Fabregas strzelał z dystansu, piłka powędrowała ponad bramkę.

90'

Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Fabregas bezpośrednio na bramkę uderzał z rzutu rożnego, ale Costel Pantilimon przeniósł piłkę na aut.

89'

Santiago Vergini ukarany żółtą kartką.

88'

Ależ gracze Sunderlandu rozochocili się w końcowych minutach tego meczu. Coraz częściej zapuszczają się pod bramkę Chelsea.

87'

Adam Johnson potężnie huknął z dystansu, trafił obok bramki!

86'

Nemanja Matić ukarany żółtą kartką.

85'

Ostatniej zmiany dokonuje Jose Mourinho, za Williana wszedł Andre Schuerrle.

82'

Ależ zamieszanie pod ramką Chelsea! To mógł być gol! Connor Wickham zagrywał do Jozy'ego Altidorea, ten wpadł w pole karne "The Blues" i chciał oddać strzał na bramkę. Powstrzymywało go czterech graczy drużyny gości, ale ostatecznie to Thibaut Courtois wybronił ten strzał.

80'

Druga próba Didiera Drogby od momentu pojawienia się na boisku. Iworyjczykowi na razie żadna z nich nie wyszła dobrze.

78'

Connor Wickham strzela sprzed pola karnego, ale nieczysto trafił w piłkę i ta powędrowała tuż obok prawego słupka.

77'

A Didier Drogba zmieni Oscara.

76'

Podwójna zmiana w Chelsea. Za Diego Costę wejdzie Loic Remy.

75'

John O'Shea ukarany żółtą kartką.

75'

Sebastian Larsson uderzał z rzutu rożnego, bez zagrożenia pod bramką Chelsea.

74'

Jordi Gomez biegł pod bramkę Chelsea, odegrał futbolówkę do Jozy'ego Altidorea, który pędził w kierunku Thibaut Courtoisa. W tej sytuacji Belg ofiarnie wyszedł z bramki i skierował piłkę na aut. Rzut rożny dla gospodarzy.

73'

Lee Cattermole oddał mocny strzał z krawędzi pola karnego, ale świetną paradą bramkarską popisał się Thibault Courtois.

71'

Terry próbował powstrzymać rywala, ale został sfaulowane przez Johnsona. Sędzia dyktuje rzut wolny dla Chelsea.

70'

Zarówno Willian, jak i Fabregas są dziś bardzo aktywni pod bramką Sunderlandu i to głównie oni kreują groźne sytuacje Chelsea,

68'

Potężny strzał z dystansu Nemanji Maticia! Pantilimon miał wielkie problemy z obroną, ale na raty, uchronił swoją drużynę przed stratą gola.

66'

Rzut wolny dla Sunderlandu, piłkę uderzał Sebastian Larsson, niefortunnie przyjął ją Oscar, ale błędy Brazylijczyka nie wykorzystali jednak gospodarze.

65'

Sebastian Larsson dośrodkowywał w pole karne Chelsea, ale Gary Cahill w porę przechwycił futbolówkę.

63'

Wymienili teraz między sobą krótkie podania Hazard, Willian i Oscar, ale nic z ich zamiarów nie wyszło.

62'

I druga zmiana gospodarzy, za Stevena Fletchera wejdzie Jozy Alditore.

62'

Zmiana w Sunderlandzie, Jordi Gomez zmieni Jack'a Rodwella.

60'

Diego Costa oddał strzał ze skraju pola karnego, ale to nie przyniosło żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

58'

Fletcher zagrywał do wbiegającego ze skrzydła w pole karne Connora Wickhama, ale w porę interweniuje Cesar Azpilicuetai oddala futbolówkę od własnej bramki.

56'

Diego Costa przyjął piłkę po dośrodkowaniu, jednak obrońcy "Czarnych Kotów" są czujni i w porę wybiją piłkę. Sędzia dyktuje rzut rożny dla Chelsea.

54'

Dieco Costa ukarany żółtą kartką.

53'

Fabregas "na pamięć" zagrał do Oscara, ten przejął piłkę i uderzył z dystansu, bez zagrożenia pod bramką Sunderlandu.

52'

Eden Hazard został zatrzymany w środkowej strefie boiska świetnym wślizgiem Cattermole'a.

51'

Willian strzela z krawędzi pola karnego, ale piłka przelatuje obok bramki blisko prawego słupka.

49'

Gary Cahill wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, uderzał główką, ale trafił prosto w bramkarza.

48'

Kolejny rzut rożny dla Chelsea, Willian strzelał z narożnika boiska, bez zagrożenia pod bramkę Sunderlandu.

47'

Dobre wejście Williana w pole karne, blisko tego zawodnika był Anthony Reveillere, koniec końców sędzia podyktował rzut rożny dla przyjezdnych.

45'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

19:25

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Sunderland remisuje z Chelsea.

44'

Starcie O'Shea i Costy, obaj piłkarze kopnęli się, ale gwizdek sędziego milczał.

43'

Oscar padł w polu bramkowym Sunderlandu. Sędzia nie odgwizdał faulu.

41'

Steven Fletcher był przytrzymywany przez Cahilla, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia, co nie podoba się kibicom zgromadzonym na Stadium of Light.

39'

Larsson mocno uderzał z narożnika boiska, ale strzał ten został zablokowany przez Ivanovicia.

38'

Connor Wickham minął na skrzydle Oscara, poza Brazylijczykiem miał na plecach Ivanovica, ale przy próbie dośrodkowania piłkarze Chelsea wybili piłkę na aut. Mamy korner dla gospodarzy.

37'

Teraz w natarciu Sunderland, Anthony Reveillere pogubił się pod bramką "The Blues", odegrał futbolówkę do jednego z kolegów, ale piłkarze Jose Mourinho przechwycili ostatecznie piłkę.

35'

Willian strzelał płasko, z dystansu, ale piłka spokojnie minęła lewy słupek bramki gospodarzy.

33'

Santiago Vergini uderzał na bramkę Chelsea, ale trafił tylko w poprzeczkę! Cud ratuje gości przed stratą gola!

32'

Zagranie ręką Cesara Azpilicuety, mamy rzut wolny dla Sunderlandu.

31'

Branislav Ivanović podłączył się do akcji ofensywnej i będą przed polem karnym Sunderlandem zdecydował się na strzał. Zapowiadało się obiecująco, ale Costel Pantilimon pewnie obronił.

30'

Małe zamieszanie pod bramką Chelsea, Connor Wickham strzelał z narożnika boiska, a Thibaut Courtois musiał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, aby wybronić ten strzał. Po chwili Adam Johnson dopadł do "wyplutej" przez Belga piłki, jednak ostatnie nie zagroził bramce przyjezdnych.

28'

Fabregas świetnie podawał do Diego Costy, ten pięknie złożył się do strzału i prawą nogą uderzał piłkę, jednak została ona zablokowana przez defensorów Sunderlandu.

27'

Adam Johnson starł się z jednym z graczy Chelsea, na szczęście sędzia nie ukarał go kartką.

25'

Rodwell nie miał do kogo podawać i musiał zdecydować się na oddanie strzału, po którym piłkę pewnie wybronił Courtois.

24'

Willian chciał zaatakować bramkę Sunderlandu, ale nie miał najmniejszych szans na jej sforsowanie z wychodzącym Pantilimonem.

22'

John O'Shea świetnie powstrzymał biegnącego na bramkę Diego Costę, który po podani Fabregasa znalazł się w dobrej sytuacji strzeleckiej.

21'

Hazard chciał popisać się swoimi umiejętnościami i w pojedynkę pobiegł pod bramkę Sunderlandu. W porę powstrzymali go stoperzy drużyny gospodarzy.

19'

Rzut rożny dla Chelsea, dośrodkowywał Fabregas, piłka musnęła jeszcze głowę Terry'ego, ale po małym zamieszaniu pod bramką Sunderlandu piłkarze te drużyny wybili piłkę.

18'

Co ciekawe, Chelsea na Stadium of Light wygrała dziewięć na dziesięć ostatnich meczów z Sunderlandem.

16'

Willian uderzał tuż sprzed pola karnego, ale Costel Pantilimon wyciągnął się jak struna między słupkami i skierował piłkę w okolice prawego słupka.

15'

Pierwszy rzut wolny dla Sunderlandu, piłkę uderzał Adam Johnson, ale zrobił to zbyt słabo i Oscar nie miał żadnych problemów, by wybić ją z okolic własnego pola karnego.

14'

Po strzale Oscara piłka odbiła się jeszcze rykoszetem, ale Pantilimon koncertowo wybrnął z opresji.

12'

Eden Hazard, walczył o czystą pozycję, ale był naciskany przez rywali i zdecydował się na uderzenie ze skraju pola bramkowego.

11'

Cesar Azpilicueta źle przyjął piłkę i w efekcie stracił ją na rzecz rywali.

9'

Connor Wickham zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką Chelsea.

9'

Sunderland przez kilka dłuższych chwil utrzymywał się przy piłce, ale Eden Hazard w końcu odebrał rywalom futbolówkę.

8'

Matić do Fabregasa, ten oddał futbolówkę do Hazarda, który dobrze rozejrzał się i zauważył będącego na dobrej pozycji Johna Terry'ego.

6'

Świetna piłka do Connora Wickhama, który głową oddał strzał na bramkę Chelsea, ale w porę wybił ją Ivanovic.

5'

Fabregas zagrywał do Williana, akcja ta wyglądała na naprawdę dobrą, jednak koniec końców Hiszpan zbyt mocno dograł futbolówkę w kierunku swojego kolegi.

4'

Chelsea powoli zamykają Sunderland na własnej połowie, Eden Hazard rządzi i dzieli w środku pola, i co chwile rozgrywa piłkę do swoich partnerów.

4'

Courtois wybijał piłkę spod własnej bramki, rywale próbowali wyprowadzić go z równowagi i zaatakować, ale Belg poradził sobie bez problemów w tej sytuacji.

2'

Spokojny początek spotkania. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, obie drużyny badają spokojnie swoje możliwości.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy mecz!

18:24

Nie ma wątpliwości, że piłkarze Chelsea w tym sezonie pewnie kroczą po mistrzostwo Anglii. Londyńczycy od początku rozgrywek spisują się niemal bez zarzutu, a w ostatnim czasie na pięć meczów małą "wpadkę" zaliczyli tylko raz - zremisowali z Manchesterem United 1:1. Po dwunastu kolejkach "The Blues" mają na koncie trzydzieści dwa punkty, są liderami Premier League i mają sześć oczek przewagi nad drugim Southampton.

18:21

18:20

Gospodarze dzisiejszego spotkania w trwającym obecnie sezonie spisują się przeciętnie i plasują się w środkowej strefie boiska. Po dwunastu rozegranych kolejkach "Czarne koty" zgromadziły trzynaście punktów, co daje im obecnie czternastą pozycję.

18:18

Rezerwowi Chelsea: Cech, Filipe Luis, Zouma, Drogba, Obi Mikel, Schurrle, Remy.

18:17

Rezerwowi Sunderlandu: Bridcutt, Gomez, Altidore, Alvarez, Mannone, Coates, Buckley.

18:11

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Chelsea - Sunderland, które zagrają z sobą w ramach 13. kolejki angielskiej ekstraklasy.