Niedziela, 19 kwietnia 2015, godz. 17:00
Newcastle Unitednewcastle
1 : 3
WCTottenham Hotspur
18:52

Koguty wywożą trzy punkty z St' James Park po dobrym spotkaniu. Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy, a do bramki Vorma trafił Jack Colback. Chwilę później w bramce po raz kolejny nie popisał się Tim Krul, a Christian Erisken zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. W końcówce spotkania gospodarze walczyli o doprowadzenie do wyrównania, ale po fatalnej stracie i świetnej kontrze Kogutów, wynik ustalił Harry Kane.

93'

Koniec! Tottenham wygrywa na St' James Park!

92'

Jedna z ostatnich szans Newcastle na bramkę, po rzucie rożnym pewnie piłkę łapie Vorm.

91'

Fatalna strata Srok w ataku, piłkarze Tottenhhamu przeprowadzili szybką kontrę, piłka trafiła do Kane'a, a ten przebiegł z nią kilkanaście metrów i pewnie trafił do bramki! To już 20. trafienie napastnika Kogutów w tym sezonie Premier League!

91'

GOOOOOOOOOL! HARRY KANE PO RAZ 20!

90'

Dobry okres gry Newcastle, Sroki walczą o wyrównanie.

88'

Po konsultacji sędziowskiej Nabil Bentaleb zostaje jednak ukarany żółtą kartką.

88'

Ryan Mason zastępuje zmęczonego Paulinho.

87'

Bentaleb zalicza klasyczny faul taktyczny, ale nie zostaje upomniany żółtą kartką.

86'

Zawodnicy Newcastle chcieli sprytnie rozegrać rzut wolny, ale złe przyjęcie Pereza uniemożliwiło zaskoczenie rywali.

84'

Świetne dośrodkowanie Paulinho, Fazio w idealnej sytuacji nie trafia w bramkę!

83'

Kolejna próba Kane'a, znów zablokowana. Widać, że napastnik Tottenhamu chce dziś strzelić bramkę numer 20. w tym sezonie.

82'

Danny Rose schodzi z boiska, na murawę wbiega Davies.

81'

Janmaat z dystansu bardzo wysoko nad bramką, zawodnik Newcastle niepotrzebnie uderzał z nieprzygotowanej pozycji.

80'

Danny Rose na spalonym, nie będzie bramki dla Tottenhamu.

78'

Strzelca bramki, Nacera Chadliego, zastępuje Moussa Dembele.

78'

Harry Kane uderza wprost w Tima Krula, Holender pewnie łapie piłkę.

78'

Dobra akcja Janmaata i Colbacka w polu karnym, ten drugi był bliski strzelenia kolejnej bramki!

75'

Adam Armstrong zastępuje Vurnona Anitę.

74'

Świetna piłka Bentaleba w pole karne, ale Kane poślizgnął się przy oddawaniu strzału i nic z tego nie wyszło.

72'

Doskonała interwencja Krula, gdyby nie Holender, to Lamela prawdopodobnie wpakowałby piłkę do siatki!

69'

Anita próbował długiego podania w pole karne, ale zagrał zbyt mocno i piłka wyszła za linię końcową.

68'

Kane uderzał po rzucie rożnym, ale w końcu w bramce dobrze spisał się Tim Krul.

68'

Kane nie zrozumiał się z Chadlim i nie mogło się skończyć na niczym więcej niż rzucie rożnym dla Tottenhamu.

63'

Tym razem żółtą kartką ukarany został Remy Cabella.

63'

A właśnie tak piłka wleciała do bramki po strzale Christiana Eriskena.

63'

61'

Żółta kartka dla Jana Vertonghena za faul na Ayozie Perezie.

60'

Kolejna świetna akcja Cabelli, ale Perez źle zastawił piłkę przy podaniu i łatwo zabierają ją obrońcy Tottenhamu.

56'

Kibice na Twitterze szydzą z dzisiejszej formy bramkarza Newcastle - Holender ma swój udział przy obu straconych bramkach.

55'

54'

Świetnie wykonany rzut wolny, żaden piłkarz w polu karnym nie dotknął piłki co zmyliło Tima Krula i pozwoliło zanotować Duńczykowi kolejne trafienie w sezonie.

53'

GOOOOOOOOOOOOL! CHRISTIAN ERIKSEN!

52'

Colback fauluje Eriksena. Warto przypomnieć, że zawodnik Newcastle ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

51'

46'

Ponadto za Gouffrana na boisko wbiegł Ameobi.

46'

Po przerwie Mehdiego Abeida zmienił Gabriel Obertan.

47'

Ależ początek drugiej połowy dla Newcastle! Świetne podanie Pereza, a Jack Colback doprowadza do wyrównania!

46'

GOOOOOOOOOL! JACK COLBACK!

46'

Wracamy na St' James Park!

17:50

A poniżej oceny zawodników obu drużyn po pierwszej połowie według serwisu Whoscored.com.

17:49

17:48

Koguty po dobrym uderzeniu Chadliego i złym ustawieniu Krula w bramce prowadzą w spotkaniu z Newcastle. Mecz toczony jest w dobrym tempie, nie brakuje ciekawych akcji, ale z całą pewnością zawodnicy obydwu drużyn za rzadko oddawali celne strzały. W końcówce pierwszej połowy Lamela bardzo ostro zaatakował Vurnona Anitę, ale sędzia Kevin Friend był łaskawy i ukarał go jedynie żółtą kartką. Za kwadrans wracamy na St' James Park!

45'

Koniec pierwszej połowy!

46'

Erika Lamela może mówić o szczęściu, został ukarany tylko żółtą kartką po bardzo ostrym faulu na Anicie.

44'

Krul popisuje się świetną paradą po uderzeniu Kane'a.

44'

Dobrze czuje się dziś Remy Cabella, bardzo dobre spotkanie w wykonaniu tego zawodnika.

42'

Za faul na wyprowadzającym kontrę Perezie żółtą kartką ukarany został Paulinho.

42'

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Za faul na Vertonghenie ukarany został Jack Colback.

40'

Lamela bezsensownie stracił piłkę, na strzał z dystansu zdecydował się Perez, ale pomimo doskonałej próby Hiszpana, bez problemu w bramce spisał się Vorm.

38'

Świetna centra Paulinho, Rose musiał przebiec sprintem połowę boiska, ale jego centra była fatalna. To chyba największy problem tego piłkarza - bardzo dobre zagrania przeplata słabymi.

35'

Fatalna strata Paulinho, ale błąd kolegi faulem naprawił Jan Vertonghen.

32'

Świetna praca Kogutów w defensywie, najpierw Vertonghen zablokował strzał Pereza, a potem Dier wyłuskał piłkę rywalowi.

31'

Chadli zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka odbiła się nieszczęśliwie przed Krulem i wpadła do siatki!

30'

GOOOOOOOOOL! NACER CHADLI!

30'

Posiadanie piłki - 34% - 66% na korzyść Tottenhamu.

28'

Oba zespoły grają teraz z pominięciem drugiej linii, długie piłki na napastników nie przynoszą jednak dobrego efektu.

27'

Dobra akcja gospodarzy przerwana faulem Rose'a.

23'

Dobra akcja Kane'a, której nie wykorzystał Paulinho, słabe zagranie Brazylijczyka.

21'

Erisken z rzutu wolnego w światło bramki, ale bardzo lekko, po ziemi i Krul nie miał prawa pomylić się w tej sytuacji.

19'

Bentaleb uderzał z dystansu, piłka wylądowała prawdopodobnie na parkingu znajdującym się obok stadionu.

19'

Nad stadionem St' James Park lata samolot z napisem '5 in a row, Sunderland', co odnosi się do pięciu zwycięstw z rzędu Sunderlandu nad Newcastle w meczach Tyne–Wear derby.

15'

Williamson po profesorsku wycofuje piłkę głową do Krula ubiegając przy tym Lamelę.

14'

Dobra akcja Newcastle zakończona strzałem Pereza. Piłka leciała jednak wprost w Vorma, który nie miał problemów z interwencją.

13'

Świetna, ostra centra Rose'a po ziemi, ale Harry'ego Kane'a wyprzedził Williamson.

12'

Perez wychodził na pojedynek sam na sam z Vormem, ale arbiter liniowy podniósł chorągiewkę. Spalony.

12'

Lamela myślami był już gdzie indziej, a zapomniał o tym, że najpierw trzeba przyjąć piłkę.

10'

Wracamy do gry, Kane na szczęście może kontynuować mecz.

8'

W starciu z rywalem ucierpiał Harry Kane, gra została na chwilę przerwana.

6'

Zbyt długie dośrodkowanie Anity, piłka opuściła boisko, a grę od bramki zacznie Vorm.

5'

Pierwsza dobra akcja Cabelli, ale jego prostopadłe podanie dobrze rozczytał Danny Rose.

3'

Dobrze z piłką z własnej połowy wyjść próbował Christian Eriksen, ale faulem powstrzymał go Abeid.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Kevina Frienda, gramy!

16:40

Poniżej na bardzo klarownej grafice porównanie statystyk Danny'ego Rose'a z obecnego i zeszłego sezonu. Przypomnijmy, że Rose wybiegnie dziś na murawę w podstawowym składzie Kogutów.

16:39

16:31

Najlepszy strzelec gości - Harry Kane- zdobył w tym sezonie Premier League już 19. bramek. Najlepszy pod tym względem w drużynie Srok jest Papiss Demba Cisse, autor 11. trafień.

16:31

Przed tym meczem Tottenham zajmuje siódme miejsce w tabeli z 54. oczkami na koncie. Gospodarze są na 14. miejscu i zgromadzili do tej pory 35. punktów.

16:25

Ławka rezerwowych Tottenhamu: Friedel, Davies, Yedlin, Dembele, Mason, Townsend, Soldado.

16:24

Ławka rezerwowych Newcastle: Woodman, Sterry, Kemen, Obertan, Ameobi, Armstrong, Riviere.

16:24

Tottenham Hotspur: Vorm, Dier, Fazio, Vertonghen (c), Rose; Bentaleb, Paulinho, Chadli, Eriksen, Lamela; Kane.

16:24

Newcastle United: Krul; Janmaat, Coloccini (c), Williamson, Anita; Abeid, R.Taylor, Colback; Gouffran, Perez, Cabella.

16:19

Witamy serdecznie, już za około 40. minut rozpocznie się spotkanie Newcastle United z Tottenhamem, a wraz z nim nasza relacja LIVE!