Niedziela, 26 kwietnia 2015, godz. 17:00
Chelsea LondynChelsea Londyn
18:55

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i śledzenie relacji! Kłaniam się, Dariusz Kosiński.

18:54

Po pierwszej bardzo ciekawej połowie można było liczyć na emocje w drugiej odsłonie. Tych niestety zabrakło, na murawie nie działo się w zasadzie nic ciekawego, a z bezbramkowego remisu cieszą się tylko gracze Chelsea, którym do zdobycia mistrzostwa Anglii brakuje już tylko sześciu punktów.

94'

Koniec! Derby Londynu bez bramek!

94'

Cuadrado zmienia najlepszego dziś gracza Chelsea, Williana.

93'

Kolejna próba wyprowadzenia akcji przez Hazarda, taktyczny faul Cazorli, żółta kartka.

91'

Dobra centra w pole karne Chelsea, nikt jej nie przeciął, ależ mogło być groźnie!

90'

Sędzia dolicza do drugiej połowy cztery minuty.

90'

Cesca Fabregasa zmienia Kurt Zouma.

89'

Ramsey zalicza taktyczny faul na Hazardzie, żółta kartka.

87'

Na murawie leżał John Terry, ale nic mu się nie stało, po chwili wrócił do gry.

84'

Ramsey centruje, piłkę łapie bramkarz Chelsea.

84'

Druga zmiana w zespole Arsenalu. Olivier Giroud schodzi z boiska, wchodzi Theo Walcott.

82'

Welbeck mocno centrował w pole karne, skończyło się klasycznie, na rzucie rożnym dla Arsenalu.

80'

Ramsey strzelał z dystansu, trafił w Giroud.

78'

Tak mniej więcej wygląda druga połowa spotkania...

77'

77'

Coquelin schodzi z boiska, na murawie melduje się Welbeck.

76'

Dobra akcja Arsenalu, ale Cazorla uderza tragicznie, daleko od bramki.

73'

Piłkę ręką w polu karnym zagrywał Koscielny - tak, nie ma rzutu karnego, jest rzut rożny.

72'

Ivanovic sfaulował dziś już po raz kolejny, w końcu zasłużył sobie na kartkę.

71'

Rozgrzewają się Walcott, Wilshere i Welbeck, niedługo możemy spodziewać się zmiany w zespole Arsenalu.

69'

Zamieszanie w polu karnym Chelsea, piłka wpada pod nogi Mertesackera, a Niemiec wybitnym snajperem nie jest. To było widać.

68'

Willian bardzo ostro potraktował Koscielnego, żółta kartka.

67'

Ofensywna akcja Ozila, kolejny rzut rożny dla Kanonierów, ale znów łatwo radzą sobie z tym goście.

66'

Didier Drogba strzela zza pola karnego, ale lekko, po ziemi i w sam środek bramki.

65'

Cazorla centruje, piłkę łapie Courtouis.

64'

Kolejna dziś centra Monreala, było groźnie, ale radzą sobie z tym obrońcy Chelsea wybijając piłkę na rzut rożny.

61'

Strzał Ramsey'a zablokowany przez defensorów Chelsea.

59'

Na murawie leży Coquelin, potrzebuje pomocy medycznej.

56'

Ozil wbiega wprost w rywala, szybka akcja Chelsea, a Eden Hazard wykopuje piłkę wysoko w trybuny. Obstawiamy ostatni rząd.

53'

Druga połowa spotkania na razie nie może się rozkręcić, tempo w porównaniu do pierwszej odsłony spadło.

52'

50'

Monreal próbował centrować, a wyszedł groźny strzał. Gdyby trafił do bramki zaskoczyłby wszystkich, siebie też.

50'

Obie drużyny rozpoczęły bardzo spokojnie, sporo gry w środku pola.

46'

46'

Od drugiej połowy za Oscara grać będzie Didier Drogba.

46'

Wracamy na Emirates! Liczymy, że poziom gry się utrzyma, ale teraz zobaczymy bramki.

45'

Do przerwy bez bramek. Sędzia mógł podyktować rzuty karne i dla Arsenalu i dla Chelsea, ale zdecydował się na puszczenie gry. Szybkie tempo, niezły mecz, czekamy na drugą połowę.

45'

Koscielny zablokował Oscara, sędzia kończy pierwszą połowę, na razie na Emirates bez bramek.

45'

Coquelin niedokładnie, potem faul gracza Arsenalu i długi atak pozycyjny został zakończony.

45'

Pierwsza połowa została przedłużona o dwie minuty.

44'

Zamieszanie w polu karnym Chelsea zakończona strzałem Ozila. Piłkę pewnie łapie bramkarz Chelsea.

41'

Ramsey dobrze centruje po ziemi w pole karne, dobrze ustawiony jednak był John Terry.

40'

Sanchez mija Maticia w polu karnym, ale bardzo słaby strzał, Chilijczyk nie trafił w bramkę.

38'

Willian popisuje się cudownym prostopadłym podaniem, a Ramires będąc sam przed Ospiną podaje mu piłkę, trudno nazwać to strzałem!

38'

A tak podsumowuje pracę sędziego Adam Małecki z radiowej Trójki.

38'

37'

A tak całą sprawę komentuje nasz redakcyjny kolega, Jakub Seweryn.

37'

34'

Coquelin przesadził z ostrością ataku na rywala, żółta kartka.

34'

Cahill zagrywa piłkę ręką robiąc wślizg w polu karnym, sędzia puszcza grę po raz kolejny!

33'

Oscar w polu karnym zupełnie bez pomysłu, Mertesacker odebrał mu piłkę z taką łatwością jak dziecku lizaka.

30'

Dobra centra Monreala, ale Giroud pilnowany przez dwóch obrońców nie był w stanie dojść do piłki.

27'

Sanchez faulowany w środku pola, arbiter dyktuje rzut wolny.

26'

Sanchez chciał popisać się sztuczką, ale skończyło się na ośmieszeniu się i błędzie technicznym.

23'

Chociaż Santi Cazorla kopnął swojego rodaka, to Fabregas ewidentnie nie chciał kontynuować akcji, dobra decyzja arbitra.

23'

Fabregas upada w polu karnym, sędzia dyktuje rzut wolny dla Arsenalu!

19'

Arbiter spotkania bardzo wysoko postawił dziś poprzeczkę agresji na boisku, rzadko gwiżdże, nie wręcza zawodnikom żółtych kartkek.

18'

Oscar wraca do gry, skończyło się na chwilowym bólu.

17'

Oscar potrzebuje pomocy medycznej, Brazylijczyk na chwilę musi opuścić boisko.

17'

Ospina zdemolował Oscara już po strzale, to mógł być rzut karny.

17'

Cudowne długie podanie Fabregasa, Oscar przerzucił piłkę nad Ospiną, ale Bellerin zdołał wybić ją sprzed linii bramkowej!

15'

Gospodarze grają z pierwszej piłki, Ozil i Sanchez wymieniają szybkie podania, a kibice biją brawo. Jest na co popatrzeć.

13'

Rzut rożny dla Arsenalu. Centra Ozila nie minęła pierwszego w polu karnym Maticia.

10'

Coquelin faulował Hazarda, znów bez kartki. Arbiter pozwala dziś grać.

8'

Ostry faul Ivanovicia na Sanchezie, ale obyło się bez kartonika.

8'

Oscar upada w polu karnym Arsenalu, ale sędzia nie używa gwizdka!

7'

Dobra centra Cazorli, gdyby Mertesacker dobrze trafił w piłkę byłoby groźnie.

6'

Dobry początek Arsenalu, goście mają problem z odebraniem im piłki. Teraz strzał Sancheza, będzie rzut rożny bo piłka odbiła się od obrońców Chelsea.

3'

Centra Cazorli wpada wprost w ręce Courtouisa.

3'

Sanchez faulowany przez Ivanovicia, będzie rzut wolny dla gospodarzy.

3'

Kanonierzy rozpoczęli spokojnie, dokładnie rozgrywają piłkę i powoli przemieszczają się w stronę pola karnego Chelsea.

2'

Według twittera Chelsea to jednak Oscar zajmie miejsce w ataku zespołu The Blues.

1'

Gramy! Michael Oliver gwizdnął po raz pierwszy.

17:00

Minuta ciszy i rozpoczynamy spotkanie, za chwile sędzia gwizdnie po raz pierwszy.

16:58

Wygląda na to, że na pozycji napastnika grać będzie dziś Eden Hazard.

16:43

Użytkownicy serwisu Whoscored.com typowali kto zostanie najlepszym graczem tego meczu. A jak myślą użytkownicy serwisu Ekstraklasa.net?

16:43

16:35

Oficjalne konto Chelsea na twitterze przypomina 10. ostatnich spotkań The Blues na Emirates Stadium.

16:35

16:15

Arsenal - Chelsea LIVE!

Dla kogo derby Londynu?

W sobotnie popołudnie na kibiców Premier League czeka prawdziwa gratka - derby Londynu. Chelsea, która od początku sezonu zmierza po mistrzostwo Anglii może przypieczętować ligowy triumf na boisku największego rywala, a Kanonierzy nie zamierzają przerwać fantastycznej passy zwycięstw. Czy zespół Jose Mourinho zrobi kolejny ogromny krok w stronę mistrzostwa? A może wygra Arsenal, który do końca sezonu walczyć będzie o drugą lokatę? Będzie się działo!

16:09

Co ciekawe, Chelsea zagra dziś bez klasycznego napastnika. Najwidoczniej Didier Drogba nie jest jeszcze w pełni sił i dlatego rozpocznie to spotkanie na ławce rezerwowych.

16:08

Ławka rezerwowych Chelsea: Cech, Filipe Luis, Zouma, Mikel, Loftus-Cheek, Cuadrado, Drogba.

16:07

Ławka rezerwowych Arsenalu: Szczesny, Debuchy, Gibbs, Wilshere, Walcott, Flamini, Welbeck.

16:07

Chelsea Londyn: Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta, Matic, Fabregas, Ramires, Oscar, Willian, Hazard.

16:05

Arsenal Londyn: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Cazorla, Ramsey, Ozil, Alexis, Giroud.

16:05

Znamy już składy obu drużyn!

16:04

Pierwsze ligowe starcie tych drużyn zakończyło się wygraną Chelsea 2:0. Bramki zdobywali wtedy Diego Costa i Eden Hazard.

16:04

Arsenal nie wygrał z Chelsea od 2010 roku, a Arsene Wenger nigdy nie pokonał Jose Mourinho. Kanonierzy wygrali osiem ostatnich spotkań ligowych z rzędu. Która passa zostanie dzisiaj przerwana?

10'

RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści arsche na numer 72355 (koszt 2,46 zł).