Liga francuska. Przemysław Frankowski z drugą asystą w sezonie [WIDEO]. Debiut Adama Buksy

10 września 2022, 15:06 | Krzysztof Kowalski

Liga francuska. Przemysław Frankowski zaliczył drugą asystę w tym sezonie Ligue 1. Reprezentant Polski w piątkowym spotkaniu z Troyes popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego. W barwach Lens w końcu zadebiutował Adam Buksa.

Z polskich piłkarzy starcie Lens z Troyes w wyjściowym składzie rozpoczął jedynie Łukasz Poręba. Przemysław Frankowski na boisku pojawił się w 16. minucie zastępując kontuzjowanego Jonathana Gradita.

Polski skrzydłowy błysnął w końcówce pierwszej połowy. Znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego, a Kevin Danso strzałem głową pokonał bramkarza gości.

ASYSTA PRZEMYSŁAWA FRANKOWSKIEGO:
Asysta Przemka Frankowskiego! [unicode_pictographs]%F0%9F%98%80[/unicode_pictographs] Perfekcyjne dośrodkowanie Polaka! ⚽️[unicode_pictographs]%F0%9F%94%9D[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%93%BA[/unicode_pictographs] Lens prowadzi do przerwy z Troyes. II połowa do obejrzenia w CANAL+ SPORT5 i CANAL+ online [unicode_pictographs]%F0%9F%91%87[/unicode_pictographs]https://t.co/SzOMC6Ka1f pic.twitter.com/hf2x5repgt— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) September 9, 2022

Poręba w pierwszej odsłonie został ukarany żółtą kartką, a w przerwie został zmieniony przez Seko Fofanę. Wracający po kontuzji kostki Adam Buksa zameldował się na boisku w 72. minucie i był to dla niego debiut w zespole Lens.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych Troyes spędził Mateusz Lis.

Lens odniosło już piąte zwycięstwo i objęło prowadzenie w tabeli Ligue 1. Dotychczasowy lider PSG spotkanie 7. kolejki przeciwko Brest rozegra w sobotę (o godz. 17).

RC Lens - ES Troyes AC 1:0 (1:0)

Bramka: Kevin Danso 39