Poniedziałek, 16 marca 2015, godz. 21:00
Swansea CitySwansea City
0 : 1
LiverpoolLiverpool
22:53

Liverpool w nieco przypadkowych okolicznościach wygrywa ze Swansea, które pokazało w tym meczu zęby! To niezwykle ważne punkty dla Brendana Rodgersa przed wielką ,,Bitwą o Anglię'' z Manchesterem United. Z mojej strony to już wszystko. Za uwagę dziękuje Mateusz Decyk.

94'

Koniec meczu! Liverpool wygrywa na Liberty Stadium!

94'

Wszystkie siły do przodu rzucili gracze Swansea! Coutinho i Sturridge wybiegli we dwójkę z kontrą na połowę gospodarzy. Brazylijczyk zagrał na wolne pole do Sturridge'a, a ten przy asyście obrońcy trafił w słupek.

92'

Sturridge przetrzymuje piłkę w narożniku boiska. The Reds grają na czas.

90'

Cztery minuty dolicza sędzia Roger East

90'

Piłkarze Liverpoolu szanują piłkę w oczekiwaniu na końcowy gwizdek.

89'

Za Gylfiego Sigurdssona wchodzi Marvin Emnes. To ostatnia zmiana Monka.

88'

Zmiana taktyczna w Liverpoolu. Glen Johnson zmienia Adama Lallanę.

86'

Piłkarze Swansea zupełnie nie wiedzą jak zagrozić bramce Mignoleta. Brak sił, polotu i pomysłu.

85'

Atak pozycyjny Liverpoolu przerwany przez Coutinho, który podał do... linii bocznej.

84'

Lallana powstrzymywany przez Naugtona w polu karnym. Piłkę na oślep wybija Dyer.

83'

Piłkarze Swansea mają ogromne problemy z wyprowadzeniem piłki spod własnego pola karnego. Świetny pressing The Reds.

82'

Od kilku minut Liverpoolczycy utrzymują się przy piłce nie pozwalając na zbyt wiele gospodarzom. Przyjezdni mają jasno określony plan, którym jest dowiezienie wyniku do końca.

80'

Garry Monk chce nadać więcej dynamiki akcjom swojego zespołu. Ki zostaje zmieniony przez Nathana Dyera.

78'

Znowu stracił piłkę Emre Can, futbolówkę przejął Montero, ale przy próbie centry został zablokowany.

77'

Znowu niebezpiecznie w polu karnym Swansea. Podanie górą dostał Sterling od Sturridge'a i stanął oko w oko z Fabiańskim. Przelobował bramkarza Łabędzi, ale przy okazji także bramkę.

76'

Coutinho próbował pokonać Fabiańskiego podkręconym uderzeniem w okienko, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

75'

Piłkarze Swansea ewidentnie opadli z sił. Pechowo stracona bramka podcięła im skrzydła.

74'

Coutinho próbował zagrać w uliczkę w pole karne Swansea, ale z interwencją zdążył Fabiański.

73'

Zmęczony Routledge zostaje zmieniony przez Montero. Klasyczna zmiana w wykonaniu Garrego Monka.

72'

71'

Piłkarze Swansea zamknięci na własnej połowie.

69'

Masa szczęścia w tej akcji mieli goście. Prostopadłe podanie do Jordana Hendersona przeszło między nogami Williamsa i Amat musiał ratować sytuację wślizgiem. Na jego nieszczęście na przebitkę poszedł Henderson. Wybijana przez Hiszpana piłka odbiła się od środkowego pomocnika The Reds i przelobowała wychodzącego już z bramki Fabiańskiego.

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Henderson i piłka w siatce!

67'

Lallana z boku pola karnego zagrał do Coutinho, który musiał uderzać z pierwszej piłki. Strzał był na tyle słaby, że Fabiański spokojnie złapał piłkę.

65'

Mocne podanie do Sturridge w kierunku narożnika boiska. Do piłki wyszedł dobrze Fabiański i zneutralizował zagrożenie.

64'

Za Alberto Moreno wchodzi Steven Gerrard .

63'

Próba rozegrania koronkowej akcji w wykonaniu The Reds przerwana przez Williamsa.

62'

Emre Can szukał długim podaniem Sturridge'a przed polem karnym Fabiańskiego. Bramkarz Swansea dobrze wyszedł z bramki i złapał piłkę. W międzyczasie do wejścia na boisko szykuje się Gerrard.

60'

Gylfi Sigurdsson prosto w dobrze ustawionego Mignoleta.

59'

Po dłuższym rozegraniu Swansea piłkę przed polem karnym dostał Ki. Nieprzepisowo zatrzymywał go Emre Can. Dobra pozycja do strzału dla Swansea.

58'

Świetna interwencja Fabiańskiego! Sterling dostał piłkę w uliczkę na bok pola karnego i wycofał do Coutinho. Brazylijczyk próbował strzelić płasko przy słupku, ale na posterunku stał Fabiański.

57'

Gomis fauluje Sakho w pojedynku biegowym. Obrońca The Reds dobrze zastawił futbolówkę.

56'

Sterling rozkręca się na skrzydle. Znów dośrodkował w pole karne, ale piłkę na rzut rożny wybił Williams, świetnie spisujący się dzisiaj na środku obrony.

54'

Inicjatywa zdaje się przechodzić na stronę Liverpoolu, ale przy jednym z ataków pozycyjnych stracili piłkę i Swansea wyszło z kontratakiem. Jedno niecelne zagranie zadecydowało o jego niepowodzeniu.

53'

Bardzo ładna akcja w wykonaniu Liverpoolu. Sterling pognał skrzydłem, zacentrował, ale Moreno przewinił przy próbie strzału głową.

51'

Świetny pressing Swansea. Lallana zmuszony do wybicia piłki na oślep pod presją.

50'

Moreno po raz kolejny fauluje Naughtona i otrzymuje żółtą kartkę.

49'

Na murawie leży Adam Lallana. Wygląda to na problem z łydką, bądź kolanem. Niezbędna była pomoc służb medycznych. Na rozgrzewkę wyruszył Steven Gerrard.

48'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego sytuację wyjaśnia Simon Mignolet wyłapując piłkę.

47'

Moreno w nieprzepisowy sposób blokował Naughtona. Mamy rzut wolny przy linii bocznej.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Od środka gracze The Reds!

21:59

Piłkarze wychodzą już na murawę. W południowej Walii deszcz nie daje za wygraną i również w drugiej połowie będzie utrudniać grę zawodnikom.

21:52

Liverpool wygląda dzisiaj bardzo słabo. Swansea ma znaczną przewagę. Gospodarze o wiele lepiej radzą sobie w rozgrywaniu ataku pozycyjnego, ale też są niezwykle niebezpieczni przy kontratakach. Co jednak najważniejsze mają bardzo szczelną defensywę czego nie można powiedzieć o przyjezdnych z miasta Beatlesów.

21:50

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę!

45'

Moment przestoju w grze. Znacznie spadło nam tempo. Sędzia dolicza jedną minutę.

43'

Z prawej strony dobrą centrę posłał Routledge. Z piłką minęli się wszyscy zawodnicy, ale podążył za nią Ki, który... podał piłkę prosto do Mingoleta.

41'

Sterling ładnie przedarł się prawą stroną. Na chwilę zaczarował obronę Swansea i zdecydował się na wycofanie piłki tuż przed pole karne. Zrobił to jednak niedokładnie dając szansę na odbiór pomocnikom Swansea.

39'

Po centrze z rzutu rożnego do piłki na skraju pola karnego dochodzi Shelvey. Uderza z pierwszej piłki i prawdopodobnie tylko głowa Lallany, od której odbiła się piłka uratowała The Reds przed utratą bramki.

38'

Routledge dośrodkowuje piłkę do Ki. Obrońcy Liverpoolu wybijają futbolówkę prosto pod nogi Gomisa, który zostaje zablokowany przy próbie strzału. Do piłki dochodzi Sigurdsson i plasowanym strzałem próbuje pokonać Mignoleta. Belg wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na rzut rożny.

36'

Po długo rozgrywanej akcji Naughton szuka szukał w polu karnym Gomisa. Francuza nie znalazł, bowiem uderzona przez niego futbolówka poszybowała wysoko nad bramką.

34'

Ładna akcja Liverpoolu zakończona beznadziejną centrą Coutinho.

33'

Taylor mija na lewej stronie Emre Cana i podaje po ziemi w pole karne do dobrze ustawionego Sigurdssona. Ten nawija obrońce jednym zwodem i ustawia sobie piłkę do strzału. Umieszcza jednak piłkę na trybunach.

31'

Gomis klepie z Routledgem, robi sobie miejsce do strzału i z dwudziestego metra zaskakuje Belga potężnym strzałem, który paruje piłkę w bok. Napastnik biegł jeszcze co sił do dobitki, ale ubiegł go Sakho wybijający piłkę za linię boczną.

30'

Świetne zagranie górą do Sturridge'a za linię obrony, ale Anglik nie opanował piłki. Od bramki Fabiański.

29'

Słaby strzał Coutinho sprzed pola karnego. Zbyt słabo by zaskoczyć Fabiańskiego i w sam środek bramki.

28'

Sturridge zagrywa na skraj pola karnego do Sterlinga, który zacentrował prosto w ręce Fabiańskiego.

26'

Sterling sfaulował wybiegającego z kontrą Routledge'a. Żółta kartka.

26'

Na pole karne Swansea indywidualnie szarżował Emre Can. Został powstrzymany przez dwójkę obrońców.

25'

Znowu zamieszanie w polu karnym Liverpoolu. Piłkę na jedenasty metr od Shelveya otrzymuje Gomis. Francuski napastnik zabawił się z obrońcami, ale został zablokowany. Do dobitki biegł Sigurdsson, który ubiegł Mignoleta, ale Belg zdążył zastawić bramkę tak, że odbita od niego piłka wyszła za linię boczną.

23'

Szarżujący prawym skrzydłem Naughton zatrzymany przez obrońcę i z piątki zacznie Mignolet.

20'

Po zgraniu Sturridge'a nieprzygotowany strzał na bramkę Fabiańskiego oddaje Lallana. Angielski pomocnik trafił prosto w polskiego golkipera.

18'

Swansea ma w tym momencie ponad 60% posiadania piłki. Ich ataki pozycyjne wyglądają o wiele lepiej niż te wykonywane przez gości. Linia szesnastego metra przed bramką Fabiańskiego wydaje się być zaczarowana, bo gracze The Reds nie potrafią w żaden sposób zagrozić bramce Polaka.

17'

Nieudana próba uruchomienia Gomisa. Piłkę spokojnie łapie Mignolet.

15'

Ależ zamieszanie w polu karnym Liverpoolu! Najpierw Gomis wbiegł w obręb szesnastki mijając jak dziecko Emre Cana. Potem dośrodkowywał Routledge, główkował Ki, ale zanim Mignolet mógł wykazać się interwencją, piłkę wybił Skrtel. Kolejne ostrzeżenie dla Brendana Rodgersa.

13'

Gomis wbiegał między dwójkę stoperów gości, jednak Shelvey nie potrafił celnie zagrać. Skrtel wybija na rzut rożny.

12'

Shelvey chciał szybko wyprowadzić kontrę, po ataku pozycyjnym Liverpoolu, podając do Routledge'a na wolne pole. Piłkę przejął obrońca Liverpoolu.

10'

Routledge wbiegł w pole karne, ale zbyt długo zwlekał z decyzją co dalej i podał do znajdującego się na pozycji spalonej Gomisa.

8'

Sterling wystawia piłkę Sturridge'owi na dwudziestym metrze. Napastnik The Reds zdecydował się na strzał, jednak piłka minęła słupek bramki Fabiańskiego.

5'

Henderson wycina równo z trawą pędzącego skrzydłem Taylora. Sędzia nie miał wyboru. Żółta kartka.

4'

Routledge próbował podać na wolne pole do Taylora. Zagranie było na tyle niecelne, że boczny obrońca nawet do niego nie ruszył. Od bramki zacznie Mignolet.

3'

Próba rozegrania akcji pomiędzy Ki, a Gomisem przerwana faulem przez defensorów gości.

2'

Williams zagrywa do Fabiańskiego w taki sposób, że ten nie zdążył wybić piłki i mamy rzut rożny. Po rzucie rożnym, niecelnie główkował Skrtel.

1'

Zaczynamy! Od środka piłkarze w białych strojach!

20:58

Ostatnia rozgrzewka piłkarzy przy dźwiękach muzyki tanecznej i zaraz zaczynamy! Na Liberty Stadium trudno doszukać się wolnego miejsca!

20:55

Sędzia Roger East wyprowadza już oba zespoły na murawę. Zarówno Swansea jak i Liverpool w swoich podstawowych trykotach.

20:45

Październikowe spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 2:1 na korzyść Liverpoolu. Dla gospodarzy na Anfield strzelali Lovren i Balotelli. Dla Łabędzi bramkę zdobył Emnes. Warto przypomnieć, że przez sporą część spotkania to podopieczni Swansea prowadzili w tym spotkaniu, ale dzięki fantastycznej końcówce The Reds przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

20:41

Łabędzie skupiają się na walce w środku tabeli. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce ze sporą stratą do miejsc premiowanych grą w europejskich pucharach. Drużyna Łukasza Fabiańskiego w poprzedniej kolejce przegrała z Tottenhamem na wyjeździe, ale na własnym podwórku jest bardzo niebezpieczna, o czym całkiem niedawno przekonał się Louis van Gaal.

20:39

Dzięki tegorocznej, znakomitej dyspozycji drużyna Brendana Rodgersa znajduje się w znakomitym położeniu w ligowej tabeli Premier League. Liverpool będzie walczyć o prawo do udziału w Lidze Mistrzów, a do tego potrzebne będzie pewne zwycięstwo ze Swansea.