Liga francuska. PSG obroniło pozycję lidera. Dublet Mbappe z FC Nantes

4 września 2022, 00:13 | Paryż (PAP)

Piłkarze Paris Saint-Germain obronili pozycję lidera w ekstraklasie francuskiej. Mistrz kraju w 6. kolejce pokonał na wyjeździe Nantes 3:0. Kylian Mbappe zdobył dwie bramki i ma już na koncie siedem trafień w rozgrywkach.

Drużyna Nantes spotkanie rozpoczęła z dużym animuszem. Do zmiany wyniku więcej z gry mieli właśnie gospodarze. Niefrasobliwa strata piłki w środku pola pozwoliła PSG wyprowadzić skuteczną kontrę. Po zagraniu Leo Messiego piłka trafiła do Kyliana Mbappe. Reprezentant Francji strzelił pod poprzeczkę, a zaraz po przerwie dodał siódmie trafienie w sezonie.

Mbappe, mistrz asyst poprzednich rozgrywek, nie ma jeszcze na koncie podania, które w ostatnich sześciu spotkaniach ligowych pomogło koledze zdobyć bramkę.

Goście od 24. minuty mieli ułatwione zadanie, gdyż czerwoną kartka ujrzał Fabio da Silva, który prostą nogą zaatakował portugalskiego pomocnika Vitinhę. Wykluczenie mocno skomplikowało sytuację gospodarzom, ale ambitnie grali o korzystniejszy wynik.

Po drugim golu gospodarze stracili jednak wiarę we własne siły, czego konsekwencją było pierwsze trafienie dla paryżan w karierze Nuno Mendesa.

Olympique Marsylia, najgroźniejszy rywal PSG, również na wyjeździe zainkasował trzy punkty - wygrana 2:0 z Auxerre. Oba kluby mają po 16 punktów. Trzy mniej zebrały zespoły Olympique Lyon i Lens.

Ekipa z Lyonu pokonała w sobotę u siebie 5:0 Angers i ma jeszcze jeden mecz zaległy. Natomiast Lens zagra w niedzielę z Reims. (PAP)