menu

Liga Mistrzów. Kara UEFA dla Olympique Marsylia. Macierzysty klub Arkadiusza Milika musi zapłacić

30 września, 20:11 | Nyon, PAP

Francuski klub Olympique Marsylia został ukarany przez UEFA grzywną w wysokości ponad 30 tys. euro po zakłóceniach porządku podczas i po przegranej we wrześniu w piłkarskiej Lidze Mistrzów z Tottenhamem Hotspur.


fot. Sylwia Dabrowa

Kibice Marsylii, dobrze znani w Europie z wielu wywołanych w przeszłości burd, starli się z pracownikami ochrony i policją w Londynie po przegranej 0:2 meczu otwierającym rywalizację w grupie D.

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA ogłosiła w piątek, że francuski klub został ukarany grzywną w wysokości 15 tys. euro za rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami i 15 tys. euro za zakłócanie spokoju na stadionie Tottenhamu oraz 2500 euro za odpalanie fajerwerków.

Tottenham został ukarany grzywną w wysokości 6000 euro za rzucanie przedmiotami przez niektórych swoich fanów.

To był kosztowny początek Ligi Mistrzów dla drużyny Marsylii, której kibice próbki swojego nagannego zachowania zaprezentowali również podczas meczu 2. kolejki LM z Eintrachtem Frankfurt, przegranego 0:1.

Władze Olympique otrzymały nakaz rozegrania następnego meczu Ligi Mistrzów przeciwko Sportingowi Lizbona 4 października bez udziału publiczności i muszą zamknąć część trybun (Virage Nord) na Stade Velodrome w czasie zaplanowanego na 1 listopada spotkania z Tottenhamem.(PAP)

mask/ af/