Liga Mistrzów. Gol Roberta Lewandowskiego. Bayern wykończył AEK w dwie minuty

23 października 2018, 20:46 | JCZ

Liga Mistrzów. Drugiego gola w fazie grupowej strzelił Robert Lewandowski. W wyjazdowym meczu z AEK Ateny Polak ustalił wynik, uderzając do pustej bramki. Bayern Monachium wygrał 2:0 (0:0) i został liderem w grupie E.

AEK Ateny - Bayern Monachium 0:2

Na przerwę Bayern schodził bez zdobyczy bramkowej. Mimo przytłaczającej przewagi nie potrafi znaleźć sposobu na AEK. Dobrze prezentował się na lewym boku Serge Gnabry, który szukał w polu karnym Roberta Lewandowskiego, ale i sam próbował kończyć akcje. W jednej z nich kopnął w zewnętrzną część bocznej siatki. W innej - obrońca wybił mu piłkę sprzed linii.

Lewandowski często pokazywał się kolegom do gry i nawet pokazywał im, gdzie dokładnie mają mu zagrać. W 27 minucie Polak miał pretensje do Thiago Alcantary, który włożył zbyt dużo siły w podanie na wolne pole. Krótko przed przerwą nie popisał się też Arjen Robben, za długo holując futbolówkę.

Przełamanie nastąpiło po zmianie stron. Bayern w mig objął prowadzenie, a zaraz potem je podwyższył. W 61 minucie próbę Robbena dobił Javi Martinez, natomiast w 63 kombinacyjną akcję uderzeniem do pustej bramki zwieńczył Lewandowski. Szkoda, że później piłka zatrzymała się na linii po jego kolejnym strzale:

Nie ma drugiej bramki Lewandowskiego. Piłka na linii #AEKBAYERN #AEKFCB #Lewandowski pic.twitter.com/CsX1VAWpDw— GOL24.pl (@GOL24pl) 23 października 2018

Bayern wygrał zasłużenie. Z siedmioma punktami na koncie czeka na rozstrzygnięcie w meczu Ajax Amsterdam - Benfica Lizbona (21:00). A Robert Lewandowski cieszy się z podtrzymania serii strzeleckiej. W zeszłą sobotę dwa razy trafił VfL Wolfsburg - w przyszłą to samo spróbuje zrobić w meczu z Mainz.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Przyszłość polskiej piłki według gry FIFA 19

[xlink]fe0536dd-6778-10d9-6f1a-7af771a8880a,72fb52ff-ef70-7b14-4fa8-b0f0562a2e7c[/xlink]