Niedziela, 23 sierpnia 2015, godz. 14:30
NEC NijmegenMD
0 : 2
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
94'

Koniec spotkania! Ajax pewnie wygrywa 2:0, a strzelcem jednego z goli był Milik.

90'

Santos strzela gola dla NEC, lecz był spalony.

88'

Bramkowa akcja została przeprowadzona prawą stroną. Gola strzeliłby znowu Milik, ale w ostatniej chwili jego strzał wślizgiem ratował obrońca NEC. No i zrobił to na tyle nieudolnie, ze piłka wpadła do bramki.

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Van Eijden pakuje piłkę do własnej siatki!

84'

Ajax robi wszystko, żeby nie stracić gola. Z drugiej strony gospodarze nie za bardzo umieją zagrozić.

79'

Ostatnia zmiana w zespole Ajaksu. Tete za van Rhijna.

79'

Kartka dla Sinkgravena.

78'

Bazoer chciał kończyć akcję indywidualnie. Przeszkodził mu... sędzia.

77'

Sinkgraven dośrodkował jednak wprost w dłonie bramkarza.

77'

Klaassen próbował odegrać w polu karnym do Milika. Podanie zatrzymane, będzie rożny.

73'

Zmiany były w sumie cztery w krótkim odstępie czasowym. Zszedł też Emilsson. Za niego pojawił się Grot.

73'

Nie ma już również Schoene. Jest za to Fischer.

73'

El Ghazi też schodzi. W jego miejsce Sinkgraven.

72'

Pierwsza zmiana w meczu. Za Appiaha Lundholm.

69'

Milik dogrywał do El Ghaziego. Nie było to dokładnie podanie, więc zakończyło się stratą piłki.

65'

Rayhi brzydko potraktowany przez van Rhijna. Nie ma kartki - to dziwne.

64'

Rayhi znalazł sobie miejsce. Kopnął natomiast tak beznadziejnie, że aż żal o tym wspominać.

60'

Milik chciał podać do Schoene, zamiast samemu kopnąć z lewej nogi. Nie opłacił się ten altruizm - strata piłki.

58'

Gudelj z dystansu. Nad bramką. Wysoko nad bramką.

56'

Ajax operuje piłką na połowie przeciwnika. Jedno z dośrodkowań kończy główką Schoene. Zbyt przewidywalny był to strzał. No i nie było w nim żadnej siły.

55'

Beniaminek próbował wyrównać. Strzał był jednak zbyt lekki.

54'

No to pięknie Polak zaczął drugą odsłonę. Dostał podanie i sieknął z lewej z okolicy szesnastego metra. Lepszy bramkarz by to pewnie obronił, ale Halldórsson nie dał rady.

48'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! MILIK!

46'

No i znowu gramy. Padną gole? My na to bardzo liczymy.

46'

Piłkarze obu zespołów już są na boisku. Zaraz rozpocznie się druga część spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek. Najlepszą okazję miał Milik. Przeszkodził mu jednak skutecznie interweniujący Golla. Zapraszamy za kwadrans.

46'

Van Eijden skutecznie zablokował główkę Veltmana, która miała przedłużyć wrzutkę z wolnego.

43'

Milk na spalonym. Zaraz przerwa, żadna z drużyn chyba przed nią już nic nie strzeli.

41'

Główka Santosa. Piłka nawet nie doleciała do bramki.

37'

Van Rhijn przemknął z piłką, znalazł sobie trochę wolnego miejsca i kopnął. Mocno, celnie, no ale na posterunku był Halldórsson.

37'

Długo, bardzo długo zbierał się z murawy Kane. Sędzia jednak wyczekał i podniósł kartonik do góry.

36'

Żółta kartka dla Kane'a. Brzydki faul, choć i przy nim sam ucierpiał. Zresztą bardziej niż przeciwnik, którego powalił.

35'

Rayhi dostał prezent od obrońców Ajaksu, ale z niego nie skorzystał. Znowu nieczyste uderzenie...

30'

Zamieszanie w polu karnym Ajaksu! Riedewald nieczysto wybijał, co mogło zakończyć się golem, gdyby jeden z pomocników NEC lepiej uderzył.

29'

Appiah dośrodkował z prawej strony. Dokonał tego jednak tak źle, że futbolówka przeleciała nad bramką i wyszła poza linię końcową.

27'

SIadło nam trochę tempo tego meczu. Teraz częściej przy piłce są gospodarze, ale nie robią z tego użytku.

24'

Kolejna szansa dla Ajaksu. Schoene z wolnego i... minimalnie nad poprzeczką.

19'

Milik!!! Co za okazje, nie ma gola! Najpierw uderzył w bramkarza, potem celował nad nim, ale tylko róg, dzięki interwencji Golli!

14'

Pierwszy strzał gospodarzy. Zza szesnastki kopnął Santos. Celnie, lecz w środek.

11'

Halldórsson, a więc bramkarz Nijmegen, wyszedł z bramki, by przerwać kontratak Ajaksu. Zrobił to skutecznie.

10'

Na razie Milik jakby nieobecny. Za to dobrze w obronie czyści Golla.

8'

Gudelj próbował dorzucić z rzutu wolnego, lecz zrobił to za słabo. Jeden z obrońców NEC wybił efektownie szczupakiem

5'

Klaassen! Dostał podanie, piłka skozłowała, uderzył z woleja i broni bramkarz! Niezła próba, mógł paść gol.

3'

Ajax spokojnie rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika. Na razie bez okazji.

1'

Pierwszy gwizdek, a więc zaczęli.

14:30

W tym spotkaniu zagra jeszcze jeden Polak, tyle że w drużynie gospodarzy. Chodzi o Wojciecha Gollę, który do niedawna grał w Pogoni Szczecin.

14:28

Milik Milikiem, ale w jeszcze lepszej dyspozycji jest Anwar El Ghazi. Dwa mecze w lidze i cztery trafienia! Dzisiaj dołoży kolejne? Niewykluczone.

14:23

Ile by trzeba było zapłacić za Milika? Chodzi o grube miliony euro. Według francuskich mediów aż o 11! To byłby najdroższy transfer w historii polskiego futbolu.

14:22

Kto wie, może to nasza ostatnia relacja live z meczu Ajaksu z udziałem Polaka. Milik jest ponoć bliski przejścia do francuskiego Olympique Marsylia. Po szczegóły odsyłamy was tutaj

14:21

Jeżeli chodzi o poszczególnych zawodników, to dzisiaj oczywiście warto poobserwować naszego reprezentanta, który w czwartek zapewnił zwycięstwo nad Jabloncem w pierwszym meczu IV rundy el. do Ligi Europy.

14:19

Ajax po dwóch kolejkach ma komplet punktów. I fantastyczny bilans bramkowy: sześć goli strzelonych, żadnego straconego. A Nijmegen? Raz do przodu, raz do tyłu, w bramkach 1-3.

14:17

Za kwadrans pierwszy gwizdek w meczu. Naturalnie Arkadiusz Milik jest w składzie Ajaksu. Liczymy, że znowu błyśnie.