southamptonSouthampton
16:25

Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

16:25

Chelsea nie wykorzystała okazji do powiększenia przewagi nad Manchesterem City do 8 punktów, ale i tak ich przewaga zwiększa się do 6 "oczek", a The Blues mają jeszcze jeden mecz zaległy. Zobaczyliśmy naprawdę świetny i bardzo intensywny mecz. Prowadzenie gospodarzom dał Costa, wyrównał 8 minut później Tadić, który trafił z 11. metrów. W pierwszej połowie lepiej zagrali goście, po przerwie natomiast to The Blues zdominowali mecz. Bramek w drugiej odsłonie jednak nie zobaczyliśmy i mecz zakończył się podziałem punktów!

95'

I koniec meczu! Podział punktów na Stamford Bridge!

94'

To była chyba ostatnia szansa dla Chelsea, ale Cuadrado stracił piłkę w bardzo prosty sposób.

93'

Clyne świetnie wyszedł na wyprzedzenie, zabierając piłkę Coście. Coraz mniej czasu dla gospodarzy!

91'

ZACZAROWANA BRAMKA FORSTERA!!! Najpierw Remy uderzył z 10. metrów wprost w Forstera, chwilę później trafił w niego Terry i od razu ponownie kapitan The Blues uderzył, tym razem jednak przestrzelił!

90'

AZPILICUETA!! Świetny strzał Hiszpana, ale broni Forster!

90'

Cuadrado fatalnie zagubił się w ataku i stracił piłkę.

88'

Sędzia uznał, że Ramires w walce bark w bark sfaulował Djuricicia. Rzut wolny dla Świetych i okazja do wrzutki.

87'

Była szansa dla gości, ale Ward-Prowse za długo zwlekał z oddaniem strzału!

86'

CUADRADO! Miał świetną okazję do gola, ale Kolumbijczyk uderzył fatalnie.

85'

Główkuje Pelle, ale w złą stronę i następny rzut rożny.

85'

Alderweireld wybija futbolówkę za linię, kolejny korner dla gospodarzy

83'

Juan Cuadrado wchodzi za Williana, który mocno ucierpiał w starciu z Djuriciciem.

83'

Graziano Pelle zastępuje Shane'a Longa. Będzie też zmiana w Chelsea.

82'

Żółta kartka dla Djuricicia za faul na Willianie. Brazylijczyk mocno utyka.

82'

Druga zmiana w Chelsea, Jose Mourinho wzmacnia siłę ataku. Loic Remy zmienia Oscara.

81'

COSTA! Miał piłkę meczową na nodze, ale Alderweireld świetnym wślizgiem przyblokował jego strzał!

80'

Dwójkowa akcja Hazarda z Oscarem, ale ten pierwszy faulowany.

78'

Hazard chciał wyłożyć piłkę Fabregasowi, ale znakomicie przeczytał jego zamiary Schneiderlin i przejął piłkę.

76'

OSCAR!! Kapitalna okazja dla Brazylijczyka! Hazard genialnie zagrał do nieupilnowanego Oscara, a ten w wybornej sytuacji trafił w Forstera!

75'

Sam poszkodowany egzekwował stały fragment, ale piłka po murze przelatuje nad bramką.

74'

Oscar sfaulowany tuż przy narożniku pola karnego, będzie okazja do strzału dla Chelsea.

72'

JAK TO NIE WPADŁO?! Najpierw wrzutka na głowę Oscara, ale obronił Forster, chwilę później z bliska uderzał Hazard, ale golkiper gości kapitalnie broni!

71'

A za bardzo aktywnego Dusana Tadicia na plac gry wchodzi Filip Djuricić.

71'

Podwójna zmiana w drużynie gości, za Stevena Davisa wchodzi James Ward-Prowse...

71'

Okres przewagi podopiecznych Ronalda Koemana. Kolejna akcja, ale wrzutka Bertranda fatalna.

69'

Wrzutka Davisa ale pewnie chwyta piłkę Courtois.

68'

Cahill fauluje Mane tuż przy linii pola karnego, żółta kartka dla Anglika i dobra okazja dla Świętych.

66'

Chelsea przejęła inicjatywę, ale goście tylko czyhają na przejęcie piłki i wyprowadzenie kontry.

63'

Ukarany także Wanyama, który w poprzedniej akcji faulował Hazarda.

63'

Ivanović fauluje Mane i dostaje za to kartkę.

62'

Cóż to była za szansa dla Southamptonu! Tadić kapitalnie wymanewrował kilku obrońców, wyłożył piłkę jak na tacy Longowi, ale jego strzał zablokowany!

60'

Wracając jeszcze do poprzedniej sytuacji, w której Costa reklamował rzut karny, to powtórka potwierdziła, że sędzia miał w tym wypadku rację.

57'

SŁUPEK! Wrzutka w pole karne, wybili piłkę obrońcy Świętych, futbolówkę potężnie uderzył Willian, trącił ją jeszcze Costa, a piłka zatrzymała się na słupku!

57'

Dynamiczna akcja Costy, piłkę wybija Fonte, z którym ma sobie coś Hiszpan do wyjaśnienia.

56'

Nieporozumienie między Forserem i Fonte, piłkę przejął Costa, ale nie ma gola! Hiszpan bezradnie rozkłada ręce twierdząc, że był faulowany, sędzia jednak pozostaje niewzruszony!

54'

Zmiana w Chelsea, za Nemanję Maticia na boisko wchodzi Ramires.

52'

Fabregas po raz kolejny mając okazję do strzału decyduje się na podanie, które nawet nie dochodzi do adresata.

49'

Fabregas miał świetną okazję do strzału po otrzymaniu podania od Oscara, ale za długo zwlekał i któryś z obrońców zabrał mu piłkę!

47'

ALDERWEIRELD! Kapitalne, potężne uderzenie Belga! Ale jego kolega z reprezentacji na posterunku!

46'

Pierwsza akcja gości i od razu faul Maticia, który ma już żółtą kartkę na koncie. Mike Dean jednak nie zdecydował się na pokazanie drugiej kartki, ale Matić będzie musiał uważać.

46'

Zaczynamy drugą odsłonę spotkania! Od środka Święci. Kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę?

15:20

Pierwsze minuty należały do Chelsea, co podopieczni Jose Mourinho udokumentowali bramką Diego Costy. 8 minut później mieliśmy dość kontrowersyjną sytuację, w której sędzia uznał, że Nemanja Matić faulował Mane we własnym polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił Dusan Tadić i od tego momentu zaczęła się przewaga Świętych, którzy zepchnęli Chelsea do defensywy, mając kilka dobrych okazji do zdobycia gola. W 23. minucie arbiter powinien podyktował jedenastkę dla gospodarzy, gdyż faulowany był Ivanović. Do końca połowy podopieczni Jose Mourinho nie zagrozili bramce Frasera Forstera i na przerwę zeszli z remisem 1:1. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie równie intensywna i interesująca co okres do 30. minuty meczu!

45'

Gwizdek Mike'a Deana i koniec pierwszej połowy! Wracamy za kwadrans!

45'

Wrzutka Fabregasa do Costy, główkuje były gracz Atletico, ale nad bramką.

43'

Bertrand fauluje Hazarda, Belg mocno utyka.

42'

Schneiderlin! Ciekawe rozegranie rzutu rożnego, wrzutka na 12. metr gdzie z woleja uderzał zawodnik Southampton, ale zrobił to bardzo niecelnie.

41'

Matić wybija piłkę spod nóg Mane i Święci mają kolejny rzut rożny.

39'

Celne strzały: 1-4 na korzyść gości.

39'

Za mocna wrzutka Azpilicuety w kierunku Costy, od bramki wznowi grę golkiper Soton.

38'

Wanyama fauluje Azpilicuetę, ale kartki nie ma.

36'

Fatalne podanie Fabregasa do Ivanovicia, Chelsea bez pomysłu na zaatakowanie Świętych.

35'

Uderzenie Mane, ale broni Thibaut Courtois! Long świetnie uwolnił się spod opieki obrońców, zagrał na środek do swego partnera, który chciał uderzyć technicznie, ale wyłapał piłkę golkiper Chelsea.

33'

Genialny zwód Hazarda, ale podanie Belga bardzo złe.

31'

ALEŻ KOCIOŁ W POLU KARNYM CHELSEA! Wrzutka Bertranda do Longa, tam rzucał się Courtois, ale przeszkodził mu Cahill i niewiele brakło, a piłkarze Chelsea wbiliby sobie "swojaka"!

30'

TADIĆ! Kolejna świetna szansa dla gości! Dobra piłka Longa do Serba, ten popędził lewą stroną i uderzył bardzo mocno, ale górą Courtois!

29'

Żółta kartka dla Mane za faul na Ivanoviciu.

29'

Aj było blisko! Long zagrał na lewo do niepilnowanego Tadicia, ten chciał odegrać do wchodzącego partnera, ale dobra interwencja Cahilla!

27'

Terry fauluje Longa w walce o górną piłkę, upomnienie od sędziego dla kapitana Chelsea.

26'

Southampton świetnie gra pressingiem, chwilowo spychając Chelsea na ich własną połowę. Coraz ciekawszy ten mecz!

25'

Powtórka pokazuje, że należał się rzut karny dla Chelsea! Bertrand "skrobnął marchewki" Ivanoviciowi, ale umknęło to arbitrowi!

23'

Ivanović pada w polu karnym, sędzia nie reaguje, co wyraźnie rozwścieczyło Serba.

23'

Mane świetnie zwiódł Oscara, zagrał do wychodzącego Longa, którego na ziemię powalił Courtois! Faulu jednak nie ma, bo Shane Long był na spalonym.

20'

Sytuacja kontrowersyjna. Mane został powalony w polu karnym Chelsea, ale powtórka pokazała, że Matić trafił w piłkę. Courtois niemal obronił nogami strzał Tadicia z rzutu karnego, ale finalnie piłka zatrzepotała w siatce!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL, TADIĆ WYRÓWNUJE!!

18'

Żółta kartka dla Maticia!

18'

RZUT KARNY DLA SOUTHAMPTON!

17'

Chelsea kontroluje to spotkanie, podopieczni Jose Mourinho grają bardzo pewnie.

15'

Ohoho, świetny zwód Courotis! Willian zbyt mocno zagrał do swego golkipera, mocno atakował go Long, ale Belg sprytnie "kiwnął" Irlandczyka, za co został nagrodzony brawami.

14'

COURTOIS! Kapitalnie broni belgijski golkiper! Tadić wycofał piłkę na 11. metr do Mane, ale jego strzał świetnie wybronił Thibaut Courtois! Chwilę później Tadić próbował technicznie wkręcić piłkę w okienko, ale zrobił to niedokładnie.

12'

Hiszpan przełamał zatem swa ligową niemoc, która trwała od stycznia.

11'

Costa do Hazarda, Hazard do Ivanovicia, a Serb idealnie wrzucił na głowę Costy, który bez problemów pokonał Forstera!

11'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL DIEGO COSTA!!

11'

Wrzutka Tadicia, ale piłka przeszła obok wszystkich zawodników i została finalnie wybita.

10'

Ryan Bertrand wywalczył rzut rożny dla Świętych.

7'

Cahill świetnie wyłuskał piłkę spod nóg Longa. Irlandczyk wychodził już niemal na czystą pozycję, ale defensor Chelsea zachował się bardzo dobrze.

6'

SZANSA DLA CHELSEA, ALE NIE MA GOLA! Świetne rozegranie Williana z Hazardem, wrzutka tego pierwszego kończy się wybiciem na korner! Ale było blisko!

4'

Pierwszy strzał Chelsea, z lewego narożnika pola karnego uderzał Azpilicueta, ale zrobił to bardzo źle.

3'

Co ciekawe, Chelsea to drużyna która straciła w lidze najmniej bramek u siebie, a Southampton najmniej...na wyjeździe.

1'

Pierwsza akcja Chelsea, z piłką ruszył Costa, ale Fonte wyekspediował futbolówkę w aut.

1'

Zaczynamy! Od środka ruszyli piłkarze Chelsea!

14:30

"Blue is the colour" odegrany na Stamford Bridge

14:27

Piłkarze już na murawie, za chwilę zaczynamy mecz!

14:27

Rezerwowi Southampton: K. Davis - Targett, Gardos, Yoshida, Djuricic, Ward-Prowse, Pelle

14:26

Rezerwowi Chelsea: Cech - Zouma, Filipe Luis, Ramires, Cuadrado, Remy, Drogba

14:20

W poprzednim sezonie The Blues pokonali Southampton na Stamford Bridge 3:1. Bramki zdobyli wówczas Gary Cahill, John Terry, Demba Ba oraz Jay Rodriguez (dla Świętych). W bramce gości stanął wówczas Artur Boruc, który musiał opuścić plac gry po bramce Gary'ego Cahilla, gdyż podczas interwencji doznał on kontuzji.

14:16

Dzisiejszy mecz będzie szansą dla Chelsea na poprawienie sobie nastrojów po środowej potyczce z PSG w Lidze Mistrzów (2:2, PSG awansowało przez bramki wyjazdowe). W przypadku zwycięstwa nad Southampton, przewaga nad drugim Manchesterem City wzrośnie do 8 punktów.

14:13

W ostatniej kolejce Chelsea pokonała na wyjeździe West Ham United 1:0 a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Eden Hazard. Ostatni mecz na Stamford Bridge zakończył się jednak sporą niespodzianką, bowiem The Blues zaledwie zremisowali z Burnley 1:1.

14:13

14:12

Święci po znakomitym okresie w Premier League ostatnio nieco obniżyli loty. Drużyna, która była chyba największym zaskoczeniem obecnego sezonu plasowała się w pierwszej trójce. Ostatnie 7 spotkań przyniosło jednak aż 4 porażki, remis i dwa zwycięstwa co spowodowało, że drużyna Ronalda Koemana spadła na 7. lokatę.

14:10

W meczu na St. Mary's Stadium padł remis 1:1. Bramki strzelali wówczas Mane oraz Eden Hazard. Co ciekawe, to po tym meczu Jose Mourinho stwierdził, że prowadzona jest "kampania przeciwko Chelsea".

14:09

14:07

Chelsea jest liderem Premier League z 63 punktami na koncie. Święci zajmują obecnie 7. miejsce mając zgromadzone 49 "oczek".

14:01

The Blues po odpadnięciu z Ligi Mistrzów mogą się skupić już wyłącznie na lidze. A ich główny kandydat do Mistrzostwa - Manchester City, stworzył podopiecznym Jose Mourinho znakomitą okazję do przybliżenia się do piątego w historii klubu tytułu Mistrza Anglii. Obywatele przegrali bowiem z Burnley 0:1, przez co nadal tracą oni do Chelsea 5 punktów, ale mają rozegrane aż 2 mecze więcej. Dla piłkarzy z zachodniego Londynu otwiera się zatem szansa na powiększenie przewagi.

13:59

Dzień dobry, witam i zapraszam na relację LIVE z meczu angielskiej Premier League, w którym to Chelsea podejmie na Stamford Bridge Southampton! Zaczynamy za pół godziny!