Newcastle Unitednewcastle
0 : 1
SunderlandSunderland
16:25

Czwarty raz z rzędu Sunderland wygrywa Tyne-Wear Derby i to jak to robi! Końcówka meczu, 90 minuta i wspaniała kontra dała gościom te trzy punkty! Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

96'

KONIEC! SUNDERLAND OGRYWA NEWCASTLE!

96'

Janmaat jeszcze dośrodkował z prawej strony boiska, ale piłka wyszła na aut bramkowy

95'

Jordi Gomez oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę

94'

Sebastian Larsson schodzi teraz z boiska i w jego miejsce widzimy Jacka Rodwella

93'

Żółtą kartką ukarany Dummet

92'

Sebastian Larsson! Dostał długą piłkę, minął Colocciniego, minął Alnwicka i trafił boczną siatkę!

91'

Kapitalna kontra Czarnych Kotów, goście poklepali piłkę w polu karnym Newcastle, piłkę otrzymał Adam Johnson i to on wpakował ją do bramki! Jak odpowie Newcastle? Sędzia doliczył pięć minut!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! ADAM JOHNSON, GOŚCIE WYCHODZĄ NA PROWADZENIE!

89'

Sissoko! Świetny strzał z dystansu, Pantilimon przenosi piłkę nad bramkę!

89'

Ameobi schodzi teraz z boiska, a w jego miejsce wchodzi Cabella

87'

Armstron oddał strzał głową po dośrodkowaniu Ameobiego, ale nie trafił nawet w bramkę

85'

Ameobi dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy gości wybijają piłkę na rzut rożny

84'

Buckley zaatakował lewą stroną boiska, ale faulował przy tym Colbacka

82'

Papiss Cisse faulował Larssona na własnej połowie boiska

81'

Wickham schodzi teraz z boiska, a w jego miejsce widzimy Buckley'a

80'

Perez dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie. Grę od bramki wznowią goście

78'

Ayoze Perez zagrał teraz długą piłkę w kierunku Cisse, ale ten był na spalonym

77'

Adam Johnson! Wpadł z piłką w pole karne, minął Colocciniego i przestrzelił w sytuacji sam na sam!

75'

Papiss Cisse zmienia Cheicka Tiote

75'

Ayoze Perez! Wszystko bardzo dobrze zrobił w tej akcji Hiszpan, przyjęcie piłki, drybling, to zagrało jak trzeba. Tylko strzał był fatalny, bo prosto w bramkarza!

72'

To musiał być gol! Sissoko zagrał świetną piłkę do Armstronga, ale ten zamiast posłać zwrotnie podanie to sam kończył akcję i trafił prosto w bramkarza!

70'

Cattermole schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Bridcutta

69'

Sissoko był teraz faulowany przez O'Shea i Irlandczyk dostał żółtą kartkę

68'

Sissoko dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, jednak skutecznie we własnym polu karnym interweniował Brown

66'

Dłużej teraz przy piłce są gospodarze. Zobaczymy, co z tego wyniknie

64'

Panitlimon! Perez oddał świetny strzał w górny róg bramki gości, ale Rumun nie dał się pokonać!

62'

Fletcher oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

60'

Janmaat oddał strzał sprzed pola karnego, piłka poleciała obok bramki

59'

Tymczasem Adam Armstrong zmienia Yoana Gouffrana

58'

Indywidualnie zaatakował Wickham, ale stracił piłkę i goście mają tylko aut

56'

Żółtą kartką za faul taktyczny ukarany Cattermole. Tymczasem na boisko wrócił Steven Taylor

55'

Yoan Gouffran oddał strzał z dystansu, ale nie trafił nawet w bramkę

54'

Jordi Gomez, jak on to spudłował! O'Shea zagrał długą piłkę do Gomeza, ten podał do Fletchera, a on świetnym podaniem oddał mu futbolówkę. Były piłkarz Wigan przestrzelił w idealnej sytuacji!

54'

Steven Taylor zszedł na razie za linię boczną, prawdopodobnie nie będzie potrzebna zmiana. Wracamy do gry

50'

Steven Taylor zderzył się ze słupkiem po starciu z Fletcherem i mamy przerwę w grze. Obrońca Newcastle potrzebuje pomocy lekarzy

48'

"Siedzą" na połowie rywala gospodarze, ale na razie niewiele z tego wynika. Zobaczymy, jak sytuacja będzie się dalej rozwijać

46'

Żadnych zmian nie ma, piłkarze wrócili na boisko i zaczynamy drugą połowę!

15:20

Pierwsza połowa była twardym, ostrym widowiskiem. Piłkarze obu zespołów nie odstawiali nogi, widzieliśmy sporą liczbę fauli i żółtych kartek. Jedni i drudzy stworzyli też sobie po parę okazji podbramkowych, jednak goli nie było dane nam zobaczyć. Oby po przerwie się to zmieniło.

47'

I właśnie teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

46'

Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

45'

Johnson dośrodkował z rzutu wolnego, ale wybijają piłkę obrońcy Newcastle. Po chwili znów zagrywał futbolówkę w pole karne, a futbolówka wyszła na aut bramkowy

44'

Gouffran i Coloccini faulowali wespół na własnej połowie Verginiego

42'

Wickham oddał kolejny strzał na bramkę, tym razem z dystansu i tym razem niecelny

40'

Sissoko oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę Pantilimona

39'

A teraz Connor Wickham faulował Alnwicka i dostał za to żółtą kartkę

38'

Wickham! Coates dośrodkował z lewej strony boiska, s Wikcham oddał groźny strzał, z którym świetnie poradził sobie bramkarz!

37'

Tiote oddał strzał z dystansu, ale trafił tylko w plecy Moussy Sissoko

36'

Teraz Ayoze Perez próbował wedrzeć się indywidualnie w pole karne, jednak przegrał pojedynek z Coatesem

35'

Perez! Świetny strzał z dystansu, jednak piłka nieznacznie minęła bramkę!

35'

Yoan Gouffran starał się dośrodkować z lewej strony boiska, ale został zablokowany przez obrońcę

33'

Prawą stroną próbowali zaatakować goście, ale niedokładnym podaniem zepsuł wszystko Adam Johnson. Od bramki grę wznowią gospodarze

31'

A teraz Coates faulował Ameobiego w polu karnym Newcastle

30'

Connor Wickham! Bardzo dobry strzał z dystansu, bramkarz odbija piłkę na rzut rożny!

29'

Ayoze Perez zaatakował lewą stroną boiska, ale tam bardzo dobrze zatrzymał go Coates

27'

POPRZECZKA! Cattermole zagrał świetną piłkę za linię obrony, Fletcher oddał strzał z pierwszej piłki i trafił w poprzeczkę!

25'

A teraz za faul na Gomezie żółtą kartkę ogląda Jack Colback

24'

Cheick Tiote dostał za to zdarzenie żółtą kartką, całkiem słusznie zresztą. To Iworyjczyk faulował w tym starciu

23'

Connor Wickham zderzył się teraz z Tiote i obaj potrzebują pomocy lekarskiej

23'

Było blisko gola! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Connor Wickham i przestrzelił on minimalnie!

22'

Cheick Tiote faulował na własnej połowie Adam Johnsona

20'

Teraz troszkę dłużej przy piłce są gospodarze. Zobaczymy, co z tego wyniknie

18'

A teraz tradycyjnie całe St. James Park oklaskami składa hołd dwóm kibicom, którzy zginęli podczas zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad Ukrainą. Lecieli oni na jeden z towarzyskich meczów Newcastle

17'

Steven Fletcher oddał teraz strzał z dystansu, ale mocno się pomylił

16'

Sebastian Larsson dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, ale z własnego pola karnego wybili ją obrońcy Srok

14'

Sissoko! Moussa Sissoko przeprowadził świetną kombinacyjną akcję z Ameobim, oddał strzał, ale ten obronił Panitlimon!

12'

A teraz Cheick Tiote faulował na połowie Sunderlandu Larssona

11'

Tiote dośrodkował z prawej strony boiska, a Pantilimon choć z problemami, to interweniował skutecznie

10'

Wes Brown świetnie zatrzymał akcję gości we własnej szesnastce, wybijając piłkę spod nóg Pereza na rzut rożny

9'

I już mamy kolejną żółtą kartkę! Coloccini ostro zaatakował rywala i został napomniany przez arbitra

8'

Dummet oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale goalkeeper gości bez problemu złapał futbolówkę

7'

Słabe jednak było to dośrodkowanie z rzutu wolnego i dobrze piąstkował Alnwick

6'

Cheick Tiote faulował na własnej połowie Larssona

5'

Ayoze Perez dośrodkował z lewej strony boiska, ale spokojnie złapał piłkę bramkarz

4'

Dummet zdecydował się na strzał z tego rzutu wolnego, ale piłka dość daleko minęła bramkę Pantilimona

3'

Sebastian Coates, który w ostatniej chwili zastąpił w składzie Anthony'ego Reveillere (ten złapał kontuzję na rozgrzewce) dostał żółtą kartkę za faul przed własną szesnastką

2'

I już mamy pierwszy strzał na bramkę. Uderzał głową Sammy Ameobi, ale piłka poleciała za wysoko

1'

Arbiter daje znak, Newcastle zaczyna Tyne-Wear Derby!

14:28

Piłkarze obu drużyn już są na boisku, za chwilkę zaczynamy!

14:26

Kontuzje dwóch pierwszych bramkarzy Newcastle (Tima Krula i Roba Elliota) sprawiły, że w bramce Srok stanie dziś trzeci goalkeeper Jak Alnwick. A gdyby zdarzyła mu się kontuzja, to za niego z ławki wejdzie 17-letni Freddie Woodman

14:24

Sunderland z kolei nie wygrał żadnego z sześciu ostatnich meczów ligowych, pięć razy remisując i raz przegrywając

14:19

Co ciekawe, Sroki pod wodzą Alana Pardew ani razu nie wygrały u siebie Tyne-Wear Derby. Dwa razy przegrały i raz zremisowały

14:16

Tak wyglądało spotkanie tych dwóch drużyn na St. James Park w sezonie 2012/2013, kiedy trenerem Czarnych Kotów był emocjonalnie reagujący Paolo di Canio

14:12

14:09

Dwie poprzednie ligowe wizyty Sunderlandu na St. James Park kończyły się triumfami tej drużyny 3:0. Dziś Newcastle z całą pewnością będzie pałał zemstą, tym bardziej, że ich ostatni mecz na wyjeździe z Czarnymi Kotami również zakończył się porażką

14:08

Ławka Sunderlandu: Bridcutt, Rodwell, Altidore, Alvarez, Coates, Buckley, Mannone

14:07

Ławka Newcastle: Woodman, Haidara, Williamson, Cabella, Armstrong, Riviere, Cisse

14:05

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, a za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu