Rzut wolny dla Ajaksu, ale bez zagrożenia pod bramką PSV.

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

Żółtą kartką ukarany również Hector Moreno.

86'

Jorrit Hendrix został ukarany żółtą kartką.

82'

Do końca spotkania pozostało nieco ponad dziesięć minut. Patrząc na grę PSV trudno powiedzieć, żeby gospodarze zdołali odwrócić losy spotkania na swoją korzyść.

80'

Zmiana w PSV, z boiska schodzi Davy Propper, a wchodzi Jorrit Hendrix.

79'

Ostatnia zmiana gości. Na ławkę rezerwowych wędruje strzelec pierwszego gola, Arkadiusz Milik. Zastępuje go Ricardo van Rhijn.

76'

Arkadiusz Milik otrzymał piłkę z głębi pola i odegrał go do El Ghaziego. Rezerwowy Ajaksu przyjął futbolówkę i oddał strzał, którego nie był w stanie obronić Jeroen Zoet.

76'

GOOOL! ANWAR EL GHAZI!

75'

Nemanja Gudelj nieprzepisowo zatrzymywał rywala, sędzia oszczędził go jednak i nie pokazał kartki.

74'

I kolejna zmiana w Ajaksie, Victor Fischer za Lasse Schoene.

73'

Zmiana w Ajaksie, Anwar El Ghazi wszedł w miejsce Amina Younesa.

71'

Santiago Arias za mocno podawał piłkę do Luciano Narsingha.

69'

Kolejna zmiana w PSV, Gaston Pereiro zastąpił Andresa Guardado.

67'

Ależ zamieszanie pod bramką Ajaksu! Luciano Narsingh wpadł w pole karne gości i chciał oddać strzał, zatrzymywali go defensorzy z Amsterdamu, aż koniec końców wpakował ją do siatki. Sędzia odgwizdał jednak spalonego i tylko to uratował drużynę Franka de Boera od straty gola.

65'

Dużo niedokładności i chaosu wdarło się w boiskowe poczynania obu klubów. Mecz w Eindhoven nie stoi na najwyższym poziomie, a przecież oba kluby walczą o mistrzostwo Holandii!

62'

Zmiana wymuszona kontuzją, boisko opuścił Jurgen Locadia , zastąpił go Maxime Lestienne.

60'

Jurgen Locadia doznał jakiegoś poważniejszego urazu i nie jest w stanie o własnych siłach zejść z boiska.

58'

Lasse Schoene wpadł w pole karne rywali, nieco zdezorientowany pogubił się w tej sytuacji i zamiast odegrać do lepiej ustawionych kolegów - Davy'ego Klaassena lub Amina Younesa, stracił futbolówkę.

56'

Lasse Schoene z narożnika boiska nieco chaotycznie uderzał na bramkę PSV, piłkę zdołali jednak wybić defensorzy tej drużny.

54'

Arkadiusz Milki popchnął Andres Guardado, obaj panowie podali sobie po chwili dłonie i obyło się bez nieprzyjemnych sytuacji na boisku.

52'

Kolejna świetna sytuacja Ajaksu! Nemanja Gudelj uderzał sprzed pola karnego, wydawało się, że piłka wpadnie do siatki, ale tak się jednak nie stało. Zabrakło graczowi gości trochę więcej precyzji.

50'

Jetro Willems uderzał na bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

49'

Davy Propper przewraca się w polu karnym Ajaksu, kibice PSV domagają się odgwizdania rzutu karnego, jednak sędzia wskazuje jedynie na rzut wolny.

48'

Luuk de Jong samotnie biegł na bramkę Ajaksu, dobrze zachowali się w sytuacji zagrożenia defensorzy drużyny przyjezdnej, a w szczególności Mike van der Hoorn.

47'

Arkadiusz Milik zagrał do Lasse Schoene, jednak Duńczyk nie zdołał opanować piłki.

46'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

17:44

Także w hitowym starciu na Philips Stadion Arkadiusz Milki potwierdza dobrą formę! Polak strzelił w pierwszej połowie szesnastego gola w trwającym sezonie i warto dodać, że nasz reprezentant nieprzerwanie od pięciu ligowych spotkań zdobywa bramki.

47'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Ajax prowadzi z PSV po golu Arkadiusza Milika!

47'

Arkadiusz Milik pięknie złożył się do strzału, ale nie udało mu się strzelić drugiej bramki!

45'

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o dwie minuty.

45'

Luciano Narsingh został złapany na spalonym.

44'

Co za akcja Ajaksu! Amin Younes świetnie zagrał do Arkadiusza Milika, Polak przyjął piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem PSV! Jeroen Zoet wyszedł jednak z bramki, a nasz reprezentant nie zdołał go przelobować.

42'

Andres Guardado zdołał przejąć piłkę w środkowej strefie boiska i teraz to gospodarze budują atak.

40'

Luciano Narsingh dośrodkowywał na pole karnego gości, dobrze zachował się jednak Nick Viergever, który oddalił zagrożenie od własnej bramki.

39'

Fatalne zagranie piłki z rzutu wolnego przez jednego z graczy PSV. Futbolówka powędrowała wprost w... trybuny.

38'

Joel Veltman sfaulował Luuka de Jonga i został ukarany żółtą kartką.

35'

Davy Propper nieprzepisowo zatrzymywał Arkadiusza Milika, Ajaks wznowił grę od rzutu wolnego.

34'

W ostatnich minutach tempo gry nieco opadło. Od dłuższej chwili nie oglądamy żadnych groźnych sytuacji.

32'

Davy Propper dośrodkowywał, piłkę chciał przyjąć Marco van Ginkel, ale odskoczyła mu od nogi.

30'

Ależ szansa PSV! Luuk de Jong zacentrował z rogu boiska, futbolówkę przyjął Hector Moreno i uderzał na bramkę Ajaksu, zrobił to jednak nieczysto i ta powędrowała wysoko nad poprzeczką!

28'

Santiago Arias dośrodkowuje, do piłki doskoczył Andres Guardado i był bliski zdobycia gola! Błąd w defensywie popełnił Joel Veltman, który chociaż mógł, nie zatrzymał gracza PSV.

26'

Jetro Willems brutalnie fauluje jednego z gracza Ajaksu i zostaje ukarany żółtą kartką.

25'

Andres Guardado przewracamy w polu karnym Ajaksu. Sędzia chwilę się wahał, ale nie podyktował w tej sytuacji karnego. Goście będą mieli rzut rożny.

23'

Kolejny celny strzał Davy'ego Proppera, jednak znów w sam środek bramki.

21'

Andres Guardado został ukarany żółtą kartką za faul na Mitchellu Dijksie.

20'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Davy'ego Proppera, futbolówkę bez problemu wyłapał Jasper Cillessen.

18'

Głośne gwizdy kibiców PSV, Luciano Narsingh biegł na bramkę Ajaksu, ale w starciu z Mitchellem Dijksem upadł na boisku. Powtórki pokazały jednak, że w tej sytuacji nie było mowy o faulu.

16'

Szybka odpowiedź gości ze stolicy, Nemanja Gudelj zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, trafił jednak wprost w Jeroena Zoeta.

15'

Pierwsza groźna akcja PSV! Luuk de Jong uderzał z ostrego kąta, a piłkę przed siebie wybił Jasper Cillessen. Do futbolówki zdołał dopaść jeszcze Luciano Narsingh, ale nie zdołał ostatecznie pokonać golkipera Ajaksu.

13'

Goście z Amsterdamu długo rozgrywają piłkę i jak na razie przeważają na placu gry. Po stracie goli piłkarze PSV nawet nie rzucili się do ataku i sprawiają wrażenie bezradnych.

11'

Luciano Narsingh wpadł w pole karne Ajaksu, do piłki wyszedł jednak Jasper Cillessen i górą w tym starciu był golkiper gości.

9'

Jurgen Locadia oddał strzał z ostrego kąta, ale w żaden sposób nie zagroził on Jasperowi Cillessenowi.

8'

Arkadiusz Milik zgrał piłkę do Lasse Schoene, jednak Duńczyk szybko ją stracił.

7'

Amin Younes upadł na murawę po starciu z rywalem, arbiter spotkania pozostał jednak niewzruszony i nie odgwizdał przewinienia.

5'

Goście z Amsterdamu od początku spotkania przeważają. Warto także wspomnieć, że Arkadiusz Milki strzelił szesnastego gola w tym sezonie.

3'

Gol Arkadiusza Milika

2'

Co za początek spotkania! Ajaks do początku ruszył do ataku, Joel Veltman dośrodkował na pole karne PSV, do piłki dopadł Arkadiusz Milik pewnym strzałem wpakował ją do siatki!

2'

GOOOL! ARKADIUSZ MILIK!

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

16:33

Warto także wspomnieć, że w wyjściowym składzie Ajaksu zagra Arkadiusz Milik! W ostatnim czasie reprezentant Polski jest w bardzo dobrej formie, a w ubiegłym tygodniu strzelił piętnastego gola w sezonie.

16:31

Zdecydowanym hitem 28. kolejki ligi holenderskiej jest starcie PSV z Ajaksem. Obie drużyny walczą w tym sezonie o mistrzostwo kraju i jak na razie idą łeb w łeb. Gospodarze spotkania plasują się na pierwszej pozycji w tabeli, jednak za placami czują już oddech amsterdamczyków, którzy do lidera tracą tylko punkt!

16:26

Rezerwowi Ajaksu: van Rhijn, Fischer, El Ghazi, Sinkgraven, ven de Beek, Sarero, Boer.

16:25

Rezerwowi PSV: Issimat-Mirin, Pereiro, Schaars, Lestienne, Brennet, Pasveer, Hendrix.