menu

Shakira „zdradziła” Pique z jego najzacieklejszym wrogiem – legenda Realu Madryt nagrodziła Kolumbijkę za piosenkę o tym pierwszym

19 listopada 2023, 11:51 | Jacek Kmiecik

W piątek, 17 listopada, w Sewilli odbyła się ceremonia wręczenia latynoamerykańskiej wersji nagród Grammy. Kolumbijska piosenkarka Shakira zdobyła trzy nagrody, w tym za piosenkę roku. Pikantność polega na tym, że piosenka ta jest kompozycją z argentyńskim DJ Bizzarapem, w której Shakira zniesmaczyła swojego byłego partnera, dawnego obrońcę FC Barcelony Gerarda Pique.

Sergio Ramos i Shakira
fot. kolaż @sergioramos/@shakira/Instagram
Sergio Ramos z Shakirą
fot. kolaż @sergioramos/@shakira/Instagram
Gerard Pique i Shakira
fot. @shakira/Instagram
1 / 3

Dwie z trzech nagród wręczył Shakirze stary wróg Gerarda Pique, były obrońca Realu Madryt, wystąpujący od minionego lata w swoim macierzystrym klubie – Sevilli, Sergio Ramos.

– Chcę podzielić się tymi nagrodami z hiszpańską publicznością. Wspieraliście mnie w dobrych i złych chwilach napisał:

– powiedziała Shakira.

[twitter]https://twitter.com/_emilyoram/status/1725561492366356991[/twitter]

Jak prestiżowa jest Latin Grammy?

Jest to główna nagroda muzyczna przyznawana muzykom hiszpańskojęzycznym. Wręczana jest od 2000 roku. W tym roku ceremonia po raz pierwszy odbyła się poza Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej.

Kolumbijka kilka miesięcy po burzliwym rozstaniu z Pique nagrał utwór w towarzystwie argentyńskiego DJ-a Bizarrapa. Prawie cała piosenka poświęcona jest byłemu konkubentowi Shakiry, jej nieprzyjemnym wspomnieniom o byłym kochanku i odnosi się także do nowej dziewczyny byłego gwiazdora Barcy – Clary Chii.

„Zamieniłeś Ferrari na Renault”, „Nie wrócę do ciebie, nawet jeśli będziesz płakać i błagać” – brzmią wersy nagrodzonego przeboju Shakiry, który został upubliczniony w styczniu.

Na początku utworu pojawiają się słowa skierowane do Pique: „Przepraszam, wsiadłam już do innego samolotu, nie wrócę tu, nie chcę się więcej rozczarować”. I dalej: „Podawałeś się za mistrza, a kiedy cię potrzebowałem, stałeś się najgorszą wersją siebie”.

W piosence Shakira opisuje też Clarę Chię: „Ma opinię dobrej osoby, ale taka nie jest”.

Oto kilka bardziej przejmujących wersów hitu Shakiry:

● „Zamieniłeś Ferrari na Renault”

● „Dużo ćwiczysz, ale za mało pracujesz nad swoim mózgiem”

● „Kobiety nie płaczą, kobiety wystawiają rachunki”

● „Nie wrócę do ciebie, nawet jeśli będziesz płakać i błagać”

Szczegóły dotyczące napisania piosenki o Pique i byłej pomocy domowej

We wrześniu Shakira ujawniła szczegóły dotyczące procesu pisania piosenek.

„Shakira o Ramosie: »Nigdy nie czułam się tak szczęśliwa z Pique«”

[twitter]https://twitter.com/weraball_/status/1725769648564818427[/twitter]

– Kiedy nagrywałam ten utwór, ludzie z mojego zespołu błagali mnie, abym przepisała tekst i ostrzegali przed wydawaniem utworu w takiej formie. Ale pomyślałem: dlaczego nie? Nie jestem dyplomatą przy ONZ, jestem artystką – mam prawo przekazywać emocje poprzez muzykę. To terapia dla mnie i innych. Wyrażam te słowa w imieniu kobiet, które mogą chcieć powiedzieć to samo, ale boją się bycia osądzonym napisał:

– oznajmiła piosenkarka.

Po zerwaniu z Pique Shakira czuje się samowystarczalna

Pique i Shakira ogłosili separację w czerwcu ubiegłego roku. Piłkarz i piosenkarka byli razem przez prawie 12 lat, ale oficjalnie nie byli małżeństwem. Para ma dwóch synów – Milana i Sashę.

[twitter]https://twitter.com/770carito/status/1725284808488571164[/twitter]

Po wydaniu sensacyjnej piosenki Kolumbijka zaczęła bardziej szczegółowo opowiadać o swoich przeżyciach:

– Myślałam, że kobieta potrzebuje mężczyzny, żeby być kompletna, ale to kłamstwo. Czuję się samowystarczalna, bez muzyki nie byłabym w stanie tego zrealizować. napisał:

A latem piosenkarka opowiedziała, w jakich okolicznościach dowiedziała się o zdradzie Pique:

– Dowiedziałam się o zdradzie, gdy mój ojciec był na oddziale intensywnej terapii. Nie sądziłam, że wytrzymam tak długo – uratowała mnie muzyka. napisał:

Pique nie komentuje rozstania z Sahakirą

Gerard wolał unikać tematu rozstania z Shakirą:

– Gdybym przywiązywał wagę do tego, co o mnie mówią, zamknąłbym się w mieszkaniu. Jedynym sposobem, aby wyjść z tego żywym, jest zignorowanie tego. Nie mogę codziennie zaprzeczać temu, co tak naprawdę nie istnieje. Nie chcę o tym rozmawiać i nie będę o tym rozmawiać, ale ludzie nie wiedzą nawet 10 procent tego, co się wydarzyło. Nie chcę o tym rozmawiać, bo to sprawa osobista. napisał:

Polecamy