menu

Jarosław Kaczyński: Wolałbym taką Polskę, żeby Lewandowski grał na przykład w Legii

6 listopada 2022, 09:06 | PAP

Wolałbym taką Polskę, żeby Robert Lewandowski grał na przykład w Legii Warszawa - mówił w sobotę w Ełku (Warmińsko-Mazurskie) prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Życzył polskiej reprezentacji w piłce nożnej, by w Katarze osiągnęła coś więcej, niż tylko wyjście z grupy.

Jarosław Kaczyński życzy w Katarze reprezentacji Polski pod wodzą kapitana Roberta Lewandowskiego czegoś więcej niż wyjścia z grupy
Jarosław Kaczyński życzy w Katarze reprezentacji Polski pod wodzą kapitana Roberta Lewandowskiego czegoś więcej niż wyjścia z grupy
fot. kolaż AIP/Sylwia Dąbrowa Adam Jankowski

W czasie sobotniego spotkania z mieszkańcami Ełku prezes PiS był pytany, czy jego zdaniem reprezentacja Polski w piłce nożnej wyjdzie z grupy, w której zagra za nieco ponad dwa tygodnie na mistrzostwach świata w Katarze.

Prezes Kaczyński uważa, że sam Lewandowski nie wystarczy

- To ja nie będę ryzykował odpowiedzi, bo to jest tak w piłce nożnej, jak w polityce: jeden, nawet świetny, taki jak Lewandowski, to nie wystarczy. Musi być drużyna - mówił Kaczyński.

- Chociaż my naprawdę mamy kilku bardzo dobrych zawodników, nie tylko jednego, chociaż taki wielki, światowej klasy, jest Lewandowski. Bardzo się z tego cieszę, że takiego (piłkarza) mamy, chociaż wolałbym taką Polskę, żeby on grał w Legii Warszawa na przykład - oznajmił prezes PiS. - No, ale na razie takiej Polski nie mamy, chociaż musimy do tego dążyć także i w tej dziedzinie - dodał.

Kaczyński życzy reprezentacji, by osiągnęła coś więcej niż wyjście z grupy

- Życzę naprawdę z całego serca, żeby wyszli z grupy, a nawet więcej, żeby poszli jeszcze dalej. W końcu były takie czasy, że się nam udawało wejść do strefy medalowej. Dwa medale żeśmy zdobyli, brązowe to brązowe, ale jednak medale" - powiedział Kaczyński.

Polscy piłkarze 22 listopada rozpoczną rywalizację w grupie C mistrzostw świata w Katarze. Zagrają w niej z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. W dotychczasowej historii piłkarskiego mundialu Polacy dwa razy zajęli w nim trzecie miejsce - w 1974 r. w Niemczech i w 1982 r. w Hiszpanii.(PAP)

rof/ godl/