Niedziela, 16 listopada 2014, godz. 18:00

Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

19:57

Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net! Tyle ode mnie na dzisiaj.

19:56

Groźnie wyglądającej kontuzji nabawił się w końcówce Dries Mertens. Miejmy nadzieję, że skończy się jedynie na silnym wstrząśnieniu mózgu. Piłkarze opuszczają murawę stadionu w Brukseli z gwizdami w tle, jednak nie dotyczą one raczej gospodarzy, a Walijczyków, którzy bardzo mocno opóźniali grę w doliczonym czasie.

19:55

Ciężko powiedzieć, czy ten wynik jest zasłużony. Belgowie przeważali niemal przez całe spotkanie, pomijając początek obu części gry, gdzie albo mecz był wyrównany, albo lekką przewagę osiągnęli Walijczycy. Z pewnością w drugiej połowie gospodarze nie mieli już tak klarownych okazji jak w pierwszej, może poza ostatnią szansą gdy główkował Benteke. Goście nie pokazali niczego wielkiego, ale gospodarze też nie. Nie potrafili "napocząć" rywala pomimo sporej przewagi. Drużyny dzielą się zatem punktami i dystans je dzielący to nadal 3 "oczka".

97'

KONIEC MECZU! Bez bramek w Brukseli!

96'

NIESAMOWITE!! PIŁKA WYBITA Z LINII BRAMKOWEJ!! Główkował Benteke, ale Hennessey wybił piłkę z linii!!

96'

Chyba ostatnia szansa dla Belgii, rzut rożny.

95'

I zapowiadana zmiana, boisko powoli opuszcza Robson-Kanu, w jego miejsce Emyr Huws.

94'

Uderzenie Bale'a, ale piłce było bliżej do chorągiewki, aniżeli do bramki..

94'

Będzie jeszcze zmiana, ale wcześniej żółta kartka dla Hennessey'a za grę na czas.

92'

Januzaj!! Zagrał wzdłuż bramki, a tam blisko samobójczej bramki był jeden z obrońców!

90'

Benteke przerzucał piłkę do Januzaja, ale zawodnik Manchesteru United nie sięgnął futbolówki. Tymczasem sędzia dolicza 6 minut.

89'

A Adnan Januzaj już na murawie w miejsce kontuzjowanego Mertensa.

89'

Mertens znoszony na noszach z murawy.

87'

Jak pokazuje powtórka, George Williams z pełnym impetem uderzył głową w tył głowy skaczącego do główki Mertensa. Sam przy tym ucierpiał i z pewnością będzie potrzebował kilku szwów.

87'

Będzie konieczna zmiana, zawodnik Napoli nawet nie porusza się leżąc na murawie. Adnan Januzaj gotowy do zmiany. Trybuny stadionu w Brukseli zamarły.

85'

Natomiast Mertens leży nieprzytomny na murawie. Belgowie gwałtownie pokazują, że konieczna jest zmiana. Nie wygląda to dobrze.

85'

Ojoj, ależ groźne zderzenie! George Williams ukarany żółtą kartką...

84'

Robson-Kanu! Świetne uderzenie, ale broni Courtois!

83'

Ależ podanie De Bruyne'a!! Kapitalnie wypatrzył w polu karnym Benteke, ten główkuje ale broni Hennessey! Nawet gdyby Benteke trafił do siatki, to gol nie zostałby uznany, bo był minimalny spalony. Ale samo podanie - klasa!

81'

Wrzutka Mertensa, główkuje Benteke, ale niecelnie.

80'

Inicjatywa ponownie po stronie belgijskiej, gospodarze mają rzut rożny wywalczony przez Vanden Borre'a.

79'

Mertens próbował uderzenia z woleja, ale wysoko nad bramką. Coraz mniej czasu do zakończenia spotkania i nadal bez bramek. Doczekamy się jakiegoś trafienia?

76'

Wrzutka Mertensa zbyt głęboka i pewnie łapie piłkę Hennessey.

74'

Druga zmiana w drużynie Marca Wilmotsa, Divock Origi zastąpiony na murawie przez Driesa Mertensa.

73'

Joe Allen ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

73'

Uderzenie George'a Williamsa na bramkę Courtois, ale słabiutko.

72'

Vertonghen zagrywał prostopadle do Benteke, ale zawodnik Aston Villi nie ruszył do piłki gdyż wiedział, że jest na spalonym. Kapitan Belgów tylko bezradnie rozłożył ręce.

71'

Hazard świetnie wymanewrował dwóch Walijczyków, chciał dośrodkować krzyżakiem i...wybił piłkę za linię końcową. Zupełnie nieudana próba Edena.

70'

Statystyka strzałów zdecydowanie przemawia na korzyść Belgów: 12 do 4. Nic jednak z tych strzałów nie wynika.

69'

Uderzenie De Bruyne'a sprzed szesnastki, ale bardzo niecelne.

66'

Chwila przerwy w grze, Joe Allen ma krwotok z nosa po zderzeniu z Fellainim.

65'

Posiadanie piłki: 57% - 43% na korzyść gospodarzy.

63'

Wrzutka Vanden Borre'a ląduje w rękawicach Wayne'a Hennessey'a.

62'

Nacer Chadli opuszcza plac gry, zastępuje go Christian Benteke. Marc Wilmots ewidentnie szuka wzmocnienia z przodu, bo Walijczycy przejęli nieco inicjatywę.

61'

BALE! Kolejne dobre uderzenie z rzutu wolnego, ale ponownie świetnie broni Courtois!

59'

Coraz odważniej atakują goście! George Williams wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili dobrze interweniowali obrońcy.

58'

Ponownie Bale, tym razem w roli podającego, świetna szarża prawą flanką, ale wrzutka wybita przez Lombaertsa.

57'

BALE!! TO POWINIEN BYĆ GOL! Świetna indywidualna akcja zawodnika Realu Madryt, wparował on w pole karne, ale uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Courtois!

56'

Ajaj, Ramsey ładnie chciał zagrać do Bale'a, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

53'

Gospodarze wysokim pressingiem starają się zmusić rywala do błędu. Kilkukrotnie zabieg ten przyniósł już efekt.

52'

Williams skutecznie uchronił swoją drużynę przed rzutem rożny, wybijając piłkę w aut. Belgowie jednak od razu tę piłkę tracą.

50'

Robson-Kanu mocno zdziwiony, że sędzia nie przyznał rzutu rożnego dla Walii. Okazało się, że Walijczyk faulował Alderweirelda.

47'

Hazard! Zbyt lekko uderzył zawodnik Chelsea!

46'

I zaczynamy drugą część tego spotkania!

46'

Od razu zmiana, George Williams zastępuje Davida Cotterrilla.

18:59

Zawodnicy wracają na murawę, za chwilę początek drugiej połowy.

18:48

Gospodarze zdecydowanie przeważają w tym meczu. Początkowo nikt nie chciał ryzykować, ale gdy do głosu doszli Belgowie, to inicjatywy nie oddali już do końca pierwszej odsłony. Wynik jednak nadal jest bezbramkowy, a to z powodu słabej skuteczności podopiecznych Marca Wilmotsa. Trzeba też pochwalić golkipera przyjezdnych, Wayne'a Hennessey'a, który świetnie interweniował przy "setce" Chadliego. Walijczycy poza groźnym strzałem Bale'a z rzutu wolnego praktycznie nie zagrozili bramce Courtois. Mecz jest ciekawy, ale czekamy na bramki! Mam nadzieję, że doczekamy się ich w drugiej odsłonie meczu. Zapraszam za niecały kwadrans!

45'

Równo 45 minut grali piłkarze Belgii i Walii, sędzia właśnie zakończył 1 połowę!

45'

De Bruyne! Bezpośrednie uderzenie, ale Hennessey bez problemów łapie futbolówkę.

44'

Hazard mijał Allena biegnąc wzdłuż pola karnego, ale został sfaulowany. Będzie rzut wolny i dobra okazja dla gospodarzy.

42'

Wrzutka w pole karne, ale kapitalnie chwycił piłkę Courtois.

41'

Pierwsza od dłuższego czasu akcja ofensywna gości, Gareth Bale dośrodkowywał z prawej strony, ale za linię końcową piłkę wybił Witsel. Rzut rożny.

40'

Fellaini zgrywał głową do wchodzącego Origiego, ale zawodnika Liverpoolu uprzedził Hennessey.

38'

Jak na razie Belgowie wyraźnie przeważają. Nie potrafią jednak tej przewagi przełożyć na bramki. Gospodarze mieli wprawdzie fantastyczne szanse do zdobycia gola, ale brakuje skuteczności.

37'

Witsel był zbyt rozkojarzony i podawał...do nikogo. Aut dla Walii.

35'

Fellaini główkował, piłka odbiła się jeszcze od barku Ashley'a Williamsa i wyleciała za linię końcową. Sędzia jednak wskazuje, iż od bramki zacznie Wayne Hennessey.

34'

Hazard uderza w mur, ale gospodarze mają jeszcze korner.

33'

Żółta kartka dla Joe Ledley'a za nadmierną aktywność łokciem. Powalony został Witsel, w dodatku tuż przed polem karnym. Będzie świetna szansa dla Belgów.

32'

Taylor powalił na ziemię Chadliego, ale arbiter uznał, że faulu nie było. Powtórka pokazuje, że miał on rację.

30'

Hazard zakręcił na prawej stronie Ledley'em, wrzucił płasko w szesnastkę, ale Ashley Williams dobrym wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.

28'

Było blisko błędu Courtois! Vanden Borre za mocno zagrał piłkę do swojego bramkarza, a temu piłka odskoczyła przy przyjęciu. Momentalnie przy bramkarzu Chelsea znalazł się Bale, ale finalnie to belgijski golkiper był górą.

27'

SŁUPEK!! Rzut rożny, Witsel zgrał piłkę głową w stronę dłuższego słupka, tam znalazł się Lombaerts, który kropnął potężnie, ale piłka odbiła się od słupka! Bliski dobitki był jeszcze Origi, ale nie sięgnął piłki! Coraz wyraźniejsza przewaga Belgów!

26'

De Bruyne świetnie przechwycił piłkę na połowie gości i wywalczył rzut rożny.

24'

HENNESSEY, CÓŻ ZA OBRONA!! Kapitalne odegranie Origiego do Chadliego, który znalazł się sam na sam z walijskim bramkarzem, ale ten fantastycznie obronił strzał Belga!

21'

Posiadanie piłki: 64% - 36% na korzyść gospodarzy.

20'

Walijczycy konstruowali atak pozycyjny na połowie Belgów, ale Ramsey w prosty sposób stracił piłkę.

16'

Solowa akcja Hazarda, zawodnik Chelsea kapitalnie mijał kolejnych obrońców z Walii, ale ostatecznie jego strzał był zbyt słaby, by zaskoczyć Hennessey'a.

15'

COURTOIS! Piękne uderzenie Bale'a z rzutu wolnego, ale Courtois świetnie broni! Bliski dobitki był jeszcze Ramsey, ale dobrze ubiegł go Alderweireld!

13'

Piłka w pole karne do Origiego, zawodnik Liverpoolu próbował sprytnie odwrócić się z piłką, ale zrobił to nieumiejętnie i futbolówka w rękach Hennessey'a.

12'

Piłka szybko powędrowała do Hazarda, ten wrzucił w pole karne do Fellainiego, ale ubiegł go Taylor.

11'

De Bruyne zagrał do Chadliego, a ten został sfaulowany przez Allena. Obyło się bez kartki, ale będzie okazja dla gospodarzy.

10'

Witsel niebezpiecznie podawał do Courtois, blisko do piłki miał Gareth Bale, ale szybszy golkiper Chelsea.

7'

VERTONGHEN! Ależ interwencja kapitana Belgii! Ramsey wychodził już niemal sam na sam z Courtois, ale stoper Tottenhamu świetnym wślizgiem wybił mu piłkę spod nóg! Przy okazji trochę ucierpiał.

6'

Ładna akcja Hazarda, który zagrał do Origiego, ten z kolei odegrał na prawo do Chadliego, który zepsuł dośrodkowanie i od bramki zacznie Hennessey.

6'

Pierwsze 5 minut bardzo spokojne w wykonaniu obu ekip. Nikt nie chce podejmować zbędnego ryzyka.

3'

Chadli szarżował na prawej flance, dośrodkował już z linii końcowej, ale wprost na głowę Taylora, który wybił piłkę przed szesnastkę.

2'

Pierwsza akcja gospodarzy i niedokładne zagranie Witsela. Od autu zaczną Walijczycy.

1'

Belgowie na czerwono, Walijczycy na żółto. Pierwszy gwizdek i od środka zaczynają goście!

17:58

Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Pavel Královec z Czech.

17:57

Czas jeszcze na pamiątkowe zdjęcia, przywitanie kapitanów i będziemy zaczynać.. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

17:55

Piłkarze już na murawie, za nami już hymn Walii!

17:47

Co ciekawe, los skojarzył obie reprezentacje także podczas eliminacji do brazylijskiego mundialu. Wówczas drużyna Marca Wilmotsa pokonała Walijczyków w Cardiff 2:0, natomiast w Brukseli padł remis 1:1, a wyrównującą bramkę w końcówce zdobył Aaron Ramsey.

17:43

Obie reprezentacje mierzyły się ze sobą do tej pory dziesięciokrotnie. 5 spotkań zakończyło się zwycięstwem Belgii, 3 razy triumfowali Walijczycy, natomiast dwukrotnie padł remis.

17:42

Jeśli chodzi o kontuzje w drużynie gości, to nieobecni są Jonny Williams, David Edwards, Simon Church i Sam Vokes, natomiast Andy King pauzuje za kartki.

17:41

Szkoleniowiec Walii, Chris Coleman docenia klasę drużyny przeciwnej, jednak podkreśla, iż jego zawodnicy nie mają się czego obawiać.

17:39

Nadal nieobecny jest Vincent Kompany. Spekulowano, iż stoper Manchesteru City będzie pauzował jedynie w meczu z Islandią, jednak jak się okazało, nie zdążył on wyleczyć kontuzji i ponownie zabrakło go w składzie.

17:31

Dzisiejszy mecz może być starciem dwóch wielkich gwiazd: Garetha Bale'a oraz Edena Hazarda. Który z tych utalentowanych graczy będzie dziś górą?

17:24

Walijczycy po 3 kolejkach są liderem grupy B. Podopieczni Chrisa Colemana pokonali Cypr i Andorę (dwa razy 2:1), oraz bezbramkowo zremisowali z Bośnią i Hercegowiną. Walka o awans do finałów Mistrzostw Europy będzie bardzo zacięta, gdyż na tym poziomie różnice punktowe są znikome.

17:23

Pełna karta składów na dzisiejsze spotkanie:

17:20

17:20

Składy już widoczne po lewej stronie. Któryś z trenerów zaskoczył? Jaki wynik obstawiacie? Zachęcam do podawania swoich typów w komentarzach!

17:15

Podopieczni Marca Wilmotsa w środę zmierzyli się z reprezentacją Islandii. Po bramkach Lombaertsa, Origiego i Lukaku, "Czerwone Diabły" pokonały rywala 3:1. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Alfred Finnbogason.

17:12

Gospodarze w ostatnim meczu eliminacyjnym zremisowali z Bośnią i Hercegowiną 1:1, natomiast Walijczycy zainkasowali 3 punkty w starciu z Cyprem (2:1)

17:04

Mecz bardzo ciekawy, ponieważ aspirująca do wygrania grupy Belgia zmierzy się z aktualnym liderem, Walią. Podopieczni Chrisa Colemana mają 3 punkty więcej od dzisiejszych rywali, ale Belgowie rozegrali jedno spotkanie mniej.

16:58

Dzień dobry! Witam Państwa bardzo serdecznie i zapraszam na relację LIVE z bardzo ciekawego spotkania grupy B, w którym Belgia podejmie w Brukseli reprezentację Walii. Początek spotkania o 18:00!