Liga francuska. Niespodzianki w meczach lidera i wicelidera

8 października 2022, 23:59 | bia/ co/

Lider Paris Saint-Germain zremisował na wyjeździe z Reims 0:0 w 10. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Obrońcy tytułu od 41. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Sergio Ramosa. Wicelider Olympique Marsylia przegrał u siebie z ostatnim przed tą serią Ajaccio 1:2.

W ekipie z Paryża nie mógł zagrać kontuzjowany Lionel Messi, ale wydawało się, że nawet bez słynnego Argentyńczyka mistrzowie Francji bez kłopotu poradzą sobie z plasującym się znacznie niżej Reims.

Tymczasem faworyzowani goście nie znaleźli sposobu na obronę rywali. Na dodatek od 41. minuty musieli grać w dziesiątkę, gdy czerwoną kartkę zobaczył Hiszpan Sergio Ramos.

Mimo drugiego w tym sezonie remisu (oprócz tego osiem zwycięstw) piłkarze PSG pozostali na pierwszej pozycji - mają 26 punktów. Ekipa Reims awansowała na 14. miejsce (8 pkt).

Szansy doścignięcia lidera nie wykorzystał Olympique Marsylia (23 pkt). Wicelider sensacyjnie przegrał u siebie z Ajaccio 1:2, choć od 15. minuty prowadził. Bramkę z rzutu karnego zdobył Dimitri Payet - to setny gol doświadczonego piłkarza OM we francuskiej lidze.

Ekipa z Marsylii poniosła pierwszą ligową porażkę w tym sezonie, a Ajaccio (7 pkt) dzięki wygranej wydostało się z ostatniego miejsca w tabeli. (PAP)