Liverpool uciekł spod topora Villarreal. Znamy pierwszego finalistę Ligi Mistrzów

3 maja 2022, 22:56 | fb

Villarreal odrobiło straty z pierwszego meczu, ale to nie wystarczyło na maszynę Jurgena Kloppa. Liverpool wygrał 3:2 w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów i jako pierwszy zameldował się w wielkim finale.

W weekend niemiecki menedżer The Reds dał odpocząć kilku zawodnikom pierwszego składu w starciu z Newcastle (0:1). Liverpool wygrał w pierwszym meczu z Villarreal 2:0, ale nie mógł się spodziewać tego co zastał we wtorkowy wieczór. Świeżości w nogach nie było widać w pierwszej połowie, a Etienne Capoue zaliczył najlepsze 45 minut w swojej karierze. Francuski pomocnik gospodarzy dwukrotnie świetnie dostrzegł kolegów - Boulaye Dia i Francisa Coquelina - którzy po jego podaniu trafili do siatki. "Żółta Łódź Podwodna" mogła prowadzić nawet wyżej niż 2:0, ale sędzia kontrowersyjnie nie podyktował rzutu karnego po faulu Alissona.

Do 62. minuty Villarreal było na skraju sensacji. Niestety dla nich Liverpool wtedy rozwiązał worek z bramkami. Brazylijczyk Fabinho znalazł drogę do bramki między nogami golkipera Geronimo Rulliego. Pięć minut później to samo uczynił Luis Diaz, a w 74. minucie na 3:2 strzelił Sadio Mane. The Reds w 12 minut odebrali jakiekolwiek nadzieje rywalom na awans i zameldowali się w finale Ligi Mistrzów.

Dla Jurgena Kloppa i jego zespołu będzie to trzeci finał LM w ciągu ostatnich pięciu lat.

Villarreal - Liverpool 2:3 (2:0)

Bramki: 3' Dia (Capoue), 41' Coquelin (Capoue) – 62' Fabinho (Salah), 67' L. Díaz (Alexander-Arnold), 74' Mané (Keïta)

Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol (C) (79. Aurier), P. Torres, Estupiñán (79. Trigueros) – Lo Celso, Parejo, Capoue, Coquelin (68. Pedraza) – Moreno I (68. Chukwueze), Dia (79. Alcácer).

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Robertson (80. Tsimikas) – Keïta (80. J. Henderson), Fabinho (84. Milner), Alcántara (80. C. Jones) – Salah, Mané, Jota (46. L. Díaz).