menu

Transfery. Talent z Rakowa trafi do Serie A? Iwo Kaczmarki na celowniku Empoli

24 stycznia 2022, 14:07 | DW

Transfery. Wiele mówi się o talencie Iwo Kaczmarskiego, który został kupiony przez Raków Częstochowa z Korony Kielce. Wychowanek kieleckiego klubu już w wieku 16 lat grał w seniorskiej piłce regularnie. Teraz przykuł uwagę zagranicznych klubów, mimo dość nieregularnych występów.


fot. Andrzej Szkocki/Polska Press

Iwo Kaczmarski trafi do Serie A?


Iwo Kaczmarski ma 17 lat. Jest wychowankiem KKP Korona, potem grał w Koronie Kielce, w barwach której zadebiutował w ekstraklasie. W styczniu 2021 roku na zasadzie transferu definitywnego trafił do Rakowa Częstochowa - związał się umową do 31 grudnia 2023 roku. Kwota odstępnego wynosiła 350 tysięcy euro i z naszych informacji wynika, że taka sumę Raków zapłacił Koronie za transfer. Dodatkowo kielecki klub, według nieoficjalnych informacji, zapewnił sobie 10 procent od kolejnego transferu Iwo Kaczmarskiego.

Na poziomie PKO Ekstraklasy wystąpił do tej pory w zaledwie siedmiu spotkaniach, w których strzelił gola. Jako środkowy pomocnik był w poprzednich miesiącach porównywalny do Kacpra Kozłowskiego. Aktualnie Kozłowski "wygrywa" z nim nie tylko regularną grą, ale także transferem do Brighton. Wcale to nie musi oznaczać, że Kaczmarski pójdzie podobnymi śladami.

Na talencie tego zawodnika poznał się Marek Papszun, który zdecydował się na przeprowadzenie rekordowego transferu w historii Rakowa.

W Częstochowie zawodnik może jednak zbyt długo nie pobawić, bo według informacji Piotra Koźmińskiego z WP Sportowe Fakty, młodziutkim Kaczmarskim interesuje się Empoli. To zespół z Serie A, który jest skłonny złożyć oficjalną ofertę i dołączyć do kadry kolejnego Polaka. Gra tam już bowiem Szymon Żurkowski (ex. Górnik Zabrze).

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy