na murawie leży jeden z zawodników gospodarzy.

37'

Amsif bez problemów złapał dośrodkowanie Reusa i szybko wprowadził piłkę do gry. Szybko jednak zawodnicy Augsburga ją stracili i w posiadaniu goście.

37'

Faul Moravka na Reusie w środkowej części boiska.

36'

Kuba miał w przerwie letniej ofertę z Manchesteru City, ale zdecydował się przedłużyć kontrakt z BVB. Mimo że mecz Superpucharu Niemiec rozpoczął w pierwszym składzie, to w pierwszej kolejce Bundesligi Klopp zdecydował się postawić na Aubameyanga, który odwdzięczył mu się szybko zdobytą bramką.

36'

Jakub Błaszczykowski jest już trzecim obcokrajowcem w historii Borussii pod względem ilości występów w barwach niemieckiej ekipy.

33'

Moelders próbował wymusić rzut karny, ale o żadnym faulu nie może być mowy.

32'

Reus blokuje dośrodkowanie Hahna.

32'

Błąd techniczny Lewandowskiego i głupi faul na Moravku.

31'

Tempo meczu wyraźnie siadło i nie bardzo chce się podnieść.

29'

Przy piłce utrzymują się podopieczni Kloppa, którzy umiejętnie ją rozgrywają na własnej połowie.

27'

Reus skutecznie powstrzymywany przez Baiera.

26'

Próba strzału przewrotką Gundogana, ale zawodnik gości nie trafił w piłkę.

26'

Błąd przy bramce popełnił Ostrzolek, który nie upilnował nowego gracza Borussii.

25'

Bardzo dobre dośrodkowanie Schmelzera i piłkę do siatki strzałem głową kieruje Aubameyang!

23'

Podopieczni Kloppa dali sporo przestrzeni zawodnikom gospodarzy.

22'

Zły przerzut w stronę Hahna i od autu BVB.

20'

Co ciekawe swojego pierwszego hat-tricka w Bundeslidze Robert Lewandowski zdobył 1 listopada 2011 roku w meczu z... Augsburgiem. Dortmund wygrał wówczas 4:0.

19'

Niedokładne zagranie do Lewandowskiego.

19'

Hummels faulowany na połowie gości.

18'

W poprzednim sezonie Augsburg miał spore problemy ze zdobywaniem goli. W aż trzynastu spotkaniach nie zdołali zdobyć ani jednego gola.

17'

W pozostałych meczach Bundesligi nie padła jeszcze bramka. Wszystkie drużyny póki co nie mogą znaleźć drogi do siatki.

16'

Ależ okazja! Uderzenie Hummelsa blokują obrońcy, piłka jeszcze trafia do Suboticia, ale ten mając przed sobą praktycznie pustą bramkę fatalnie skiksował.

16'

Aubameyang zatrzymywany przy narożniku pola karnego i rzut rożny dla gości.

15'

Póki co widzimy wiele niedokładności w zagraniach obu drużyn.

13'

Bardzo niedokładny strzał Hahna zza pola karnego.

12'

Zapowiadała się ładna akcja Borussii, piłka krążyła jak po sznurku, ale niedokładne zagranie Lewandowskiego i piłka dla gospodarzy.

12'

Niezłe dośrodkowanie Altintopa w pole karne Borussii, ale bez problemu radzi sobie z nim Langerak.

10'

Brzydki faul Hummelsa.

10'

Głupia strata Suboticia, ale na szczęście dla gości bez konsekwencji.

9'

W czterech ligowych meczach przeciwko Augsburgowi Robert Lewandowski zdobył sześć goli. Zobaczymy, czy dzisiaj reprezentant Polski pójdzie za ciosem.

9'

Faul Reusa w środkowej części boiska.

7'

Dobre dośrodkowanie Sahina z rzutu wolnego, ale Hummels na spalonym.

6'

Przy piłce zawodnicy gości.

6'

Dobrze powstrzymywany przez defensorów Augsburga Grosskreutz.

4'

Próba strzału z woleja Altintopa bardzo niecelna.

3'

Grosskreutz faulowany w środkowej strefie boiska, od rzutu wolnego BVB.

3'

Ależ groźna kontra Augsburga! Po nieudanie wykonanym rzucie rożnym w polu karnym Borussii znalazł się Hahn, oddał strzał na bramkę Langeraka, ale golkiper Borussii bez problemu odbił uderzenie zawodnika gospodarzy.

2'

Pierwsza akcja Borussii! Aubameyang wpadł z piłką w pole karne, szukał Lewandowskiego, ale piłkę wybili obrońcy. Rzut rożny.

1'

Zaczynamy! Przy piłce goście.

15:31

15:31

Augsburg sprowadził do siebie w przerwie letniej Halila Altintopa.

15:30

Od środka rozpoczną zawodnicy Borussii.

15:30

Dla Augsburga będzie to trzeci sezon w Bundeslidze.

15:29

Przywitanie piłkarzy obu drużyn.

15:29

Obie drużyny mają skrajnie odmienne cele - Augsburg jedna z biedniejszych drużyn Bundesligi, która nie ma pieniędzy na takich zawodników, jakich ma w składzie chociażby ekipa z Dortmundu będzie walczyła o utrzymanie. Podopieczni Jurgena Kloppa natomiast będą się "bili" z Bayernem o tytuł Mistrza Niemiec.

15:26

Piłkarze są już w tunelu.

15:25

Przed nami pierwsza sobota 51. sezonu Bundesligi. Już za chwile początek spotkania!

15:21

Gospodarze w tym meczu na pewno zagrają bez Andreasa Ottla, Marcela de Jonga, Alexa Manningera i Aristide'a Bance'a

15:21

Jurgen Klopp w dzisiejszym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z Weidenfellera, Łukasza Piszczka oraz Mchitariana.

15:20

W historii spotkań między tymi drużynami Borussia zwyciężała trzykrotnie, a raz padł remis. Augsburgowi jeszcze nigdy nie udało się zwyciężyć.