Sascha Mölders znów wygrał pojedynek główkowy i był bliski strzelenia gola!

86'

Roman Weidenfeller ukarany żółtą kartką za grę na czas.

85'

Trzeci z asów Borussii ma szansę odpocząć. W miejsce Reusa wchodzi Olivier Kirch.

84'

Aristide Bancé zmienia Vogta.

83'

Dośrodkowanie z lewej strony boiska i piękna główka Saschy Möldersa, który kwadrans temu pojawił się na boisku.

83'

GOL! Jest bramka kontaktowa dla gospodarzy! Strzelcem gola Sascha Molders!

79'

O ile przed przerwą Augsburg sprawiał świetnie wrażenie, to teraz dominacja Borussii nie podlega dyskusji.

78'

Juergen Klopp daje odpocząć swoim asom. Teraz z boiska schodzi Goetze. W jego miejsce Moritz Leitner.

74'

Lewandowski opuszcza boisko! W jego miejsce Julian Scieber. Szkoda, bo liczyliśmy na hat-trick polskiego snajpera.

72'

Borussia odebrała piłkę w środku pola, Lewy świetnie podał do Reusa, który niedokładnie przyjął piłkę, ale końcówką buta musnął ją przed bramkarze Augsburga. Niemiec miał ochotę sam strzelić bramkę, ale lepszą pozycję miał Lewandowski i ustrzelił drugą bramkę w tym meczu!

70'

GOOL! Druga bramka Lewandowskiego!

69'

Mölders zmienia Oehrla.

65'

Łukasz Piszczek dostał dobre podanie przed pole karne, zdecydował się na strzał i uderzył całkiem nieźle. Piłka otarła się jeszcze o nogi obrońcy i wyszła na róg.

60'

Knowledge Musona zmienia Wernera.

58'

Żołta kartka dla Kevina Vogta.

54'

Torsten Oehrl znów bliski strzelenia gola. Podanie za plecy obrońców, gdzie był napastnik gospodarzy, ale znów nie sięgnął piłki.

52'

Świetna akcja Borussii. Lewandowski świetnie się zastawił, piłka trafiła do Goetze, który błyskawicznie zgrał ją w kierunku polskiego napastnika. Lewy nie miał łatwego zadania, ale szpicem buta przepchnął piłkę pod nogami bramkarza. 2:0!

52'

GOOOOL! Robert Lewandowski!

50'

Piszczek mógł zaliczyć teraz piękną asystę, a Reus jeszcze ładniejszą bramkę. Na drodze strzału stanął jednak obrońca Augsburga.

46'

Bez zmian oba zespoły przystępują do drugiej części gry.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

16:17

Koniec pierwszej połowy. Niesamowity mecz. Ostatni zespół w tabeli gra bez komplesów z mistrzem Niemiec. Augsburg nie miał szczęścia do przerwy, bo stworzył dużo więcej świetnych sytuacji, ale nie potrafił ich wykorzystać.

45'

45'

Słupek ratuje Augsburg! Piękna akcją prawą stroną boiska, którą zainicjował Łukasz Piszczek. Reus zgrał na środek do Goetze, który z 12 metrów trafił w słupek!

44'

Znów piękna akcja Augsburga... lewą stroną (tam gdzie gra Piszczek) i Weidenfeller ratuje gości przed utratą bramki. Po zagraniu z klepki do pozycji strzeleckiej z ostrego kąta doszedł Daniel Baier, nie zawahał się i mało brakło.

41'

Drżą polscy kibice, bo na boisku leży Robert Lewandowski. Żółtą kartką za faul od tyłu na Polaku ukarany Sebastian Langkamp. Na szczęście polski napastnik może grać dalej.

36'

W odpowiedzi dortmundczycy mogli pokusić się o podwyższenie wyniku, ale Mario Goetze zachował się w polu karnym zbyt egoistycznie, Mógł podawać do niepilnowanego Grosskreutza, ale wolał sam kończyć akcję.

35'

Roman Weidenfeller odprowadził tylko wzrokiem piłkę, która jak się wydawało zmierzała w okienko jego bramki. Na szczęście dla BVB minęła słupek o kilka centymetrów! To był piękny strzał Torstena Oehrla.

29'

Sven Bender faulował od tyłu i został ukarany żółtą kartką.

26'

W Borussii zdecydowanie najlepszy na boisku jest Reus, który najmocniej zagraża bramce gospodarzy. Przed chwilą jego strzał z dystansu minął bramkę Jentzschego.

25'

To mogła być groźna kontra Augsburga, ale przeszkodził w niej... sędzia, który zablokował otwierające prostopadłe podanie. Zdaje się, że niechcący, oczywiście...

23'

Pierwsza od kwadransa (!) dobra akcja Borussii zakończona strzałem Mario Goetze. Uderzenie zostało zablokowane, a po rzucie rożnym goście nie zdołali oddać strzału.

17'

Doskonała piłka w pole karne między środkowych obrońców. Koo Ja-Cheol dołożył nogę, ale fatalnie przestrzelił! Defensywa Borussii jest dziurawa jak szwajcarski ser!

14'

Niektóre akcja Augsburga robią naprawdę spore wrażenie. Nie widać, że to ostatnia drużyna w tabeli Bundesligi. Po kilku podaniach wymienionych z pierwszej piłki, akcję zakończył strzałem Daniel Baier.

8'

Reus sam wywalczył rzut wolny tuż przy linii bocznej pola karnego. Uderzył z rzutu wolnego z bardzo ostrego kąta tuż przy słupku. Piękny gol! Borussia na prowadzeniu!

8'

Marco Reus strzela piękną bramkę!

6'

Ależ groźnie teraz pod bramką Borussii! Akcja lewą stroną Augsburga i Weidenfeller z trudem broni!

5'

Mocne uderzenie z dystansu Schmelzera broni Simon Jentzsch.

4'

Reus zagra w pole karne, było troszkę zamieszania, ostatecznie piłkę stracił "Lewy".

3'

Tymczasem realizator pokazał szczelnie wypełniony sektor gości.

3'

Pierwsza ofensywna akcji gości. Lewandowski zgrał do Schmelzera, ale tego zablokowali obrońcy.

2'

Piszczek fauluje w środku pola.

1'

Zaczynamy mecz!

15:28

Piłkarze są już na boisku. Mecz rozpoczną goście.

15:05

Ławka rezerwowych Augsburga: Amsif , de Jong, Sankoh, Petrzela, Musona, Bancé, Mölders.

15:05

Ławka rezerwowych Borussii: Langerak, Löwe, Kirch, Subotic, Perisic, Leitner, Schieber.

15:03

Borussia osłabiona brakiem Jakuba Błaszczykowskiego ma również problem w środku pola. Do Augsburga nie poleciał w ogóle kapitan zespołu Augsburg Sebastian Kehl, ktry doznał kontuzji kolana.

15:01

Mistrz Niemiec gra z ostatnim zespołem w tabeli ligi niemieckiej, więc nikt nie wyobraża sobie innego wyniku niż (wysokie) zwycięstwo BVB.