0 : 3
Everton FCEverton
1. połowa0 : 2
95'

Koniec! Everton z wysokim zwycięstwem na stadionie rywala, trzy punkty jadą do Liverpool'u!

92'

Doliczony czas gry powoli się kończy. Wynik raczej nie ulegnie zmianie, Everton z pierwszym zwycięstwem w sezonie.

89'

Również Browning wchodzi na boisko za Gallowaya.

88'

Zmiana w Evertonie. Deulofeu w miejsce Lukaku.

87'

Galloway leży na boisku, piłkarza męczą skurcze, a sztab medyczny już się nim zaopiekował.

86'

Jeszcze jedna okazja dla gości, tym razem jednak Naismith powstrzymany przez obrońców.

85'

Świetnie "rozklepana" akcja, piłka od Colemana trafiła do Barkleya, który zwiódł rywala i huknął obok słupka, bez szans dla bramkarza!

84'

BAAAARKLEEEY!!! ALEŻ GOL!!!

83'

Goście "bawią się" pod polem karnym rywala rozgrywając piłkę.

81'

Nieporadni gospodarze tracą piłkę, a właściwie oddają ją rywalowi za darmo.

80'

Jest również pierwsza zmiana w drużynie Roberto Martineza. Naismith zastąpił Kone.

79'

Davis schodzi z boiska. W jego miejsce Ward-Prowse.

78'

Gospodarze już chyba stracili nadzieję. W ostatnich minutach gra jest bardzo wyrównana.

77'

W kartkach prowadzą gospodarze. Tym razem "żółtko" dla Daviesa.

76'

Szykuje się zmiana w ekipie gości, za chwilę na boisku pojawi się Steven Naismith.

75'

McCarthy ukarany żółtą kartką za faul na Graziano Pelle.

74'

Piłkarze Evertonu nie śpieszą się kontrolując grę na połowie rywala.

73'

Udana pułapka ofsajdowa gospodarzy, piłka wraca w ich posiadanie.

72'

Dośrodkowanie Kone zablokowane. Rzut rożny dla podopiecznych Roberto Martineza.

71'

Mamy drugą zmianę w ekipie gospodarzy. Jay Rodriguez w miejsce Shane'a Longa.

70'

Nie było zagrożenia, jednak przy piłce na połowie rywala utrzymują się goście.

69'

Trwają kłótnie w polu karnym, za chwilę kolejny korner dla Evertonu.

68'

Błąd Yoshidy, będzie rzut rożny dla The Toffees.

67'

Mane wywalczył rzut rożny, po którym dobrego dośrodkowania nie wykorzystał Pelle.

66'

Barkley protestuje, jednak zdaniem sędziego nie był on faulowany w okolicy pola karnego rywala.

65'

Dobrze w obronie Everton, ale piłka błyskawicznie wraca pod nogi piłkarzy z St. Mary's Stadium.

64'

Cedric bez pomysłu na rozegranie akcji, to trochę spowolniło działania Southampton.

63'

Howard łapie piłkę po dośrodkowaniu Fonte.

62'

Tym razem przerwa ze względu na uraz Cedrica, który wróci na boisko z opaską z bandaży na głowie.

60'

Niezłą akcję gospodarzy psuje Mane, który podał do Pelle, ale zagrał mu "za plecy".

59'

Jeden z zawodników Świętych upadł w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce. Gramy dalej.

58'

Gra wznowiona, uraz nie okazał się poważny.

57'

Galloway opatrywany przez lekarza po starciu z Romeu.

56'

Święci wymieniają podania w środku pola. The Toffees nie istnieją po przerwie, ale próbują odebrać piłkę - póki co bezskutecznie.

55'

Stones przecina podanie w kierunku Pelle. Coraz lepiej radzą sobie gospodarze.

54'

Nieudane podanie Mane w kierunku Wanyamy.

53'

Howard! Świetnie ustawiony Amerykanin uratował Everton przed stratą gola. Błąd obrońcy wykorzystał Pelle, który huknął z woleja z pierwszej piłki, ale Howard stał wprost na linii strzału!

52'

Southampton wciąż atakuje, piłka co chwilę wraca w pole karne Evertonu.

51'

Barkley zatrzymuje akcję gospodarzy, tylko rzut rożny dla Świętych.

50'

Coleman dogrywa piłkę w pole karne, gdzie jednak zabrakło jego klubowych kolegów.

49'

Szybki "debiut" Romeu. Brzydkie wejście w nogi rywala kończy się żółtą kartką dla byłego piłkarza Chelsea.

48'

Mocno naciskają od pierwszych minut gospodarze, The Toffees nie potrafią wyjść z własnej połowy.

47'

Nieudany strzał Wanyamy po rzucie rożnym. Piłkę pewnie łapie Tim Howard.

46'

Gra wznowiona! Święci odrobią dwubramkową stratę?

46'

W przerwie zmiana w drużynie gospodarzy. Oriol Romeu zmienia Dusana Tadica.

49'

Koniec pierwszej połowy meczu na St. Mary's Stadium. Everton pewnie prowadzi z Southampton po dwóch golach Romelu Lukaku.

48'

Jeszcze kartka dla Barkleya, który faulował rywala w okolicy pola karnego.

47'

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy spotkania.

46'

Akcja - palce lizać! Lukaku odebrał piłkę Yoshidzie w środku pola, zagrał do Barkleya, który pociągnął akcję i świetnym podaniem znalazł Belga wychodzącego na czystą pozycję. Ten natychmiast huknął i bez problemu pokonał Stekelenburga strzałem po ziemi!

45'

GOOOOOOOL!!! ZNÓW ON, LUKAKU!!!

44'

Niezła próba Pelle, który głową przerzucił sobie piłkę nad obrońcą, ale nie zdołał utrzymać jej na boisku.

43'

Pelle zdołał oddać strzał, ale nie było to najlepsze uderzenie w karierze Włocha. Mocno blokowany przez obrońców miał ograniczone możliwości.

42'

Yoshida dobrą interwencją zażegnał niebezpieczeństwo w polu karnym.

41'

Spokojna końcówka pierwszej połowy, raz jedni, raz drudzy operują piłką w środku pola.

40'

Nieudany atak gości, Stekelenburg wznawia grę długim wyrzutem.

39'

Kapitalne podanie od Matta Targetta, ale Saido Mane nie opanował piłki w polu karnym.

38'

Gra wznowiona, długa piłka w kierunku Pelle, który nie miał wsparcia kolegów w tej akcji. Włoch gonił rywala, by odebrać mu piłkę, ale jedyne co zyskał to żółta kartka za faul.

37'

Stones leży na boisku, gra została przerwana.

37'

Nieporozumienie w ekipie gości, którzy zmarnowali dobrą okazję do kontrataku.

35'

Wanyama strzelał głową po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, niecelnie.

34'

Pelle faulowany na połowie rywala, okazja do dośrodkowania w pole karne.

33'

Dośrodkowanie Colemana, Fonte wybija piłkę z własnej szesnastki.

32'

W ataku Święci, dobra interwencja Gallowaya zatrzymuje próbę gospodarzy.

31'

Wracamy do gry, gospodarze oddają piłkę w ramach fair play.

30'

Potrzebna będzie pomoc medyczna, na boisku leży Targett. Muszę też sprostować - to Barkley, nie Cleverley oddawał strzał w poprzedniej akcji.

30'

Stekelenburg! Świetna interwencja po strzale Cleverleya!

28'

Galloway faulowany w środku pola.

27'

Niezbyt dobre rozwiązanie tego stałego fragmentu gry. Piłka wraca w posiadanie gospodarzy.

26'

Bardzo dobre wejście ze skrzydła McCarthy'ego, który z niemal zerowego kąta strzelił wprost w Stekelenburga. Rzut rożny dla gości.

25'

Nieudane zagranie Yoshidy, Święci tracą piłkę.

24'

23'

Fantastyczny kontratak w wykonaniu gości! Prostopadłe podanie do Kone, który znakomicie dograł piłkę na głowę Belga, a ten z zimną krwią skierował ją do siatki! Everton prowadzi!

22'

GOOOOOOOL!!! LUKAKU!!!

21'

Howard! Amerykanin świetną interwencją ratuje zespół po strzale Saido Mane z ostrego kąta!

20'

"Pałeczka" wraca w ręce Southampton, które znów rusza do ataku.

19'

Galloway niecelnie podawał do Cleverleya. Aut dla gospodarzy.

18'

Tym razem to goście próbują przedostać się pod bramkę rywala, mocniej naciskając w ostatnich kilku minutach. Póki co bezskutecznie.

17'

Bardzo dobra interwencja obrońcy Świętych, Matta Targetta, zatrzymuje groźną akcję Evertony.

16'

Gospodarze spokojnie wymieniają podania na połowie rywala. Ich przewaga jest coraz bardziej widoczna.

15'

Ajajaj! Tym razem to Tadić dośrodkował piłkę w pole karne The Toffees, ale minimalnie pomylił się Pelle.

14'

Ależ zamieszanie w polu karnym Evertonu! Najpierw po dośrodkowaniu Pellego upadł Long, chwilę później piłka ponownie znalazła się w szesnastce przyjezdnych, Pelle zgrał ją do Tadica, ale jego strzał został zablokowany!

13'

Dwie nieudane próby podania w pole karne z obu stron.

12'

Mane! Świetna podanie od Longa zakończyło się niecelnym strzałem z ostrego kąta piłkarza Southampton.

11'

Długa piłka w kierunku Longa, ale Święci zostali szybko zepchnięci do środka pola.

10'

Romelu Lukaku zatrzymany na skrzydle, The Toffees starają się znaleźć lukę w defensywie rywala.

9'

W środku pola faulowany był Saido Mane.

8'

Spore zamieszanie pod bramką Stekelenburga, kilka dośrodkowań w pole karne nie zakończyło się jednak strzałem na bramkę. Będziemy mieli kolejny rzut rożny dla Evertonu.

7'

Barkley uderzał na bramkę, ale piłka odbiła się od muru i wyszła poza linię końcową boiska. Korner dla gości.

6'

Rzut rożnych dla gospodarzy, goście wychodzą z groźnym kontratakiem, który zatrzymuje faulem Targett! Powstrzymanie wbiegającego w pole karne Lukaku kosztowało obrońcę Southampton żółtą kartkę. Rzut wolny dla Evertonu.

5'

Graziano Pelle oddał strzał, ale piłka wyraźnie "zeszła" mu z nogi. Znów zmuszeni do wybicia piłki zawodnicy Evertonu.

4'

Ponownie ruszają gospodarze, ale niecelne odegranie Longa zatrzymało akcję Świętych.

3'

Coleman w pojedynku biegowym z Targettem, zwycięsko z tego starcia wyszedł obrońca Southampton.

2'

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Evertonu, Stones wybija piłkę.

1'

13:45

Zaczynamy! Ze środka Everton.

13:29

Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania: KLIK!

13:26

Ławka rezerwowych Evertonu:

Robles, Mirallas, Deulofeu, Naismith, Besić, Osman, Browning.

13:24

Ławka rezerwowych Southampton:

Gazzaniga (GK), Rodriguez, Romeu, Martina, Ward-Prowse, Reed, Juanmi.

13:10

13:10

13:09

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu drugiej kolejki angielskiej Premier League. W pierwszym sobotnim spotkaniu Southampton zmierzy się z Evertonem. Kto wygra to spotkanie? Zapraszamy do typowania w komentarzach.