menu

Szymon Żurkowski zasili Empoli? We Florencji nie ma szans na grę

17 stycznia 2020, 16:36 | DW

Liga włoska. Szymon Żurkowski nie gra regularnie we Fiorentinie. Pomocnik nie radzi sobie z rywalizacją o pierwszy skład, często nawet jest pomijany przy wyborze szerokiej kadry na spotkania ligowe. Jedną szansą na grę jest wypożyczenie. Według włoskiej prasy Polak dołączy zimą do Empoli i pomoże tej drużynie utrzymać się w Serie B.

Szymon Żurkowski liczy na wypożyczenie, ale jego celem jest pozostanie w Serie A.
Szymon Żurkowski liczy na wypożyczenie, ale jego celem jest pozostanie w Serie A.
fot. Lucyna Nenow / Polska Press

Redaktorzy serwisu "pianetaempoli.it" są przekonani, że Szymon Żurkowski dołączy do Empoli na zasadzie wypożyczenia. Klub potrzebuje wzmocnień, aby pozostać w Serie B - drugim poziomem rozgrywek we Włoszech. Na liście życzeń znalazł się młodzieżowy reprezentant Polski i uczestnik Mistrzostw Europy U-21 z zeszłego roku. Takie rozwiązanie byłoby dobre dla obu stron - Żurkowski potrzebuje regularnej gry, aby znaleźć się w zasięgu wzroku Jerzego Brzęczka i ewentualnych powołań do reprezentacji Polski.

Szymon Żurkowski został kupiony przez Fiorentinę w trakcie sezonu 2018/19, ale jeszcze przez pół roku reprezentował barwy Górnika Zabrze na zasadzie wypożyczenia. Do Włoch wyjechał więc latem 2019 roku. Do tej pory pomocnik ma na koncie tylko... 10 minut! Jego pozycja nie uległa zmianie także po zmianie szkoleniowca.

Problem tkwi też w samym piłkarzu. Żurkowski nie jest zainteresowany graniem na zapleczu włoskiej ekstraklasy, choć taką decyzję podjął m.in. Patryk Dziczek. Były kapitan Piasta Gliwice został sprzedany do Lazio, ale cały obecny sezon ogrywa się w zespole Salernitany.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy