menu

Robert Lewandowski blokowany przez Gerarda Pique. Wysoka pensja środkowego obrońcy może nie dopuścić „Lewego” do gry w LaLiga

5 sierpnia 2022, 18:31 | Jacek Kmiecik

Wysoka pensja obrońcy Barcelony, Gerarda Pique, uniemożliwia katalońskiemu klubowi rejestrowanie nowych zawodników - powiadamia diari ara. Między innymi chodzi o zablokowanie rejestracji zaprezentowanego dzisiaj oficjalnie na Camp Nou Roberta Lewandowskiego, któremu, jeśli nie dojdzie do zatwierdzenia w LaLiga, grozi absencja w pierwszych meczach nowego sezonu hiszpańskiej Primiera Division.

Niegdyś konkurenci, dzisiaj partnerzy - Robert Lewandowski i Gerard Pique
Niegdyś konkurenci, dzisiaj partnerzy - Robert Lewandowski i Gerard Pique
fot. DPA/PAP

Według źródła, nie tylko Lewandowski, ale i brazylijski pomocnik Rafinha i iworyjski atakujący Franck Kessie, a także obrońcy Francuz Jules Kounde i Duńczyk Andreas Christensen nie zostali jeszcze oficjalnie zarejestrowani przez LaLigę.

[polecany]23370851[/polecany]

Kataloński klub prosi 35-letniego Pique o zrezygnowanie ze znacznej części swojej pensji w celu zatwierdzenia nowo przybyłych piłkarzy.

W sezonie 2022/23 „Blaugrana” musi zapłacić obrońcy aż 52 mln euro. Kwota ta obejmuje płace przed opodatkowaniem, odroczone płatności z powodu pandemii koronawirusa, a także część wynagrodzeń, które Pique zgodził się otrzymać później, aby pomóc klubowi w rejestracji zawodników latem 2021 roku. Wówczas Hiszpan zgodził się odroczyć ponad 70 procent należnych mu płatności.

[polecany]23371411[/polecany]

Prezes Barcy, Joan Laporta, dał jasno do zrozumienia, że ​​transfery mogą zostać zarejestrowane przez LaLigę i że „Blaugrana” może rozpocząć rozgrywki w najsilniejszym zestawieniu, ponieważ wypracowali wystarczający limit pensji przy zastosowanych dźwigniach ekonomicznych.

- Dobrze wykonaliśmy robotę i wierzymy, że spełniamy wszystkie wymagania. Dokumentacja została już wysłana i czekamy na odpowiedź z Ligi. Mogą być pewne rozbieżności, ale rozumiemy, że nie będzie problemów, ponieważ zastosowaliśmy się do wszystkiego i gracze będą mogli się zarejestrować. Jeśli nie, jesteśmy gotowi zastosować czwartą dźwignię i zrobimy to - oznajmił szef Barcelony podczas uroczystej prezentacji Lewandowskiego na Camp Nou.

[polecany]23371279[/polecany]

Laporta wskazał, że w ostatnich miesiącach Barca weszła do grona milionerów i działa na zdrowych zasadach ekonomicznych.

- W ostatnich dwóch miesiącach przeprowadziliśmy operacje, które wypracowały 860 mln euro. Rok zakończyliśmy z zyskiem, jesteśmy „zdrowi” i mamy dodatni bilans. Spełniliśmy wymagania, więc ta wykonana praca pozwoli nam mieć świetną siłę do działania - zapowiedział Laporta.

[polecany]23369989[/polecany]


Polecamy